Важливі новини

Валерій Семенович Хахула

Валерій Семенович Хахула, начальник управління агропромислового розвитку Білоцерківської райдержадміністрації: «Хто зберіг на угіддях вологу, той буде – на коні!»

З ініціативи глави Білоцерківської райдержадміністрації Андрія Немни, минулого тижня на базі агрофірми «Узинська» відбулася виїзна нарада головних спеціалістів адміністрації та сільськогосподарських підприємств Білоцерківщини, котру провів Валерій Хахула з виїздом на поля агрофірми.

В цілому цей важливий захід був присвячений посівній кампанії, котру розпочали першими в районі з посівів ячменю та цукрових буряків механізатори агрофірми «Узинська». Перед початком роботи наради голова правління агрофірми Михайло Козачук провів прес-конференцію.

Валерій Семенович Хахула, начальник управління агропромислового розвитку Білоцерківської райдержадміністрації: «Хто зберіг на угіддях вологу, той буде – на коні!»

Із відповідей Михайла Андрійовича на запитання журналістів стало відомо, що агрофірма перша в районі, а то й і в області, розпочала посівну кампанію. Найперше, хлібороби взялися за посіви цукрового буряку та ячменю. Ці культури висіваються відповідно на площах 500 та 400 га. Далі механізатори висіватимуть зернові культури, під які виділено 600 га угідь, та технічні культури – ярий ріпак (100 га), соняшник (600 га). На жаль, як зазначив директор агрофірми, озимий ріпак, який був висіяний на площі 200га – наполовину не зберігся через несприятливі погодні умови. Тож доводиться його посіви відновлювати ярим.

Михайло Козачук у ході розмови з журналістами також наголошував, що всі 4 тисячі га угідь агрофірми з року в рік гарно обробляються відповідно до передових агротехнічних вимог. Тобто, в нормі вносяться добрива, засоби захисту рослин тощо. Для нинішньої посівної кампанії господарство, як і в попередні роки, добре підготувалося – ще взимку заготовили пальне та мастильні матеріали, придбали бурякозбиральний комбайн і кілька одиниць причіпної техніки. До речі, агрофірма кожного року поновлює свій технопарк на 5-7 мільйонів гривень.

Виїзд на поля господарства зайве довів, що слова Михайла Козачука – не розходяться з ділом: механізатори завершують сівбу буряку та соняшнику, а через день-два впораються й із сівбою ячменю…

Повернувшись до управління господарства, учасники наради заслухали виступи спеціалістів адміністрації, котрі стосувалися «текущего момента». Валерій Хахула, похваливши керівництво агрофірми «Узинська» за вчасний початок сівби ярих технічних культур, обробіток площ під інші культури та закриття вологи, підкресливши, що хто в ці дні впорається з цими агротехнічними роботами, той буде на коні (тобто, буде з врожаєм), розповів про загальний агротехнічний стан угідь господарств Білоцерківщини.

Валерій Семенович Хахула, начальник управління агропромислового розвитку Білоцерківської райдержадміністрації: «Хто зберіг на угіддях вологу, той буде – на коні!»

За офіційними даними, під урожай цього року підприємства району висіяли на 21084 га озимі культури. Домінуючою культурою є озима пшениця, яка займає 17419 га.

Як перезимувала озимина? На 87% (18340га)зернові культури збереглися добре, на 3% (650га) – задовільно, а на 10 (2114га) – незадовільно. Особливо від різко перемінливої зимової погоди постраждав ріпак.

Валерій Хахула також підкреслив: виходячи із нинішньої ситуації, яка склалася на продовольчому ринку в цілому країни, господарства району збільшили посіви на 3310 га. озимої пшениці 1630 – буряку, 200 – гречки.

Хлібороби також забезпечили себе на 87 % від потреби мінеральними добривами, на 81% дизельним пальним, на 74% бензином. Є половина від потреби (41,8 т.) засобів захисту рослин.

Стосовно посівного матеріалу. За словами Валерія Семеновича, сільськогосподарські підприємства заздалегідь запаслися насінням (5210 т.), яке на сьогодні, як посівний матеріал, доведений до відповідної кондиції. Цікаво, що 70 відсотків насіння закуплено у передових фірмах країн далекого зарубіжжя.

Одне слово, господарства району, а їх налічується – 62 з числа звітуючих, приступили до весняних польових робіт. Є надія, що вся посівна кампанія проходитиме в оптимальні терміни і на високому агротехнічному рівні. А також з дотриманням плану збільшення посівних площ багатьох стратегічних культур. У тому числі цукрового буряку та гречки.

Валерій Семенович Хахула, начальник управління агропромислового розвитку Білоцерківської райдержадміністрації: «Хто зберіг на угіддях вологу, той буде – на коні!»

На нараді порушувалися і питання запобігання травматизму, оскільки вже є випадки травмування біля посівної техніки, санітарної безпеки на пунктах хар­чування людей, котрі працюють в полі.

Також сільчанам потрібно буде взятися за санітарну очистку сіл, лісопосадок, лісосмуг, доріг та шляхів. Всі ці заходи повинні закінчитися до християнського свята – Великодня.

Микола Висіцький

Комментарии

Гость Гость 13.04.2011 12:33

Вроде бы и время советов позади, а методы изложения текста те же. Шаблонно как то. ИМХО."виїзна нарада головних спеціалістів адміністрації та сільськогосподарських підприємств Білоцерківщини""зернові культури збереглися добре""осівний матеріал, доведений до відповідної кондиції""агрофірма перша в районі"" Є надія, що вся посівна кампанія проходитиме в оптимальні терміни і на високому агротехнічному рівні. А також з дотриманням плану збільшення посівних площ багатьох стратегічних культур."И лица у специалистов, не выглядят по специальности. )))))