Важливі новини

Чи потрібно дитині вчитися на канікулах?

Чи потрібно дитині вчитися на канікулах?
Чи потрібно дитині вчитися на канікулах?
Як же мучить це питання батьків на довгих літніх канікулах!
І хоч керуються вони виключно благими намірами, самі діти від перспектив влітку сідати за підручники і зошити, ясна річ, не в захваті. Для того, щоб батьки змогли визначитись, потрібно 
врахувати рекомендації педагогів, педіатрів та інших більш досвідчених батьків.
Сучасним батькам не варто пояснювати, яка насичена навчальна програма зараз в школі, яке навантаження цілий рік долали діти. Природно, накопичується втома і організму потрібно як мінімум перезавантажитися. За літо дитина відпочиває від навчальної праці та у вересні у неї є сили і бажання знову сісти за парту і вчитися. Якщо ж і літо, його законний відпочинок, буде присвячено підручникам, то мотивація дитини напередодні нового навчального року буде дуже низькою. Простіше кажучи, ні сил, ні бажання, ні прагнення йти в школу за знаннями у дитини не буде. 
Згадайте хоча б свій настрій перед відпусткою: вже ніяк у ваші плани не входить часткове повернення до роботи. А навіть якщо це трапляється, хіба відчуваєте ви себе повною мірою відпочилими? Звичайно, ні. Так і діти, для них навчання - це повноцінна праця. Якщо ж ви хочете, щоб дитина гарненько скучила за навчанням і радісною зустріла перше вересня, забудьте про навчання на канікулах. Наведемо ще один приклад. 
Діти, завантажені навчанням і додатковими заняттями, часто мають не дуже здоровий вигляд, словом, навантаження цілком очевидне. А ті діти, які займаються спортом, багато часу проводять на свіжому повітрі, добре вчаться, буквально схоплюють на льоту. Це означає, що режим відпочинку дуже важливий для дитини, особливо режим активного відпочинку. Не можна непомірно перевантажувати дитину, її організм не готовий до цього, звідси і блідий вигляд, і круги під очима, і загальна пасивність.