Авторизация

МультиВход
или
E-mail: Пароль:
Регистрация   |   Забыли пароль?Объявления

На цьому місці ваше оголошення (до 100 знаків) коштуватиме 50 гривень за місяцьНовости сайта

2018-06-22Для забезпечення виплати підвищених з 1 липня пенсій додатково витрачатимуть 70 млн грн на місяць. Про це УНН повідомили у Пенсійному фонді у відповідь на запит.
2018-06-07Ботулізм – харчова токсикоінфекція, що вражає центральну нервову систему та призводить до паралічу дихальних м´язів
2018-03-20Надходження до місцевих бюджетів

Жди меня

Читать еще истории >>
Главная страница

Пройдуть безкоштовні обстеження населення 18, 19, 20 квітня 2018 року

Дата публикации: 17.04.2018

В м. Біла Церква на базі консультативної поліклініки КЗ КОР «Білоцерківський обласний онкологічний диспансер» пройдуть масові безкоштовні обстеження

               населення міста і південних районів Київщини на рак шкіри та меланоми – 18, 19, 20 квітня 2018 року

 

МЕЛАНОМА

 

Це одна з найнебезпечніших злоякісних пухлин, частота виникнення якої за останні роки стрімко зростає в порівнянні з іншими злоякісними новоутвореннями.

На сьогоднішній день меланома являється другим по частоті злоякісним новоутворенням в жінок до 40 років і третім серед чоловіків такого віку. У чоловіків і жінок меланома зустрічається одинаково часто. Локалізація меланоми різноманітна, частіше це шкіра ніг, рук, спини, а також пряма кишка, статеві органи, око.

Фактором ризику виникнення меланоми  можуть бути – світла шкіра, нездатність шкіри до засмаги, світле або руде волосся, сонячні опіки, хімічні опіки, іонізуюче випромінювання, травми, імунодефіцит, спадкова схильність (10%). Дуже часто до 70% - меланоми виникають на місці невусів (коричньових плям, в тому числі і вроджених).

Ультрафіолетові сонячні випромінювання, а також опромінення отримане в соляріях сприяє виникненню меланоми. Захворюваність на меланому зростає з приближенням до Екватора, тобто, із  зростанням кількісті сонячної інсоляції.

Меланома може проявлятися  як пігментована пляма, або бляшка з незначним підвищенням з нерівномірним забарвленням  (чорний, червоний, жовто-коричневий, коричневий, білий кольори).

Характерна ознака -  нерівні краї, наявність  виямки; спочатку пухлина росте в ширину, а пізніше   в глибину, що є ризиком вростання в судини і метастазуванням.

Ознаки меланоми.  Ріст волосся не є критерієм доброякісності новоутворення.

Характерні ознаки:

-         зміна розмірів, кольору, поверхні невуса, поява свербіння;

-         нерівномірність забарвлення;

-         синюватий відтінок;

-         нерівні краї, з виїмками;

-         виразкування, кровоточивість.

Не рекомендовано нікому займатися самодіагностикою при наявності пігментних новоутворень а також і без пігментних, а звертатися негайно до лікаря-онколога. Така можливість в жителів міста і прилеглих районів є – це відвідування поліклініки КЗ КОР «Білоцерківський обласний онкологічний диспансер», ц найбільш короткий і вірний шлях до  правильної діагностики з використанням необхідних тактичних і діагностичних заходів.

Вилікування може забезпечити лише видалення пухлини на ранніх стадіях.

В Київській області щорічно діагностується близько 150 меланом і кожна 5-та – в жителів м. Біла Церква.

Завдяки своєчасного звернення пацієнтів до лікарів-онкологів, а також своєчасного лікування, результати лікування цього страшного захворювання у нашому місті досить успішне, оскільки показники смертності  кращі від обласних і державних  в 3-4 рази.

На діагностичному обліку в нашому закладі стоїть більше 200 пацієнтів з меланомою шкіри і серед них 64% більше 5-ти років, тобто практично здорових.

 

 

                                   РАК ШКІРИ

 

Найбільш часті злоякісні новоутворення шкіри, але їх доля в структурі смертності не перевищує 0,1%, - тобто це пухлина може діагностуватися успішно, своєчасно і добре піддається лікуванню.

Сонячне світло головний канцероген і в 90% випадків рак виникає на відкритих ділянках тіла.

Також важливе значення в виникненні раку шкіри мають наступні канцерогени: миш’як, іонізуюче випромінювання,  дьоготь, акрихін, імунодефіцит (наприклад при трансплантації нирки), нориці при хронічному остеомієліті, варикозна екзема, лейкоплакія, термічні, хімічні і електричні опіки, атрофії шкіри, рубці після вакцинації;  вплив вірусів.

Рак шкіри може проявитися дрібними, червонуватими блямками, підвищеннями над рівнем шкіри,  на обличчі або шкірі тулуба не можуть бути перламутрово-рожеві папули   з валикоподібними краями. Пухлина росте в ширину і глибину, часто руйнує хрящі і кості, інколи пухлина може мати коричневий пігмент подібно до меланоми. Високо злоякісні форми раку шкіри  можуть давати метастази.

Найбільш правильною дією при виявленні такого утворення – звернення до лікаря-онколога, що забезпечить успішність лікування, яке може бути – променеве, хірургічне, кріодиструкція (лікування холодом), хіміотерапевтичне і інші.

У жителів м. Біла Церква, один з найвищих рівнів захворюваності на рак шкіри як в Київській області так і в Україні; і щорічно діагностується  більше 150 випадків раку шкіри. Але смертності від цього виду раку в жителів м. Біла Церква ми не спостерігаємо, при  своєчасному звертанні на відміну від інших регіонів де спостерігається смертність до 3%.

Необхідно відмітити, що профілактична ефективність сонцезахисних засобів не підтверджена (креми, мазі і т.п.). вони тільки створюють ілюзію захисту, що сприяє більш довшому перебуванні на сонці і виникненню злоякісних новоутворень шкіри

Тому найбільш ефективний в своєчасній діагностиці злоякісних новоутворень шкіри є – масові обстеження, до яких необхідно залучити не тільки доросле населення але й дітей, в яких необхідно виробляти стереотипи поведінки з раннього віку.

20 квітня по всій Україні пройдуть огляди населення на предмет виявлення меланоми – однієї з найнебезпечніших злоякісних пухлин – та раку шкіри. Цей захід є традиційним та відбувається кожної весни – цього річ «День меланоми в Україні» пройде у 10-й раз.

Запрошуємо всіх жителів м. Біла Церква на безкоштовні огляди з метою своєчасної діагностики злоякісних новоутворень шкіри  - 18, 19, 20 квітня 2018 року.

 

Довідки за телефонами:  5-13-48 – реєстратура

                                    5-01-15 – завідувач поліклініки

 

 

                      

 

 

Головний лікар КЗ КОР

«Білоцерківський обласний

онкологічний диспансер»,

кандидат медичних наук,

заслужений лікар України                                      Колеснік Я.Ф.Понравилось: 0 / Не понравилось: 0
Понравилось? Поделись с друзьями!


← предыдущая статья   архив статей   следующая статья →