Важливі новини

Робота білоцерківських правоохоронців визнана задовільною

Незалежна Україна перш за все повинна бути правовою державою. Зусилля, спрямовані на досягнення цієї мети, стали особливо помітними, коли на посаду міністра внутрішніх справ було призначено генерала-лейтенанта міліції Білоконя Миколу Васильовича. Одним з напрямків роботи нового міністра стали кадрові зміни, які торкнулись і нашого міста – був призначений новий начальник Білоцерківського міського відділу ГУ МВС України в Київській області. Ним став полковник міліції Погорілий Олександр Миколайович.

Погорілий Олександр 
Миколайович

Коротка біографічна довідка

Погорілий Олександр Миколайович
Народився 21 січня 1958 р. в селі Петровське Таращанського р-ну, Київської області. Після закінчення сільської школи був призваний до лав Радянської Армії. У 1976-78 рр. - проходив службу в Німеччині. Потім три роки служив в оперативно-механізованому полку Московського міськвиконкому. В 1980 р. вступив до Всесоюзного юридичного інституту, після закінчення якого був направлений до Білоцерківського міського управління внутрішніх справ на посаду дільничного інспектора міліції. Потім перебував на посадах старшого дільничного інспектора міліції, начальника інспекції у справах неповнолітніх, начальника міського відділу міліції №2. В 2001-2003 роках працював начальником Фастівського міськрайвідділу внутрішніх справ. З січня 2004 року був призначений начальником Білоцерківського міського відділу ГУ МВС України в Київській області.
До речі, 24 січня виповнилось 25 років з дня приходу Олександра Миколайовича в органи внутрішніх справ. Отож вже чверть віку ця людина стоїть на варті закону!
Згідно з розпорядженням МВС України нещодавно закінчилось комплексне оперативно-профілактичне відпрацювання Київської області, спрямоване на оздоровлення криміногенної ситуації в регіоні.
Пріоритетними напрямками роботи міліції були визначені: боротьба з організованою злочинністю, наркобізнесом та злочинами в сфері економіки. Саме з цього приводу 25 лютого 2004 року начальник Білоцерківського міського відділу ГУ МВС України в Київській області полковник міліції Погорілий О.М. зустрівся з представниками місцевих ЗМІ. Як розповів журналістам Олександр Миколайович, цей захід проводився оперативно, адже на все відводилось 7 днів. Те, що вдалося зробити правоохоронцям міста Біла Церква, дає підстави вважати, що відпрацювання в цілому вдалося.
З 14 по 20 лютого особовий склад Білоцерківського МВВС був переведений на посилений варіант несення служби. В середньому за добу задіювалось близько 266 співробітників міліції.
Зареєстровано 114 злочинів, розкрито 89 (з них 25 – по “гарячих слідах”), порушено 63 кримінальні справи, встановлено 67 осіб, які ґрунтовно підозрюються в скоєнні злочинів. Викрито 11 злочинів в сфері економіки, з них – 3 хабаря і 1 – зловживання владою та службовим становищем. Виявлено 23 факти незаконного обігу наркотичних засобів, вилучено близько 1,5 кг наркосировини, ліквідовано 2 нарколабораторії. Із незаконного обігу вилучено 4 одиниці вогнепальної зброї (2 обрізи мисливських рушниць, 1 обріз гвинтівки, пістолет ТТ), 2 одиниці зброї травматичної дії (револьвери “Шмайсер” і “Корнет”), 3 одиниці холодної зброї (2 ножі, 1 стилет) та набої різного калібру.
Перевірено 245 суб’єктів господарювання у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв. Притягнуто до адміністративної відповідальності 21 особу. З реалізації вилучено 5690 пляшок алкогольних напоїв на суму 45393 грн.
Правоохоронці перевірили 903 особи, які знаходяться на обліках органів внутрішніх справ, в тому числі 287 раніше судимих, 265 адміннаглядних, 247 наркоманів. Перевірено також 129 власників вогнепальної зброї. Зафіксовано 434 порушення правил дорожнього руху.

Станом на 24 лютого 2004 року на території м. Біла Церква зареєстровані наступні злочини:
всього – 366
загально-кримінального спрямування – 345
тяжкі тілесні ушкодження – 3
грабежі – 29
хуліганство – 6
крадіжки – 158
злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотиків – 75.

На сьогоднішній день, в порівнянні з минулим роком, злочинність в місті зросла на 38%. Це пояснюється тим, що раніше багато злочинів та заяв громадян не реєструвались. Сьогодні міністр ставить завдання: все повинно бути зареєстроване і по всім зверненням громадян повинно бути прийнято рішення. “Нереєстрація злочинів, нереєстрація звернень – це вже злочин” – так висловився міністр і такі вимоги ставляться перед правоохоронцями.

Робота 
білоцерківських правоохоронців визнана задовільною

Головні зусилля особового складу на протязі першого кварталу 2004 року повинні бути зосереджені на наступних напрямках службової діяльності:
? захист конституційних прав громадян від злочинних проявів, перш за все на їх життя, здоров’я та особисте майно;
? належна організація розкриття злочинів по гарячих слідах, особливо резонансних, контрольних, а також скоєних в минулі роки, і в першу чергу, скоєних в умовах неочевидності;
? недопущення укриття злочинів від реєстрації. Кожний такий факт розглядати, як службовий злочин з відповідним жорстким реагуванням;
? проведення комплексу оперативно-розшукових заходів по викриттю тяжких і особливо тяжких злочинів в паливно-енергетичному, аграрно-промисловому комплексах, сфері приватизації, кредитно-фінансовій та банківських системах, інших пріоритетних напрямках;
? розшук злочинців, котрі переховуються від слідства та суду;
? профілактика рецидивної, побутової злочинності;
? попередження кримінальних проявів в громадських місцях та на вулицях міста;
? протидія нелегальній міграції;
? поліпшення стану викриття злочинів, пов’язаних з наркоманією, виявлення та документування злочинних груп наркоділків, перекритті каналів незаконного надходження та обігу наркотичних засобів, зброї, вибухівки;
? профілактика та розкриття злочинів, пов’язаних з незаконним заволодінням автотранспортом;
? залучення громадськості до охорони громадського порядку в місті;
? покращення стану обліково-реєстраційної та виконавчої дисципліни;
? підвищення авторитету міліції.
Відповів полковник міліції Погорілий О.М. і на численні запитання журналістів.
- Чи плануєте Ви провести кадрові зміни?
- Кадрові зміни вже відбулися. Призначені нові начальники Білоцерківського МВМ №1 – Пилипенко Юрій Михайлович; МВМ №2 – Черненко Микола Олександрович, начальник відділу по боротьбі з незаконним обігом наркотиків – Лук’яненко Руслан Володимирович; начальник кримінальної міліції у справах неповнолітніх - майор міліції Яковенко. З приводу інших кадрових змін я не готовий сказати. Маю намір працювати з тим особовим складом, який є на даний час. Хоча й маємо досить питань, які будемо вирішувати. Завжди, коли приходить новий керівник, він набирає нову команду, щоб у будь-який час бути впевненим у підтримці.
- А що Ви найбільше цінуєте у співробітниках і чого не можете сприйняти?
- Найбільше ціную порядність та відвертість. Абсолютно не можу сприйняти брехні.
- На Вашу думку, яким чином підняти авторитет міліції серед населення міста?
- Це завдання №1, і не тільки для Білої Церкви. Його поставив і міністр – зобов’язав керівників усіх ланок підняти авторитет міліції, наблизитись до людей. Це перш за все – не приховувати злочини, реєструвати все, надавати допомогу. Адже ми утримуємось за рахунок тих податків, що сплачують громадяни в бюджет України. Тому потрібно, щоб міліціонер був захисником і помічником. І критерії оцінки роботи міліції – оцінка громадянами міста, це довіра населення. До речі, ці критерії враховуються і при присвоєнні чергового звання працівникові міліції.
- Чи задовольняє Вас кваліфікаційний рівень співробітників?
- Це одна з наших проблем, над якою ми працюємо. На сьогоднішній день існує недостатня професійна підготовка у відповідних вищих навчальних закладах. Потрібно проводити більше практичних занять. Над підвищенням кваліфікаційного рівня наших співробітників ми працюємо постійно. Раніше у нас проходили щосереди спеціальні заняття. Тепер міністр видав указ – щоп’ятниці теж проводити заняття в системі службової підготовки. Отож, весь наш особовий склад проходить підготовку двічі на тиждень. До того ж, ми дещо видозмінили наші заняття – проводимо їх у більш практичному напрямку, відпрацьовуємо нестандартні ситуації.
- Останнім часом велике значення приділяється саме роботі дільничних інспекторів міліції. А чи створені для них певні умови роботи, чи надані їм відповідні повноваження, чи вирішені проблеми з житлом, заробітною платою тощо?
- Дійсно, зараз основна фігура в системі МВС – це дільничний інспектор міліції, особливо в сільській місцевості. Це зроблено для того, щоб дільничний інспектор був на місці так званим “третейським суддею”. Якщо злочин є, він повинен його виявити, зареєструвати, розкрити і прийняти міри. А є такі питання, які він може вирішувати на своєму рівні прямо на місці. Що стосується житла, то міністерство дало таку вказівку – через місцеві органи влади забезпечити їх житлом. Місцева влада йде назустріч. Зараз, скажімо, на селах дільничному надається будинок, в якому він проживає, а з другого входу в будинок знаходиться його робочий кабінет. В місті це трохи не так. У нас 16 дільничних не забезпечені квартирами, але вони проживають в нашому гуртожитку, стоять на черзі. Думаю, що ці питання будуть вирішуватись. Щодо форменного одягу, то це питання вирішується через міську владу, яка виділила для цього 60 тис. грн. Ми замовили форму в м. Березані, там зараз її шиють. Забезпечують дільничних інспекторів і транспортом. Приміром, в Київській області виділено найбільше транспорту дільничним інспекторам міліції. Це на села, тому що там ДІМ обслуговують по кілька сіл. У нас в місті виділено 2 автомобілі дільничним інспекторам. Їм цього достатньо. Адже, крім цього, у нас є ще автомобілі, до того ж місто компактне, все на місці. Отож, питання ці вирішуються.
- І міська влада вносить свою допомогу?
- Безперечно. Я хотів би подякувати міському голові Шуліпі Геннадію Володимировичу. Він з розумінням ставиться до наших проблем. За минулий рік було виділено 12 тис. грн., а на День міліції (за півмісяця) було вирішено питань на 240 тис. грн.: виділено 2 автомобілі, 12 радіостанцій тощо, вирішили проблему про передачу нашого малосімейного гуртожитку на баланс міста, робимо ремонт в гуртожитку по вул. Шолом-Алейхема (де живуть наші працівники) на суму близько 50 тис. грн. Ці кошти теж виділила міська влада. Підтримка є і, думаю, буде і надалі.

Робота 
білоцерківських правоохоронців визнана задовільною

- Які правопорушення є найбільш характерними для Білої Церкви?
- Найбільш характерні для структури злочинності по місту - це крадіжки. Ми йдемо зі зростом в 41%. На сьогоднішній день половина з них розкрита, є багато напрацювань і для розкриття решти. Пограбунків, яких на сьогодні налічується 29, теж розкрито близько половини. Найближчим часом будуть розкриті і всі інші. Щодо пограбунків, то є багато випадків, коли самі жертви провокують до того, щоб їх грабували. Більше половини жертв пограбунків знаходились у стані сп’яніння і часто-густо не можуть навіть пригадати, де і з ким вони були до і під час пригоди. Це значно ускладнює роботу міліції. А загалом, звичайно, це залежить і від виховання, і від недостатнього матеріального забезпечення.
- А що стосується попередження злочинів серед молоді, чи проводиться робота в цьому напрямку?
- Безперечно, цьому питанню надається великого значення. Робота з неповнолітніми по попередженню злочинів проводиться постійно. До цього часу кримінальна міліція у справах неповнолітніх була підпорядкована службі кримінальної міліції (кримінального блоку). Зараз ця служба переведена в блок міліції громадської безпеки. Це зроблено для того, щоб проводилось більше профілактичної роботи і направити їх в школи, інші навчальні заклади, в сім’ї. І це вже проводиться. Якщо раніше більше займались оперативною роботою, то зараз – профілактикою. До цього підключаються і дільничні інспектори, і працівники ДАІ. Розроблені певні графіки, проводяться спеціальні уроки в школах.
- Чому міліція в Білій Церкві поділена на відділи?
- На сьогоднішній день проведена реорганізація Білоцерківського управління внутрішніх справ. Умовно місто поділено на 2 частини і створено МВМ №1 та МВМ №2 і наш відділ на Брестській. Це зроблено для оперативного реагування на негативні процеси, які є в місті. Начальники відділів підпорядковані мені. Але для того, щоб людям було зручніше, адже місто велике, складне в оперативній обстановці (найскладніше в області), і працюють 2 відділи.
Окрім того, Олександр Миколайович звернув увагу на велику роботу , яка проводиться в місті по запобіганню випадків незаконного заволодіння автотранспортом. Це проблема загальноукраїнська і вона гостро стоїть в інших областях. В Білій Церкві в цьому напрямку досягнуто чимало успіхів. Загалом, міліція в нашому місті працює на належному рівні. Як було відмічено на підведенні підсумків по відпрацюванню начальником Головного управління, генералом Волощуком Анатолієм Миколайовичем, правоохоронці Білої Церкви виконують свої обов’язки належним чином.
Наостанок, Олександр Миколайович звернувся до представників засобів масової інформації з пропозицією про співробітництво і пообіцяв, що подібні зустрічі проводитимуться регулярно.

Підготувала Олена Ткаченко