Важливі новини

День Віри, Надії та Любові

Похожее изображение

 Ранньо-християнські святі, мати Софія та її доньки мучениці Віра, Надія і Любов.

Історія свята

За правління імператора Адріана жила в Римі вдова Софія з трьома доньками, яким побожна мати дала імена трьох богословських чеснот — Віра, Надія і Любов. Вона дбайливо виховувала своїх доньок, даючи їм приклад мужності та витривалості у святій вірі.

Коли у 137 році почалося переслідування християн, матір з доньками ув'язнили та відправили на суд до імператора. Коли вимоги зректися християнської віри не допомогли, Адріан доручив родовитій жінці Палладії переконати матір та дочок вернутися до ідолопоклоніння. Проте їй теж це не вдалося.

Похожее изображение

Розлючений імператор наказав замучити трьох невинних дівчат, а матір відпустити на волю. Софія поховала тіла своїх доньок, а сама провела у молитві три дні біля їхнього гробу. Третього дня Бог забрав її святу душу до Себе.

Пам'ять святих вшановується церквою 30 вересня.

Зображення святої Софії з трьома доньками в період Речі Посполитої було присутнє на гербі Київської католицької єпископії.

Звичаї та прикмети

30 вересня вважається небезпечним і нещасливим днем. У цей день жінка повинна виплакатися з ранку про себе, про свою жіночу долю, про рідних і близьких, про свій будинок для полегшення душі.

Народні прикмети говорять, що цей день завжди холодний, і дощитиме. Після Віри, Надії, Любові починаються перші заморозки. Якщо полетять журавлі в цей день, то на Покрову буде мороз, а ні, то зима буде пізніше. Зазвичай слідом журавлів кричали: “колесом дорога”, для того, щоб навесні вони знову повернулися в рідні місця.

Якщо в цей день пішов дощ, буде рання весна. На Віру, Надію, Любов сватаються, а на Покрову весілля грають.

Вінчання, заручини і весілля 30 вересня не проводять – погана прикмета. Жінкам не слід сьогодні займатися домашніми справами. 

За слов'янським звичаєм 30 вересня святкували Всесвітні бабські іменини, а святі Віра, Надія, Любов вважалися покровительницами всіх жінок. В це свято славилась материнська мудрість і головні чесноти жінки - віра, надія і любов. Щоб на весь майбутній рік захистити сім'ю від бід і хвороб, господиня з ранку повинна була виплакатися. Цей обряд називали самим потужним оберегом. Потім жінки пекли для рідних іменинні пироги. А ввечері молодим дівчатам влаштовували оглядини, незаміжні також збиралися на святкування, щоб знайти судженого.