Важливі новини

В Білій Церкві діє “Антитерор”. До Дня збройних сил України

Незабаром країна святкуватиме 12 річницю Збройних сил України.
Здавна повелось, що цей день вважається не лише професійним святом військовослужбовців, а й святом всіх представників сильної половини. Ми вітатимемо наших чоловіків, як захисників Вітчизни.
Біла Церква – місто військових. Отож, напередодні професійного свята ми вирішили відвідати кілька військових частин, дізнатись чим живуть сьогодні наші захисники.

До Дня збройних сил  України - В Білій Церкві діє “Антитерор”

Спочатку ми завітали до 72-ї окремої механізованої бригади (командир Сирський Олександр Станіславович). О 9.00 тут розпочався мітинг, присвячений початку нового навчального року. Відкрив його перший заступник головнокомандувача сухопутними військами Збройних сил України генерал-лейтенант Фролов Валерій Семенович. Він наголосив на важливості подібних навчань, оскільки це не лише зміцнює обороно-
здатність нашої армії, а й підвищує авторитет українських військових у світовому масштабі, адже у нас готуються миротворчі бригади, які служитимуть в Іраці, Лівані, Сєєра-Ліоне.
З початком нового навчального року військових привітав міський голова Г.В.Шуліпа. Перед присутніми виступили також командир танкової роти капітан Ткач О.М., голова ради ветеранів, ветеран Великої Вітчизняної війни, полковник у відставці Курак В.С. та інші.
Церемонію освятив священнослужитель Білоцерківської єпархії благочинний отець Михаїл.
Перший заступник головнокомандувача сухопутними військами збройних сил України, генерал-лейтенант Фролов Валерій Семенович відповів на запитання представників засобів масової інформації:

До Дня збройних сил  України - В Білій Церкві діє “Антитерор”

- Як проводитимуться чергові навчання при тому, що проходить реформування військ Збройних сил України?
- Реформування для цієї бригади вже завершено. Бригада реформована відповідно до перспективних штатів, входить до складу сил швидкого реагування і для неї проблем з реформуванням вже не існує. Лишаються лише квартирні проблеми, комунальні послуги тощо.
- Скільки коштів виділено державою для потреб Збройних сил України в нинішньому році?
- Запросили 6,4 млрд. гривень з урахуванням проведення реформ. Я думаю, що це достатньо на сьогодні для того, щоб реформи, які сплановані, провести в скорочений час до 2005 року. І тих організаційних розпоряджень завдань, які визначив міністр оборони, достатньо для того, щоб використати цю програму реформування.
- З нагоди 12-ї річниці Збройних сил України, щоб Ви побажали всім військовим?
- Перш за все – здоров’я, сімейного щастя, побажаю, щоб ті мрії, які є в кожної сім’ї – отримати житло і підвищити матеріальний рівень – обов’язково збулися!
Після закінчення мітингу ми завітали до 459-ї ракетної бригади, якою командує полковник Клочко Анатолій Олександрович. Цього дня тут відбулось вручення зброї і озброєння особовому складу 459 ракетної бригади. Нинішнього призову бригаду поповнило 35 новобранців з усіх областей України.

До Дня збройних сил  України - В Білій Церкві діє “Антитерор”

А ще в цей день ми познайомились з групою протидиверсійних та антитерористичних дій “Антитерор” 459-ї ракетно бригади. Групою керує начальник фізичної підготовки та спорту капітан Щербина Ігор Анатолійович. Саме він і розповів журналістам про роботу “Антитерору”.
- Як виникла група “Антитерор”?
- Міністерство оборони прийняло рішення збільшити кількість годин по вивченню прийомів рукопашного бою серед офіцерів, солдат, сержантів. Командир нашої бригади, на основі цієї команди, прийняв рішення створити в бригаді таку групу по вивченню прийомів рукопашного бою.
- І скільки часу існує група?
- День, коли ми вперше виступили зі своїм показовим виступом – 6 грудня 2001 року. Отож, нам вже 2 роки.
- А які основні завдання групи?
- Недопущення диверсій щодо озброєння, техніки, військових об’єктів на території пункту постійної дислокації.
До Дня збройних сил  України - В Білій Церкві діє “Антитерор”- Скільки військовослужбовців нараховує “Антитерор”?
- 10 осіб: 1 офіцер, 1 сержант і 8 солдат строкової служби. Кожні півроку група міняється – одні звільняються, інші приходять, та загальна кількість залишається незмінною.
- Що треба вміти, щоб потрапити до Вашої групи?
- Я відбираю тих, хто має вже якусь підготовку, тому що за 1,5 роки неможливо досконало вивчити все, починаючи з нуля. Тому відбираємо хлопців, які раніше займались боксом, карате, греко-римською боротьбою, тейквондо тощо. А ми вдосконалюємо їх техніку, навчаємо користуватись холодною зброєю.
- І скільки часу треба щоб, скажімо, навчитись користуватись холодною зброєю?
- До армії хлопці не проходять подібної підготовки. Зі зброєю вони вчаться вправлятись тільки у нас. Я навчаю їх згідно прийомам рукопашного бою, охорони, нападу. Ми тренуємось 3 рази на тиждень по 2 год. На кожному тренуванні хлопці відпрацьовують по 10-15 разів одні й ті ж прийоми, доводячи їх до автоматизму. І через 2-3 місяці стають професіоналами.

- Але ж члени групи володіють не лише зброєю?
- Так. Вони володіють прийомами рукопашного бою, прийомами нападу, оборони, самозахисту, вміло володіють ножем, зброєю, палкою, нунчаками. А ще вони розбивають руками цеглу, кладуть на живіт бетонний шлакоблок, який розбивають кувалдою, лягають на скло спиною і ходять по них.
- А служать хлопці всі разом?
- Вони служать в різних підрозділах нашої частини. Але по першій команді, де б вони не були, мобільно збираються і виконують свої завдання.
Ну що ж, побажаємо хлопцям щасливої служби! А всіх військовослужбовців вітаємо з професійним святом і зичимо їм миру, здоров’я, благополуччя та всіх гараздів!

Підготувала Олена Ткаченко