Важливі новини

Я сама була такою

Я сама була такоюДитинство – це час щастя і радості. Щастя безумовного, повного та нескінченного. Коли кожен день багатий на цікаві пригоди, нових друзів та нові враження. Коли дерева великі, сонце яскраве і за рогом обов`язково чекає щось незвичайне та захоплююче. Тому кожна хвилинка, яку ти посидів на місці, сприймалася як втрачені можливості. Тоді весь світ був відкритий нам, адже ми були повністю відкриті світу. І почувалися абсолютно захищеними. Захищеними нерозумінням можливих наслідків своєї необачності, вірою у власні сили і своїми батьками. Батьками, які є найкращими та найсильнішими, які завжди поряд і все можуть.

Таке дитинство було майже в кожного з нас. І все було добре, і здавалося, що так буде завжди. Потім прийшло доросле життя. В когось воно склалося успішно, в когось – не дуже. І лише одне залишилося незмінним – розуміння невід`ємності батьків та дітей.

А якщо в житті дитини немає мами, а в житті жінки – дитини? Тоді вони просто починають шукати одне одного. І обов`язково знаходять. Це власним життям довели героїні нашої розповіді Тамара та Галинка (з етичних міркувань всі особисті дані змінено – прим. автора).

На долю обох припало достатньо випробувань та важких часів. Можливо, саме це допомогло їм з першої зустрічі визначитися: “Ти – моя людина”. Чесно кажучи, визначилася Галинка, а Тамара просто правильно зрозуміла отриману довіру і прийняла її як бажаний дарунок. Все тоді відбулося буденно, просто і природньо. Тамара прийшла до дитячого будинку за дитиною. Маленька Галинка вибрала її, забралася на руки, пригорнулася до неї і більше не відпустила.

Перше, що впадає у вічі, коли знайомишся з цією родиною – якесь надприроднє вміння розуміти одна одну без слів. Так вміють розуміти лише найрідніші люди. Вони ніби разом відчувають і думають однаково. Обидві цікаві, емоційні та вразливі. Обидві постійно про щось говорять, щось планують та про щось мріють. Про те, як святкуватимуть день народження та поїдуть на море. Про те, як проведуть літо, як восени підуть до нового класу і що хорошого їх там чекає. І ще багато про що, адже життя таке цікаве, безкрайнє і наповнене, коли поруч рідна людина.

В них не завжди можна зрозуміти, хто в сім`ї старший. Вони спільно прикрашають свою оселю, докладаючи до цього неабиякої фантазії і дизайнерського таланту. Вдвох обмірковують, що з одягу личить тій чи іншій більше. Вони разом обговорюють всі події, що трапляються з ними, радяться, вирішують питання, які виникають. І відчайдушно захищають одна одну в разі найменшої потреби, виступаючи “єдиним фронтом” проти образників та обставин.

І ще одна деталь, яка в теперішній час може багато про що сказати. В квартирі мами і донечки скрізь книжки, які дійсно читають і цінують. В свої 9 років Галя миттю знаходить потрібну книжку, пам`ятає, в якому розділі містяться необхідні їй відомості і використовує отриману інформацію як додаткове забарвлення своєї натхненної розповіді про будь що. А коли слів здається дівчинці замало, вона бере до рук сопілку і починає грати. До концерту залюбки долучається невеличкий домашній песик і, здається, навіть рибки в акваріумі не залишаються осторонь вируючих веселощів.

Галинки – дуже жвава дівчинка і постійно шукає пригод. Іноді її енергія виплескується за край і вона потрапляє в невеличкі неприємності. Великої шкоди не робить. То злегка посвариться з однокласником, то в дворі почне гойдатися на мотузці з вивішеною на ній білизною, то відволічеться від розповіді вчителя на уроці. І починають дівча сварити на всі боки. Мама ж в будь-якій ситуації залишається люблячою та терплячою. Детально розбирається в тому, що сталося і в більшості випадків припиняє конфлікт фразою: “Я сама колись була такою. Пригадайте, якими були в дитинстві ви. Погляньте на життя з позиції дитини і ви зрозумієте, чому все трапилося саме так”. І ситуація насправді постає зовсім по-іншому. Конфлікт вирішується миром і попереду знову відкриваються великі простори майбутніх радостей та перемог.

Дійсно, інколи для того, щоб побачити світ навколо та свої можливості більш повно та яскраво, слід подивитися на все очима дитини. Без зайвого упередження та скепсису. Без урахування попереднього життєвого досвіду, який пригнічує мрії. Без аналізу минулих помилок та без прогнозування можливих невдач в майбутньому. Для цього необхідно лише ніколи не забувати про дитину в собі. І простіше це зробити безпосередньо в оточенні дітей. Власних, або прийомних. А ще краще - і рідних, і прийомних разом. Адже сил у нас набагато більше, ніж ми звикли вважати. І дітей, позбавлених батьківського піклування в державі набагато більше, ніж нам здається. Використайте допомогу одне одного. Ви дасте знедоленому малюку свою родину і турботу, а він чи вона подарує вам своє дитяче світовідчуття та нічим не обмежене вміння бути щасливими.

Для того, щоб створити прийомну сім`ю Вам треба:

подати заяву про своє бажання створити прийомну сім`ю до міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді; зібрати необхідний пакет документів та пройти спеціальне навчання; потім зареєструватися в Службі у справах дітей як потенційні прийомні батьки та отримати висновок про можливість створення Вами прийомної сім`ї.

Прийомну сім`ю не дозволять створити тим, хто у встановленому порядку визнаний недієздатним або обмежено дієздатним, був позбавлений батьківських чи опікунських прав за неналежне виконання покладених на нього обов`язків. На заваді створенню прийомної сім`ї можуть стати вади фізичного і психічного здоров`я потенційних прийомних батьків та членів їх родини, що проживають з ними на загальній житловій площі.

Гюстав Флобер писав: “Майбутнє непокоїть нас, а минуле нас тримає. Ось чому теперішнє вислизає від нас”. Тому, щоб не втратити свого теперішнього з усіма його перевагами та можливостями, нам неодмінно слід навчитися жити як діти. Тут і зараз. Лише тоді ми не пропустимо ні хвилини своєї радості і щастя.

Далі буде.

Євгенія Костецька

З питаннями про те, як прийняти на виховання в родину дітей, звертайтеся до Білоцерківського міського центру

соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді за адресою:

м. Біла Церква, бульвар 50-річчя Перемоги, 113

Телефони для довідок: (04563) 6-83-11, 6-66-55.