Важливі новини

Недобудована школа на вулиці Зеленій вступила у своє повноліття

Один із довгобудів - Спеціалізована природничо-математична школа №16 І-ІІІ ступенів зі своїми проектно-кошторисними роботами та першим каменем будівництва сягає у початок останнього десятиріччя минулого століття. Саме у 1992 році була розроблена проектно-кошторисна документація, розпочалися відповідні земельні роботи, а потім - і монтаж каркасу цього гігантського навчального закладу на 1320 місць. На жаль, згодом на цьому будівельному майданчику роботи припинилися. Через відсутність фінансування (загальна вартість будівництва, відповідно до затвердженого зведеного кошторисного розрахунку, становила майже 30 мільйонів гривень) голий каркас школи зіяв дірками вікон та дверей та муляв очі своїм пустирем жителям сусідніх вулиць аж до 2007 року. Тільки завдяки міському голові Василю Савчуку, під час його першої каденції на посаді міського голови, будівельний майданчик цього довгобуду – ожив. А в 2008 році уже було здано перший блок (блок «А») школи. Тобто, сіли за парти 630 учнів початкових класів, стали до ладу їдальня, вбиральні, спортив-ний зал, кілька інших об’єктів інфраструктури довгобуду.

Недобудована школа на вулиці Зеленій вступила у своє повноліття

У наступні роки будівельні роботи продовжувалися. За рахунок коштів бюджетів усіх рівнів за парти нового (у 2009 році) навчального року уже сіли 730 учнів. Було здано в експлуатацію, окрім навчальних кабінетів, ряд приміщень чергового блоку. Однак визначальним періодом у будівництві цього об’єкту став минулий рік. При облаштуванні блоків «В», «Г», «Д» освоєно майже 11 мільйонів гривень. Нинішній новий навчальний рік ознаменувався тим, що в школі уже навчаються понад 1000 учнів, у тому числі й кілька десятків учнів з навколишніх сіл Білоцерківщини.

Треба зазначити: за всі роки будівельних робіт цього навчального закладу основними генеральними підрядниками виступали КП «Білоцерківбуд» (директор Микола Білокінь) та ТОВ «Ліфтрембуд» (директор Сергій Ярмольчук). Нині ж на завершальному етапі так званих лицювальних та опоряджувальних робіт трудяться працюючі підприємства БМУ-№3.

В уважного та цікавого читача нашого щотижневика, напевно, виникне резонне запитання: через яку причину на шпальті газети порушуються проблеми будівництва горезвісного об’єкту, що на вулиці Зеленій? Відповідь – більш ніж радісна: 12 січня відбулося засідання робочої комісії щодо завершення будівництва Спеціалізованої природничо-математичної школи №16 І-ІІІ ст. Іншими словами, захід був організований задля суттєвих оглядин об’єктів школи перед здачею їх державній комісії.

Недобудована школа на вулиці Зеленій вступила у своє повноліття

Перед засіданням комісії міський голова Василь Савчук, кілька його заступників, керівники будівельних підприємств, котрі безпосередньо брали участь у будівельних роботах об’єктів школи, на чолі з директором школи Анатолієм Бабенком обійшли всі приміщення. Судячи з настрою міського голови, всі навчальні кабінети, актовий зал, спортивний комплекс, допоміжні приміщення другої черги об’єкту хоч сьогодні готові прийняти… Ні, на жаль, не учнів, а меблі та необхідне обладнання, яких, через брак коштів, ще не придбано. А класи та інші приміщення дійсно гарно оздоблені, побілені та пофарбовані. Одне слово, жодного гострого слова з боку комісії на свою адресу керівники будівельних організацій – не почули.

Недобудована школа на вулиці Зеленій вступила у своє повноліття

Далі дійство проходило в одному з навчальних кабінетів, де вже були завезені столи, стільці та, навіть, прибита класна дошка. Керівники підприємств підписали відповідні акти виконаних будівельних робіт і, як кажуть, вислухали з вуст Василя Савчука та його заступника Віктора Сокола на свою адресу «хвалебні оди» з приводу гарно виконаних робіт.

Недобудована школа на вулиці Зеленій вступила у своє повноліття

І ще одна приємна деталь. За активну участь у будівництві 2-ї черги школи, значні успіхи у виконанні виробничих завдань, покращення якості будівельних робіт Василь Савчук нагородив Грамотами Білоцерківської міської ради і виконавчого комітету кращі трудові колективи в особі їхнього керівництва. Серед нагороджених:

 • ПП «Азеріт» (Павло Москальчук);
 • ТОВ «Енергоремсервіс» (Олександр Черкас);
 • ПП фірма «Магнус» (Юрій Фелоненко);
 • ТОВ «Електромонтаж-475» (Богдан Нижник);
 • ЗАТ БСУ-548 «Сантехмонтаж» (Генріх Полянський);
 • БМУ №3 (Микола Скиба);
 • ПП «Пожбудкласік» (Володимир Бондаренко);
 • ЗАТ «Електромонтаж» (Віктор Прозоренко);
 • Білоцерківська філія КДП-431 «Промавтоматика» (Володимир Дорошенко);
 • ТОВ «Ліфрембуд» (Сергій Ярмольчук);
 • Багатопрофільне МПП «Ольга» (Ірина Фелоненко).

У своєму подальшому виступі міський голова згадав непрості минулі роки, коли доводилося часто-густо їздити до столиці до високого начальства з приводу «вибивання» коштів для продовження будівництва школи. За його словами, сьогодні дороги до високих кабінетів аж ніяк не заростають, бо треба й ще десь взяти кілька мільйонів для облаштування багатьох класів необхідними меблями, сучасним обладнанням, організаційно-технічними засобами. За скромними підрахунками, для облаштування тільки одного кабінету потрібно витратити від 200 до 300 тисяч гривень.

Схоже, Василь Петрович знайшов спільну мову з главою облдержадміністрації Анатолієм Присяжнюком. І першою ознакою такої успішної співпраці є попереднє погодження про виділення 2 мільйонів гривень з обласної казни для потреб завершальних робіт школи.

Недобудована школа на вулиці Зеленій вступила у своє повноліття

Міський голова торкнувся найважливіших проблем міста, котрі потрібно буде вирішувати через грошові ін’єкції вищесточих бюджетів. Так за кошти області та держави необхідно поновити тролейбусний парк, побудувати дитячий садок на масиві Таращанському, спортивний комплекс на масиві Піщаному. Також місто сьогодні потребує й Палацу спорту… Одне слово, великі замашки на тлі безгрошів’я.

Однак Василь Савчук переповнений оптимістичними сподіваннями. В його планах – ділові зустрічі з Дмитром Табачником, міністром освіти, Миколою Азаровим, прем’єр-міністром та іншими впливовими державними мужами задля вирішення найголовніших проблем Білої Церви. Іншими словами, нині міський голова дотримується найголовніших постулатів, на котрих і тримається його посадове крісло: хто стукає у двері, тому вони й відчиняються. (Або, під лежачий камінь вода не тече).

Микола Висіцький