Важливі новини

Стабільність - ознака майстерності

27 липня відзначається День працівника торгівлі та громадського харчування. Хочеться тепло привітати всіх представників цих професій, побажати їм добра та злагоди, розуміння та терпіння, наснаги та життєвих сил, поваги та вдячності, а ще здоров’я, щастя та любові.
Ще років 10 тому торгівля та громадське харчування викликали загалом негативні асоціації та емоції. Та розбудовуючи свою незалежність, українці зробили чималий крок уперед і в цій сфері. Поряд з державними, з’явились і приватні крамниці, заклади громадського харчування. При цьому і сервіс у них почав рівнятись до цивілізованих країн. Не була винятком і Біла Церква. За останні роки, як гриби після дощу, почали виростати в місті крамнички, кафе, бари, ресторани, що пропонують асортимент товарів та послуг на будь-який смак і гаманець. Тепер вже постав вибір перед клієнтом: що саме обрати, де пообідати, де відзначити свято. І тут вступають в силу закони конкуренції і боротьба за клієнта. „Клієнт завжди правий”. Ця фраза давно відома і досить банальна. Та саме вона спрацьовує в умовах конкуренції. І саме там, де це розуміють і притримуються подібної політики, справи йдуть добре.

Стабільність - ознака майстерності

Одним з таких закладів громадського харчування, що давно припав до душі мешканцям нашого міста і став одним з найулюбленіших, є кафе-бар „Прес-клуб”. Днями йому виповнюється 5 років. Ми щиро вітаємо „Прес-клуб” з першим ювілеєм і зичимо йому подальшого процвітання та розвитку. Цікаво, а чим саме приваблює відвідувачів „Прес-клуб”? Давайте спробуємо зрозуміти, завітавши сюди. Одразу, зручність – кафе знаходиться в центрі міста, поруч з парком відпочинку. А тільки-но переступаєш поріг „Прес-клубу”, одразу виникає бажання залишитись в ньому хоча б на годинку-другу. Стабільність - ознака майстерностіАдже, одразу потрапляєш в атмосферу затишку і комфорту. Приємна прохолода, оаза зелені, дзюркотіння води, у якій хлюпочуться рибки, навіюють романтичний настрій. Затишні кабінки з освітленням, що регулюється за вашим бажанням, дозволяють усамітнитись та провести незабутній чарівний вечір. А якщо ви бажаєте повеселитись в гучній компанії – до ваших послуг бар і простора зала з безліччю дзеркал. А ще, на вас чекає літня тераса, оповита соковитою зеленню дикого винограду. Тут ви зможете відпочити на відкритому повітрі і вам не заважатимуть цікаві погляди перехожих.
Отож, ви вже вирішили залишитись в „Прес-клубі”. Тоді сміливо відкривайте меню. Запевняю вас, ви не розчаруєтесь! Навіть найвибагливіший смак вдовольнить асортимент напоїв кафе-бару: від звичайної мінералки та кока-коли до найекзотичніших коктейлів. А більше 100 страв, які пропонує „Прес-клуб”, вас приємно здивують і своїм вишуканим смаком, і чудовим оформленням, і помірними цінами. Працівники цього закладу ставляться до відвідувачів з увагою, зустрічають з посмішкою, обслуговують швидко та красиво. Не дивно, що за 5 років існування „Прес-клуб” зажив собі доброї слави та має своїх шанувальників і постійних клієнтів. А хто хоча б раз завітав сюди, неодмінно захоче повернутися. Така вже позитивна аура „Прес-клубу”. Та щоб не говорили про кафе – це лише заклад громадського харчування. І зрозуміло, щоб зробити його чимось більшим, треба вкласти сюди свою душу, тепло рук і особливу енергетику. А ще, треба дуже любити цю справу. Все це притаманно господині „Прес-клубу”, її директору, а точніше - ресторатору.
Саме вона і є сьогоднішньою моєю співрозмовницею. Отож, знайомтесь:

Стабільність - ознака майстерності РАБЕНОК Марина Євгенівна.
За знаком Зодіаку – Рак.
Народилась в рік Мавпи.
Улюблений колір – зелений.
Улюблені квіти – всі без винятку (та особливо до душі польові квіти).
Улюбленої страви немає. Просто любить смачні та вишукані страви.
В людях цінує порядність та охайність в стосунках.
Не сприймає в людях обман та брехню. Адже вони породжують ще цілу низку негативних якостей.
Освіта – вища.
Спеціальність – будівельник.
Найбільша цінність – сім’я.

- Марино Євгенівно, Ваша освіта зовсім не пов’язана з громадським харчуванням. Чому Ви вирішили відкрити кафе?
- Справа в тому, що мати власне кафе – моя давня мрія. Я дуже люблю готувати і втілювати свої кулінарні проекти.
- Саме тому Ви неформально підходите до керівництва і особисто переймаєтесь усіма справами кафе?
- Звичайно. Саме тому мені і вдалося втілити свою мрію. Я сама займаюсь закупкою продуктів, вигадую нові рецепти, запроваджую нові страви. Все, що стосується кафе, мене турбує і я намагаюсь бути у вирі подій. Я особисто можу мити посуд, готувати страви, обслуговувати клієнтів. Адже це моє кафе і нічого ганебного в подібній роботі я не бачу. Навпаки. Я намагаюсь бути ближче до людей, краще розуміти клієнтів, знати їх потреби і запити. А потім вже планувати заходи на покращення роботи та обслуговування клієнтів.
- А які вимоги Ви висуваєте до обслуговуючого персоналу? На що звертаєте увагу при прийомі на роботу?
- Як кажуть: „зустрічають по одежині”. Отож, звертаємо увагу на зовнішній вигляд людини, на вік. А потім, коли вона виходить на стажування, виявляємо і всі інші якості: бажання працювати, те, наскільки людина здатна працювати в цій сфері, спілкуватись з клієнтом, красиво подати страви. Я завжди кажу своїм дівчатам: „Як би смачно кухар не приготував страву, як би красиво бармен не оформив коктейль, як би не прикрасили блюда, якщо офіціант погано подасть, то одразу все буде несмачним, а клієнт – незадоволеним”. А вимоги до працівників кухні: щоб були охайні, порядні, щоб вміли смачно готувати, прикрашати страви. Всьому іншому ми навчимо.
- Скажіть, будь ласка, а що допомагає Вам в нинішній нелегкій економічній ситуації триматись на плаву?
- Насамперед, бажання самій працювати. Окрім того, хочеться жити пристойно, щоб все було в ногу з часом, щоб була забезпечена сім’я, дитина. Але, звичайно, одного бажання недостатньо. Вагому допомогу надає чоловік. Без нього у мене б нічого не вийшло.

Стабільність - ознака майстерності

- Ви – яскравий приклад бізнес-вумен. Скажіть, важко бути діловою жінкою?
- Якщо все робити самій і в бізнесі, і вдома, без допомоги і розуміння, тоді, звичайно, важко. А у мене є і взаєморозуміння, і взаємодопомога. Окрім того, що надзвичайно допомагає чоловік, донька теж є моєю помічницею. І треба сказати, що її допомога досить вагома. Влітку, під час канікул, Юля допомагає мені робити закупки, працює в кафе, вправляється з касовим апаратом.
- Юлі лише 12 років, а вона вже так серйозно переймається бізнесом?
- Я вважаю це нормальним. Ми маємо можливість забезпечити її всім необхідним, виконати будь-яку її забаганку. Але хочеться, щоб вона виросла справжньою людиною, чесною, працьовитою, гідною і вихованою. Можливо, нинішній досвід роботи зовсім не знадобиться їй в житті, але вона вже зараз знає ціну праці і розуміє, що достаток можна мати лише завдяки наполегливій праці.
- Напевно, Вас теж виховували саме так?
- Так. Перший трудовий досвід я отримала, закінчивши 8-й клас. Тоді я працювала під час літніх канікул. Працюючи самостійно, вчишся цінувати працю інших.
- „Прес-клубу” виповнюється 5 років. В чому секрет його процвітання?
- Напевно, будь-яку справу треба виконувати добросовісно, з любов’ю, викладаючись на всі 100%. Клієнта не можна обдурити. Конкуренція повинна бути жорсткою, але чесною. В „Прес-клубі” завжди всі страви смачні і свіжі. А одним з основних аргументів, які я наводжу, це те, що тут харчується моя сім’я. Зрозуміло, що все повинно бути найкращим, як для себе, як для найближчих людей. Тому й маємо стабільність, постійних клієнтів, постійних співробітників (четверо з них працюють майже з першого дня). А стабільність – ознака майстерності.

Стабільність - ознака майстерності

Стабільність - ознака майстерності

Стабільність - ознака майстерності

Стабільність - ознака майстерності

- Марино Євгенівно, Ви – чарівна жінка. Виглядаєте завжди на 100%. Як Вам вдається бути елегантною, вишуканою, привабливою та ефектною?
- Важко сказати. Мене так виховали. Потрібно перш за все поважати себе, подобатись собі. Добре виглядати – це життєва необхідність. Жінка не має права бути недоглянутою. Та й робота така – постійне спілкування з людьми. Який приклад я подаю іншим? У кожної жінки свої секрети, свої методи, як досягти досконалості. Це індивідуально. А ще, звичайно, потрібно мати бажання бути справжньою жінкою. В цьому допомагає сім’я. Якщо в сім’ї панує любов, повага, довіра, розуміння і злагода, тоді жінка розквітає і все в її житті вдається.
Так, дійсно, дивлячись не цю щасливу, красиву жінку, переконуєшся, що все у неї до ладу і все це зроблено власними руками, власними зусиллями, власною працею. Отож, хочеться побажати Вам, Марино Євгенівно, і надалі бути такою ж професійною на
роботі, а в житті – справжньою жінкою. Адже все це виходить у Вас неперевершено!
Також, прийміть найщиріші привітання з нагоди професійного свята. І, звичайно, наші вітання всьому колективу „Прес-клубу” з нагоди ювілею!

Спілкувалась Олена Ткаченко