Важливі новини

Білоцерківська рота ДПС інформує

У період з 20 по 27 червня 2011 року на ділянці автодороги Київ-Одеса, яку обслуговує Білоцерківська рота ДПС сталося 8 (2010-9) дорожньо-транспортних пригод, в яких 3 (2010-1) людини травмовано.

Звернення до пішоходів

Ми не можемо уявити свого життя без транспорту, без доріг, світлофорів, пішохідних переходів. Відстані між районами, установами, магазинами такі значні, що подолати їх можна тільки за допомогою транспорту. Отже, транспорт – наш вірний друг! Але, забуваючи про власну безпеку, нехтуючи Правилами дорожнього руху, люди можуть стати жертвою своєї необдуманої поведінки. Адже транспорт може бути не тільки корисним, а й небезпечним, якщо не знаєш Правил дорожнього руху.

Пішоходи повинні переходити проїжджу часину вулиці по пішохідних переходах. Переходи бувають наземні, підземні, надземні:

- наземні – це ділянка проїжджої частини.

- надземні – це перехід над проїжджою частиною.

- підземні – перехід під проїжджою частиною.

Якщо в зоні немає переходу, дозволяється переходити дорогу під прямим кутом у місцях, де дорогу добре видно в обидва боки.

Якщо є світлофор, треба керуватися його сигналами. Переходячи вулицю, треба подивитись ліворуч, а потім, дійшовши до середини, – праворуч.

На слизькій чи мокрій дорозі значно погіршується гальмівний шлях транспортного засобу, це може призвести до наїзду на пішоходів. Окрім того, пішоходів може засліпити світло фар автомобілів. Щоб уникнути травмування, необхідно:

- переходити тільки тоді, коли впевнений, що транспорт знаходиться на достатній відстані; - не можна переходити дорогу в місцях, де вона має круті повороти;

- у темний час потурбуватися, щоб виділити себе на проїжджій частині чи узбіччі (блискучі предмети, предмети білого кольору).

При переході дороги в умовах недостатньої видимості необхідно оцінити дорожню ситуацію ліворуч і праворуч. І тільки переконавшись у безпеці, переходити дорогу.

Ст. інспектор ДПС Білоцерківської роти ДПС
ст. лейтенант міліції Дубенець В.Л.