Важливі новини

Михайло Поплавський: Студента потрібно любит

13 лютого до міста Біла Церква з візитом прибув народний депутат України, почесний ректор Київського національного університету культури і мистецтв Михайло Поплавський.

Михайло ПоплавськийУ програмі перебувань у Білій Церкві народного депутата України, Заступника голови комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України, почесного ректора КНУКіМ, доктора педагогічних наук, професора, Заслуженого діяча мистецтв України Михайла Поплавського:
10.00 - Проведення відбіркового туру Всеукраїнського дитячого телевізійного конкурсу “Крок до зірок” для талановитих дітей Білої Церкви.
15.00 - Зустріч почесного ректора КНУКіМ із випускниками шкіл міста.
17.00 – Прес-конференція для ЗМІ міста.
18.00 - творчий вечір для інтелігенції міста “Моя Любов”.
На прес- конференції Михайло Михайлович зауважив: “Ми повинні шукати сьогодні те, що нас об’єднує. Ми - сильна, незалежна держава, і на цій основі ми стверджуємо себе у світовому політичному, економічному, культурному та інформаційному просторі. Молодь – це наше майбутнє. Тому стільки уваги ми приділяємо творчості молодих”.
І це не просто слова. Нещодавно депутатом Поплавським на розгляд Верховної ради внесено проект Кодексу законів про культуру. Це величезний труд, що вміщує 14 законів стосовно фінансування та оподаткування галузей культури, меценатства та спонсорства, кіномистецтва, циркової діяльності, бібліотечної, клубної, книговидавничої діяльності і т.д. Так, за роки незалежності в Україні не прийняті такі важливі закони, як закон про гастрольно-концертну діяльність, про театральну діяльність, про соціальний захист працівників культури.
Необхідно створити такі правові механізми підтримки культури, які б забезпечили її незалежність від суб’єктивного фактору, зміни міністрів чи віце-прем’єрів. Кодекс законів України про культуру покликаний подолати існуючі численні прогалини чинного законодавства і привести його у відповідність до вимог високорозвиненого демократичного суспільства. Такий Кодекс базується на національних традиціях і пріоритетах розвитку культури в Україні з врахуванням зарубіжного законодавчого досвіду, - вважає Михайло Поплавський.
А що стосується візиту Михайла Михайловича до Білої Церкви, то він був не випадковий. Перший приїзд Поплавського до нашого міста, що відбувся минулого року, мав на меті відкриття в Білій Білоцерківський 
факультет менеджменту і бізнесу Київського національного університету 
культури і мистецтвЦеркві філіалу університету культури та мистецтв. І задачу було виконано. Нині в нашому місті вже відкрито Білоцерківський факультет менеджменту і бізнесу Київського національного університету культури і мистецтв.
Студенти 1-го курсу філіалу мають можливість отримати спеціальності: документознавство (39 студентів) та менеджмент готельного і ресторанного бізнесу (40 студентів). Але це лише початок. Надалі кількість спеціальностей планується розширити. Окрім того, однією з проблем, яку вдалось вирішити ректору під час нинішнього візиту до Білої Церкви – це приміщення для навчання студентів. Поки що філіал розміщується по вул. Матросова. А це досить незручно для студентів, та й район далеко не елітний. Під час зустрічі ректора М.М.Поплавського та мера Г.В.Шуліпи, останній пообіцяв виділити філіалу університету будівлю в центрі міста, яка до того ж має історичну і архітектурну цінність. Михайло Михайлович, в свою чергу, пообіцяв провести реставрацію будівлі з урахуванням її історичної цінності та збереженням архітектурного стилю. І відбудеться це вже найближчим часом, оскільки наступний навчальний рік планується розпочати вже в новому приміщенні.
Під час прес-конференції Поплавський відповів на запитання журналістів, які стосувалися цієї теми.
- Михайле Михайловичу, чому для відкриття філіалу Ви зупинили свій вибір на Білій Церкві?
- Філіали Київського національного університету культури і мистецтв на сьогоднішній день відкрито вже в 16 найбільших містах України. Оскільки Біла Церква – одне з найбільших міст Київської області, то ми покладаємо на нього великі надії.
- А які переваги матимуть при цьому студенти?
- По-перше, це дуже зручно. Відтепер, білоцерківські студенти матимуть змогу здобувати освіту в одному з найпрестижніших навчальних закладів України, не виїжджаючи за межі свого міста.
- А якість навчання?
- Нічим не поступається Київському. Адже викладачів ми привозимо до Білої Церкви столичних, а при потребі білоцерківські студенти виїжджають на заняття в Київ.
- А що стосується оплати за навчання?
- Безперечно, оплата за навчання на Білоцерківському факультеті значно нижча, ніж у Києві.
Варто зазначити, що під час візиту Поплавського до Білої Церкви за погодженням Г.В.Шуліпи було обрано 3-х учнів випускних класів, яких було зараховано до університету. А доля четвертого студента була вирішена прямо в залі Палацу Культури “Росава” під час концерту Поплавського. Михайло Михайлович запропонував сміливим випускникам продемонструвати свій талант на сцені. Дівчина, що прийняла виклик і заспівала, була зарахована на безкоштовне навчання в університет. Вона навіть не одразу оговталась після такої події, не могла повірити, що це – правда. Що ж, вітаємо майбутню студентку!
Цього вечора Михайло Михайлович влаштував білоцерківцям справжнє свято. Творчий вечір “Моя любов” пройшов в надзвичайно теплій атмосфері. Виступи ректора та його студентів не залишили нікого байдужим, а лазерне шоу просто вражало. Та і це ще не все. Михайло Михайлович люб’язно запросив білоцерківських журналістів відвідати Київський національний університет культури та мистецтв і ближче познайомитись з викладчами та студентами цього навчального закладу. Поїздка була організована самим ректором і ми із задоволенням скористались цією нагодою. Нашу невеличку делегацію супроводжувала заступник декана Білоцерківського факультету менеджменту і бізнесу Олена Петрівна Диба. Вона ж організувала нам зустрічі з викладачами в університеті. Перший, з ким ми зустрілись і хто став нашим люб’язним гідом, був кандидат педагогічних наук, професор, Заслужений працівник культури України, перший проректор Кірсанов Володимир Володимирович. Екскурсія вийшла надзвичайно цікавою. Ми познайомились з багатьма відділеннями університету, пересвідчились у надзвичайній технічній, науковій, методичній оснащеності навчального процесу, відчули неймовірно теплу, дружню атмосферу у стосунках між студентами і викладачами і зрозуміли, що заклик ректора: “Студента потрібно любити” – це не просто слова чи рекламний трюк, це реальність, навіть життєва необхідність, яка дійсно має місце в стінах цього університету.

Михайло Поплавський: Студента потрібно любит

Та все ж таки, в першу чергу, звичайно, нас цікавила перспектива нашого міста щодо інтересів Київського національного університету культури та мистецтв. Тому й запитання, які ми ставили викладачам, стосувались переважно цієї перспективи.
Начальник відділу по роботі з регіонами КНУКіМ Гуменчук Анатолій Васильович розповів нам про роботу Білоцерківського факультету та про плани щодо його розвитку:
- Зараз на Білоцерківському факультеті студенти здобувають освіту за двома спеціальностями – менеджер готельного і ресторанного бізнесу та документознавці. Фактично з цього року ми будемо ще підключати спеціальності: менеджмент міжнародного туризму, менеджмент і економіка соціокультурної сфери, включаючи облік і аудит і в подальшому плануємо відкривати мистецькі напрямки (музичне мистецтво, театральне мистецтво і хореографію).
Наскільки мені відомо, у вашому місті у відділі культури і в закладах культури не вистачає фахівців 3-4 рівня акредитації. Працюють там переважно випускники училищ культури. Ми можемо їм надати підвищення кваліфікації, зарахувати їх на 3-й курс і вони будуть в подальшому випускниками КНУКіМ з вищою освітою, фахівцями вищого ґатунку у сфері культури і мистецтв. Вже з нинішнього року ми плануємо збільшити кількість студентів Білоцерківського факультету до 300-400 студентів стаціонару, плюс 150-200 – студентів-заочників. Фактично загалом 600-700 студентів першого і другого курсів. А якщо ваші працівники культури і мистецтв, що мають професійну освіту 1-2 рівня акредитації виявлять бажання вчитись, то ми зможемо зарахувати їх на 3-й курс стаціонару чи заочного відділення. За скороченим терміном навчання вони зможуть отримати вищу освіту за 3 роки.

Завідуюча кафедрою бальної хореографії, кандидат мистецтвознавства, Заслужений діяч мистецтв України, професор Олена Кальянова:
- Ми дуже раді, що у нас є представники Білої Церкви, тому що з точки зору хореографії та й інших видів мистецтва це перспективне для нашого університету місто. У нас на 1-му курсі є два студенти з Білої Церкви – Ручевський Сергій і Дан Ревуша. Ми дуже задоволені ними, вони зараз у нас одні з найкращих студентів, які навіть вже запрошені до професійного театру бального танцю. Я дуже рада, що Біла Церква готує нам таких потужних абітурієнтів, які вже з 1-го курсу починають працювати на професійній основі і виступають в університетських програмах на майданчиках України, оперного театру. Ми вважаємо, що і ті абітурієнти, які зараз будуть поступати до нас, гідно представлятимуть свої колективи і зможуть витримати цей нелегкий марафон-конкурс. Ми думаємо, що в Білій Церкві нам вже треба відкривати філіал кафедри бальної хореографії, оскільки там вже є кілька наших студентів. Ми бажаємо колективам Білої Церкви потужно працювати і надалі, можливо, якщо ми будемо формувати систему до- вузівської хореографічної освіти у вигляді спеціалізованих ліцеїв і коледжів, то ми обов’язково зробимо філіал в Білій Церкві спеціального ліцею, якщо у вас зможуть підібрати відповідне приміщення і підготувати викладачів у нашому університеті. Ми дуже сподіваємось на спільне співробітництво нашого університету і творчих колективів Білої Церкви.
Цікавим є той факт, що під час перебування в університеті, в його стінах ми випадково зустрілись з нашою землячкою, Любою Бортною. Дівчина приїхала поступати і готувалась до перегляду в деканаті. Сподівалась, що можливо їй нададуть пільги при вступі на хореографічне відділення. Не зайве нагадати, що Люба – представник відомого у нашому місті колективу “Сузір’я Лева” (керівник Реґіна Жилко), який є двократним чемпіоном України. Отож, і нам була небайдужа доля талановитої білоцерківчанки.

хореографічне 
відділення

Потому, ми зустрілись особисто з Поплавським Михайлом Михайловичем.
- Михайле Михайловичу, а який все ж таки Ваш улюблений факультет?
- Хореографії.
- А студенти інших факультетів не ображаються?
- Але ж я не всім про це розповідаю. Лише Вам.
- В Білій Церкві Ви плануєте відкрити філіал улюбленого факультету?
- В Білій Церкві ми проводимо маркетингові дослідження. На які спеціальності буде попит, ті й відкриватимемо. Біла Церква – це місто, яке заслуговує на вищий навчальний заклад соціально-культурної сфери. До речі, спеціальності, які ми зараз пропонуємо, не готує жоден філіал, що є в Білій Церкві. Так що на освітньому ринку ми в вашому місті перші. Я хочу подякувати меру Білої Церкви Шуліпі Г.В. за розуміння і сприяння.
- Михайле Михайловичу, сьогодні ми випадково зустріли в стінах Вашого університету нашу землячку Любов Бортну. Цікаво, як складеться її подальша доля?
- Нормальна доля. Вона буде під контролем. З нею будуть працювати хороші спеціалісти, вона буде задоволена.
- Вона буде студенткою?
- Люди, які отримують гран-прі, перші місця – це наші потенціальні студенти. Ми стараємось, щоб вони навчались у нашому університеті.
- Ваші побажання білоцерківцям?
- Я хочу сказати білоцерківцям, що я їх дуже люблю, шаную, ціную. Ми відкрили філіал університету, ми прийшли в Білу Церкву надовго, ми не тимчасові. І це буде єдиний університет культури, як в Києві, так і в Білій Церкві. Я хочу побажати вам всім добра, оптимізму, віри в завтрашній день і ще раз любові, любові і любові! Любов, добро, віра завжди переможуть зло. До зустрічі, дорогі друзі! Ми Вас любимо!

Михайло Поплавський: Студента потрібно любит

Підготувала Олена Ткаченко