Важливі новини

Біла Церква перебуває у стані «чорної смуги»

Дев’ятнадцятого червня у 9-поверховому будинку, що на вулиці Славіна, 48, в однокімнатній квартирі 7-го поверху стався вибух побутового газу. На щастя жителів будинку, вибух не спричинив пожежі. Однак накоїв лиха: вибуховою хвилею понівечено вікна та двері у квартирах 6, 7, 8 поверхів та виведено з ладу шахту ліфта. За щасливим збігом обставин ніхто із жителів під’їзду не постраждав.

Цій незвичайній ситуації міська влада приділила чимало уваги: відбулося засідання виконавчого комітету та проведено прес-конференцію за участю провідних спеціалістів підприємств, що забезпечують місто газом, електроенергією і водою. У заходах також взяли активну участь представники Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради, Білоцерківського районного Управління ГУ МНС України в Київській області.

Біла Церква перебуває у стані «чорної смуги»

Засідання міськвиконкому було зібрано у спішному порядку для розгляду питання «Про створення спеціальної комісії з ліквідації надзвичайної ситуації, яка сталася внаслідок вибуху у дев’ятиповерховому житловому будинку по вулиці Славіна,48». У ході засідання заступник міського голови Валерій Гнатюк повідомив присутнім про подробиці «НС» - вибуху газу в квартирі. За його словами, житло певний час перебувало без догляду господарів. Через несправне газове обладнання квартира, наповнившись газом, – вибухнула… Тож створена відповідна комісія має попрацювати над ліквідацією цієї надзвичайної ситуації. Звичайно, першим і нагальним питанням є вирішення фінансової проблеми. Адже тільки для ремонту шахти ліфта та його обладнання потрібно затратити, за скромними підрахунками, близько 80 тисяч гривень. Очевидно, чималих коштів потребують і ремонти кількох квартир під’їзду.

Члени виконкому також розглянули та затвердили Положення про спеціальну комісію та її склад.

Біла Церква перебуває у стані «чорної смуги»

На прес-конференції провідні спеціалісти уже названих у преамбулі цього матеріалу підприємств розповіли про непросту ситуацію, що склалася в місті переважно через людський фактор. Так через необережне поводження з вогнем та експлуатацію несправного побутового приладдя за неповне півріччя поточного року у місті сталося аж 76 пожеж, що на порядок більше, ніж за відповідний період минулого року. З різних тривожних причин працівники Білоцерківського районного Управління ГУ МНС України в Київській області здійснили 186 виїздів, що на третину більше, аніж у першому півріччі минулого року. Причин через котрі «еменесникам» доводилося виїжджати на місце пригод, керівники називали чимало. Але найбільше пожеж, інших надзвичайних ситуацій скоїлося через людський фактор. Приміром, багато пожеж виникало через паління нетверезих громадян у ліжку, через залишені без догляду включені праски, нагрівальні прилади тощо. На жаль, не всі пожежі закінчувалися тільки втратою майна та житла. У вогні загинуло 8 чоловік.

На прес-конференції йшлося і про останню пожежу, яка трапилася на одному з підприємств міста. Вогонь хоч і охопив майже півтори сотні квадратних метрів приміщень, та вогнеборці величезними зусиллями ліквідували загрозу поширення полум’я на інші поверхи будівлі. На сьогодні причини виникнення пожежі, яка розпочалася з офісних кімнат, ще не встановлені.

Біла Церква перебуває у стані «чорної смуги»

У своїх виступах посадовці розповідали про необхідність дотримання техніки безпеки у побуті. Особливо при експлуатації газового обладнання та електричних приладів. Основна умова – правильне обслуговування та проведення необхідних ремонтних робіт силами фахівців відповідних спеціалізованих підприємств.

Користуючись нагодою, технічний директор КП Білоцерківської міської ради «Білоцерківводоканал» Валерій Кропивницький через ЗМІ попередив мешканців міста, що у суботу, 9 липня з 6 години по 14 годину та в неділю 10 липня проводитиметься промивка та дезінфекція водопровідної мережі. Тож на цей період водоспоживачам необхідно передбачити відповідний запас води. Цей захід, підкреслив технічний директор, є хоч і плановим, але і вимушеним, оскільки останнім часом погіршилася якість питної води у водомережах міста.

Микола Висіцький