Важливі новини

Дитяче свято в місті Добра

1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей. Перший день літа стає особливо теплим та лагідним від безлічі посмішок дітлахів, які цього дня є повноправними господарями свята. А дитяче свято - це сміх, ігри, розваги, солодощі та подарунки.
- Яким буде нинішнє свято?
З цим запитанням я звернулась до голови правління міського „Дитячого фонду”, депутата міської ради Похилої Любові Олександрівни.
- В цьому році День захисту дітей дещо відрізняється від попередніх.
За поданням відділу освіти було вирішено в цей день провести великий звітний концерт дитячих колективів художньої самодіяльності шкіл міста.
На протязі року проходять олімпіади, діти захищають наукові роботи в Малій Академії Наук, проводяться різноманітні спортивні змагання. І вирішили, що саме в цей день буде підведення підсумків і вручатимуться подяки, грамоти та дипломи від міського голови і грошова допомога дітям, що стали переможцями та призерами. Таких дітей у цьому році близько 200 і 20колективів – переможців міських, обласних і Всеукраїнських оглядів художньої самодіяльності. Білоцерківські діти – це дуже талановиті діти, що всебічно розвинуті, розумні, добрі. Сьогодні ми нагороджуємо вокалістів, юних техніків, юних натуралістів, переможців виставок декоративно-вжиткового мистецтва, вихованців Малої Академії Наук, переможців шкільних обласних і Всеукраїнських предметних олімпіад.

Дитяче свято в місті Добра

Ми співпрацюємо з товариством неповносправних дітей „Аюрведа”. І було вирішено провести спільно з ними марш-ходотон, присвячений Дню захисту дітей. На цю акцію були запрошені всі громадські організації міста, діти і молодь, неповносправні, волонтери, учні шкіл, які працюють з оздоровчим центром „Шанс”. Це акція громадського спрямування, щоб показати всім, щоб заявити про себе, хто такі люди з особливими потребами. Показати, що це такі ж діти, що вони також можуть сміятися, веселитися, приймати участь у конкурсах, розважатися.
- „Дитячий фонд” – головний організатор нинішнього свята?
- Звичайно, ми вважаємо День захисту дітей своїм безпосереднім святом. А організаторами нинішніх заходів є відділ освіти міськвиконкому, комітет в справах сім’ї та молоді, „Дитячий фонд” і товариство „Аюрведа”. І все це проходить під патронатом міського голови Г.В.Шуліпи. Кошти на проведення свята, на нагородження дітей були виділені з міського бюджету. Велику допомогу надала партія Регіонів, зокрема її міський осередок (Гламазда), народний депутат Д.О.Рудковський, Фонд Святого Миколая. А ще з нами співпрацює вже 4 роки „Білоцерків-холод”. Це вже традиційно, що цього дня від них дітлахи отримують смачне морозиво.
Поки ми спілкувались з Любов’ю Олександрівною, у дворі педагогічного училища зібралося чимало людей. Саме звідси розпочинався марш-ходотон. Що ж це за акція? І що являє собою товариство „Аюрведа”?

„Аюрведа”

Коли дитина маленька, важко сказати, що чекає її в майбутньому. Якою б не була її дорога, які б труднощі не випадали на її долю, вона може здолати це все лише тоді, коли матиме віру в себе. Цієї віри потребуємо усі ми, а особливо потребує її неповносправна дитина. Саме з віри в себе, з віри у свою дитину, у добрих і чуйних людей розпочалось створення у 1995 році товариства дітей-інвалідів та їх батьків „Аюрведа”. А вже сьогодні організація об’єднує більш як 150 сімей, які виховують дітей з вадами розумового та фізичного розвитку.
Важливим досягненням товариства є створення в 1996 році дитячого оздоровчого центру „Шанс” – як результат тісної співпраці, розуміння і підтримки органів місцевої влади на чолі з міським головою Г.В.Шуліпою.
Сьогодні провідним напрямом діяльності товариства „Аюрведа” є:
? надання адресної допомоги сім’ям, що виховують неповносправних дітей;
? формування громадської думки стосовно необхідності забезпечення умов для повноцінної життєдіяльності дітей з функціональними обмеженнями;
? організація оздоровлення дітей з вадами розвитку;
? дружба, співпраця, проведення семінарів та круглих столів із партнерами та колегами, як із України (Львів, Київ, Луцьк, Суми, Ужгород), так із-за кордону;
? сприяння роботі дитячого оздоровчого центру „Шанс”;
? створення груп взаємопідтримки батьків дітей з особливими потребами, а також сприяння роботі клубу батьків „Довіра”, який народився у грудні 2002 р.

Марш-Ходотон

Зібрання великої кількості людей з особливими потребами, що передбачається на Ходотоні, вражає людей, які ніколи не знали і не цікавились їхнім життям. Його метою є зміна свідомості людей по відношенню до інвалідів. Але ще більш важливий фактор – вселити впевненість в своїх силах людям з особливими потребами, спонукати їх до повноцінного життя.
1 червня 2001 року в День захисту дітей, товариство „Аюрведа” провело перший Марш-Ходотон у Білій Церкві: „Ми такі як і всі”. В цьому Ходотоні прийняло участь 84 сім’ї, що мають дітей з особливими потребами. З тих пір Ходотон став щорічним заходом.
6 травня 2002 року Ходотон мав назву „Дорога любові”.

Дитяче свято в місті Добра

1 червня 2003 року Марш-Ходотон проходить під гаслом „Хто ми - люди з особливими потребами”. У цьому році в проведенні Маршу-Ходотону та його підготовці взяли участь громадські організації міста: Міське товариство інвалідів „Фенікс”, Асоціація інвалідів війни в Афганістані „Воінтер”, Товариство інвалідів, хворих на цукровий діабет, Благодійна організація „Діти Чорнобиля”, Благодійна організація ліквідаторів-інвалідів Чорнобиля, Районна організація інвалідів.
Цьогорічний Марш-Ходотон проводиться у рамках проекту „Покращення роботи та посилення ролі громадських організацій Київської області”, що реалізується Ресурсним центром „Гурт” (м. Київ) у п’яти містах Київської області: Біла Церква, Бровари, Бориспіль, Вишгород та Переяслав-Хмельницький.
Серед численних учасників Маршу-Ходотону було чимало волонтерів, які допомагають інвалідам, підтримують їх в нелегкому житті. Це небайдужі люди, які за покликом душі йдуть на допомогу іншим, даруючи їм часточку тепла свого серця.
Були серед них дві симпатичні дівчини. Ми познайомились, розговорились. Мої нові знайомі виявились ученицями міської середньої школи №20. Це Петрик Аня і Черненко Люба. Обидві є волонтерами міського центру соціальної служби для молоді.
- Дівчата, чим ви займаєтесь?
- Допомагаємо інвалідам, щоб вони почували себе повноцінними людьми.
- А в чому виражається ваша допомога?
- Проводимо для них і разом з ними різні заходи, організовуємо свята, приносимо гуманітарну допомогу, просто спілкуємось.
- Чим для вас особисто є ця допомога? Що ви відчуваєте?
Аня: Вони не винні, що є інвалідами. Я стараюсь зробити так, щоб вони не відчували себе зайвими у нашому суспільстві. Вони такі ж люди, як і ми.
Люба: Я підтримую слова Ані. Я теж вважаю, що треба зробити все, щоб кожна людина почувала себе повноцінною.
- На вашу думку, що треба зробити, щоб суспільство звернуло увагу на проблеми таких дітей?
-Побільше подібних заходів, громадських організацій, щоб можна було достукатись до сердець людей, щоб менше було черствості в думках, не зациклюватись на своїх проблемах, бути небайдужими.
- Ось ви, напевно, небайдужі до чужого горя. Скажіть, чому ви стали волонтерами?
- Захотілось зробити щось добре для інших, щоб відчути себе людиною. Це так приємно, допомагати людям.
- Як давно ви займаєтесь такою благородною справою?
- Вже 4 роки.
Що ж, успіхів вам, дівчатка!
А ми рушаємо разом з учасниками Маршу-Ходотону вулицями міста. Маршрут: від педагогічного училища, вулицею Ярослава Мудрого до площі біля Бруму. Тут відбуваються урочистості. Присутніх привітав заступник міського голови Василь Петрович Савчук. З вітальними словами виступили також голова правління міського „Дитячого фонду” Любов Олександрів-на Похила, голова товариства „Аюрведа” Тетяна Бурківська.Дітей вітали також своїми виступами хоровий колектив та духовий оркестр міської гімназії. А далі, на учасників Ходотону чекали розваги у парку Петровського – атрак-ціони, морозиво та солодощі, на танцмайданчику – виставка кінологічної спілки.

Дитяче свято в місті Добра

А на площі перед Брумом продовжувались урочистості. Тут відбулось вручення нагород, премій та подяк обдарованим дітям міста. Нагороди вручав завідувач відділу освіти міськради Олександр Борисович Олійник. І, звичайно, святкові виступи художніх колективів міста.
Біла Церква цього дня була переповнена музикою, співами, іграми та щасливими усмішками дітей. Святкові заходи проходили по всьому місту на протязі дня. Звичайно, неможливо було встигнути на всі заходи. Та кожен мав змогу обирати свої розваги. У парку відпочинку Петровського дітлахів чекали атракціони, конкурси, розваги з обов’язковими солодкими призами, виставки робіт вихованців ЦТДЮ „Соняшник”, міської станції юних техніків, конкурс малюнку на асфальті, святкові концерти. Подібні заходи проходили на масиві Таращанський, на масиві Леваневського, в районі Піонерської біля кінотеатру „Росія”. На останньому, була присутня і я. Це святкове дійство було організоване Центром дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання „Дивосвіт” відділу у справах сім’ї та молоді міськвиконкому за підтримки міського голови Г.В.Шуліпи. Свято було справді веселим та цікавим і не тільки для дітей, а й йхніх мам, тат, бабусь та дідусів. Дотепні та веселі конкурси та змагання, солодкі призи, святковий концерт вихованців клубів за місцем проживаня! До речі, подібних клубів у місті налічується 8: „Надія”, „Олександрія”, „Перлина”, „Зміна”, „Ровесник”, „Юність”, „Вікторія”, „Супутник”.
Діти та їхні батьки охоче приймали участь у конкурсах та розвагах, діти раділи солодощам, а всі без винятку були усміхненими. І якщо в цей день дітлахи стали хоча б трішечки щасливішими, то свято вдалося на славу!

Підготувала Олена Ткаченко