Важливі новини

Триместрова система навчання у 2017-2018 навчальному році.

http://2018.pp.ua/
Триместри в школі 2017-2018 – це відносно нова, досить мало звична нашим дітям форма організації навчального часу. На відміну від звичайної при такій системі час навчання розподіляється рівномірно, тобто ділиться на рівні частини, і проміжки між навчанням і відпочинком практично однакові. На думку фахівців, така організація навчального процесу допомагає правильно розподілити навантаження на школярів, не викликаючи перевтому навіть у учнів початкової школи. 
У триместровій системі навчання всього шість навчальних періодів – триместрів і шість періодів відпочинку – канікул. Тривалість кожного триместру – п'ять або шість тижнів, тривалість канікул – тиждень, виняток становлять двотижневі новорічні та тримісячні літні канікули. 
Триместри в школі в 2017-2018 року | канікули

Канікули в школі 2017-2018 по триместрах

Мабуть, немає такого школяра, який не чекає з нетерпінням канікул. І відмінники, і двієчники з однаковим натхненням рахують дні до початку довгоочікуваного відпочинку. І напевно більшість учнів починає відлік буквально з перших навчальних днів. На сьогоднішній день попередній розклад шкільних канікул по триместрах на 2017-2018 навчальних рік виглядає наступним чином: п'ять (іноді шість) тижнів занять чергуються з тижнем відпочинку. 

 • 1 триместр/осінні канікули – з 2 по 8 жовтня включно;

 • 2 триместр/осінні канікули 2 етап – з 17 по 23 листопада включно;

 • 3 триместр/зимові канікули – з 27 грудня по 8 січня включно;

 • 4 триместр/зимові канікули 2 етап – з 21 по 27 лютого (іноді ці канікули носять назву весняних);

 • 5 триместр/весняні канікули – з 10 по 16 квітня включно;

 • 6 триместр/літні канікули – з 1 червня по 31 серпня включно.

 • Як бачимо, в сучасній системі навчання кожен триместр закінчується нетривалим відпочинком. Однак плануючи канікули на 2017-2018 рік, варто пам'ятати – час відпочинку в школах з триместровій системою навчання практично не збігається з канікулами за звичайною, четвертні системі. Винятком стали хіба що традиційні новорічні канікули – робити вихідний останній тиждень до і перший тиждень після Нового року рекомендує Міністерство освіти. 
  Аналогічні справи і з довгими літніми канікулами – за наказом профільного відомства в цей період відпочивають абсолютно всі школярі, незалежно від системи навчання. 

  Тим, хто планує канікули заздалегідь, варто пам'ятати – наведені в статті дати триместрових канікул на 2017-2018 навчальний рік є приблизними. Справа в тому, що Міністерство освіти визначає тільки загальну тривалість часу навчання і часу відпочинку плюс дає рекомендації по датах початку і закінчення канікул. За школою ж залишається право самостійно встановлювати канікулярний час – зрозуміло, в рамках рекомендацій міністерства. Ось і відпочивають діти різних шкіл та різних регіонів в різний час – десь початок канікул довелося «посунути» з-за сильних морозів або весняних паводків, десь, навпаки все йде чітко за наміченим планом. Так що точні, остаточні дати початку і закінчення шкільних канікул по триместрах на 2017-2018 навчальний рік визначає шкільне керівництво.

  Триместри в школі в 2017-2018 року | канікули

  Міністерство освіти залишає за навчальним закладом право визначати форму організації навчального часу самостійно, і система навчання – четвертна або триместрова – прописується в Статуті кожної школи. Таким чином, урядове відомство дає можливість самим учням та їх батькам вибирати, як саме вони хочуть вчитися - з розподілом навантаження по чвертях або триместрах. Внести зміни в навчальний процес можуть адміністрація школи та батьківський комітет.