Важливі новини

Від малюка до справжнього чоловіка

Від малюка до справжнього чоловіка«Кожний, хто прийшов у світ, - писав Василь Сухомлинський, - не тільки продовження роду людського, а й незрівнянне багатство, що несе в собі джерело слави, величі, могутності Батьківщини. Народження людини - це майбутнє народу, радість батька і матері - крихта радості всього народу».

І дійсно, кожна сім’я з нетерпінням очікує народження свого синочка чи донечки. Кожен хоче бачити свою дитиною здоровою, щасливою, успішною. Мудра природа визначила призначення чоловіка в цьому світі, і воно сильно відрізняється від тієї ролі, яку природа відвела жінці. Чоловік є рушійною силою, новатором, який, порушуючи устояні правила, створює щось нове, є активним та цілеспрямованим. В той же час жінці відводиться роль охоронниці родинного спокою, затишку. Коли ми кажемо слово «чоловік», в уяві постає міцна, впевнена в собі людина, здатна захистити свою сім’ю, перекласти турботи на свої мужні плечі, відстояти свої погляди, принципи, які не суперечать загальноприйнятим правилам та нормам моралі.

Але нечасто ми, батьки, замислюємося над тим, як виникнуть у дитини -хлопчика певні якості, які в подальшому житті допоможуть йому стати справжнім Чоловіком. Виростити з малюка справжнього чоловіка - завдання не з легких. Але все можливо, якщо цим займаються розумні та люблячі батьки.

Хлопчики та дівчатка ще з самого народження відрізняються між собою, і не лише будовою статевих органів, а й за фізичним та інтелектуальним розвитком. Хлопчики фізично сильніші за дівчаток, вони більш енергійні, незалежні та вперті, їм потрібно підкоряти світ, добиватися свого й перемагати. Тому їх важко дисциплінувати і примусити слухатись. Хлопчики швидше бігають, далі стрибають з місця, у них кращі показники в киданні м’яча на дальність, більша сила рук. У хлопчиків краще розвинене абстрактне мислення, у розв’язанні арифметичних задач краще проявляється логіка. Словник хлопчиків збагачений дієсловами, що свідчить про бажання діяти, а не бути пасивним спостерігачем.

Головне у вихованні - особистий приклад батьків.

Обговорюючи функціональні обов’язки батьків у родині, варто наголошувати на необхідності взаємодопомоги. Слід виявляти виваженість та гнучкість. Варто акцентувати увагу на тих ознаках, які діти щоденно спостерігають у зовнішності, одязі, функціональній діяльності людей.

Основна життєва формула, яку має засвоїти хлопчик - майбутній успішний чоловік: «У мене все вийде». Та як цього досягти? Необхідно частіше дитині повторювати: «Тобі все вдасться, синку».

Хлопчик завжди наслідуватиме батька, а його поводження з мамою стане для малюка «школою» ставлення до жінок узагалі. Тож якщо ви йдете кудись у гості, де є жінки, купіть букетик квітів, нехай маленький джентльмен подарує його господині.

Мама в будь - якій ситуації повинна пам’ятати, що її син - майбутній чоловік, хай би скільки років йому не було. Мудра мати завжди повинна давати сину відчути, що вона слабша за нього і потребує допомоги й підтримки. Навіть якщо хлопчик іще не дуже сильний та дорослий, він може допомогти мамі принести щось із магазину, винести сміття. У таких випадках особливо цінною є ініціатива самого малюка. Жінка повинна пам’ятати, що її син - це, насамперед, особистість, яка має право на свою власну думку, на вибір друзів, на вирішення проблем.

А як же бути, коли доля розпорядилася так, що син росте без батька? Не потрібно намагатися змінити свою природу, не ставайте чоловіком, а залишайтеся жінкою. Буде дуже добре, якщо мати зуміє організувати своє життя так, щоб у дитини з’явився чоловік - наставник (дідусь, рідний дядько).

Від малюка до справжнього чоловікаНайпоширеніші помилки, які допускають батьки при вихованні сина:

1. Занадто суворе ставлення до дитини заради виховання мужності.

2. Бажання виховати дитину за своїм зразком, ігноруючи індивідуальні особливості.

3. Сварки між батьками на очах у дитини.

4. Висування дитині дуже високих вимог, які не відповідають віковим та психологічним особливостям («Ти ж хлопчик! Тому ти повинен...»)

5. Потакання будь - якому бажанню дитини.

6. Відсутність послідовності у вихованні.

7. Неузгодженість у вихованні між батьками.

8. Порівняння дитини з іншими дітьми, критика з цього приводу.

9. Постійне нав’язування негативних установок.

10. Заборона у рухах, фізичних вправах («Не лізь на драбину - упадеш!»)

11. Відсутність особистого позитивного прикладу.

Поради як виховати справжнього чоловіка

1. Не сваріть малюка за сльози. Він - дитина, у нього свої емоції, переживання. Щоб утішити дитину - заспокойте його, переключіть його увагу на щось інше.

2. Ваша дитина - це особистість, що має право на власну думку. Вислухайте його, у разі необхідності - дайте певну пораду, запитайте, що думає дитина з цього приводу («А ти як думаєш? Можливо, так буде краще»).

3. Дорослі проблеми намагайтеся вирішувати при відсутності дитини. Не змушуйте малюка ставати свідком спілкування на підвищенго тонах.

4. Будьте уважними до дитини. Хлопчики навіть більшою мірою, ніж дівчатка, потребують чітких правил поведінки. Пояснюйте дитині загальноприйняті правила поведінки та норми моралі.

5. Якщо дитина щось вимагає від вас і негайно, знайдіть причини такої поведінки, спробуйте домовитись, відшукати «золоту середину».

6. Не обмежуйте дитину в рухах. Фізичні ігри підуть на користь як фізичному, так і психічному здоров’ю дитини.

7. Дозвольте експериментувати. Хлопчиків цікавлять засоби пересування: літаки, поїзди, машини, кораблі. Вони люблять подорожувати, конструювати, винаходити, прагнуть розібрати механізм, дізнатися, як він влаштований. Ваше завдання - зробити експерименти дитини безпечними.

8. Приділяйте синові більше уваги. Доведено, що хлопчики більш гостро, ніж дівчатка, переживають навіть коротку розлуку з мамою. Пояснюйте причини розлуки, узгоджуйте час відсутності.

9. Будьте для дитини взірцем правильної поведінки.

Тож нехай Ваш малюк стане в майбутньому турботливим сином, надійною опорою, захисником, люблячим батьком, справжнім чоловіком!

Вихователь - методист ДНЗ №27 «Червона Шапочка» Яцюк Н.В.