Важливі новини

Партія Зелених України в дії: Боротьба продовжується

5 жовтня в Білій Церкві відбулось засідання ще одного круглого столу на тему «Інвестиційна привабливість Білоцерківщини на прикладі проекту будівництва сучасного електроcталепрокатного виробництва у Білій Церкві”. В роботі круглого столу взяли участь: голова Білоцерківської райради Дудник В.І., заступник голови райдержадміністрації Гринчук В.Ю., представник облдержадміністрації Семенюк А.; народний депутат України Рудковський Д.О.; президент Асоціації сталеплавильників України Бродський С.С., віце-президент ПП ТОВ „Євро фінанс ЛТД” Макаренко В.І., директор ТОВ „Білоцерківський металургійний завод” Побєдаш П.Ф., голова Білоцерківської організації Партії Зелених України, голова постійної комісії по розвитку підприємництва міськради Рабенок В.Б., депутат міськради, голова секретаріату ПЗУ Бараннік В.Г., депутати міськради, представники засобів масової інформації та інші.

Партія Зелених 
України в дії - Боротьба продовжується

Перед початком роботи круглого столу Зелені Білої Церкви провели чергову акцію-протест проти будівництва електросталепрокатного заводу в Білій Церкві.

Партія Зелених 
України в дії - Боротьба продовжується

А сама робота круглого столу розпочалась з розповіді про майбутній завод з показом схем, таблиць, слайдів. А потому, настала черга для дебатів. І складалось враження, що одразу учасники круглого столу зайняли позиції протистояння. Інвестори та прихильники будівництва чекали гострих запитань від Зелених, які вже давно розпочали боротьбу проти цього проекту. Проте, не варто сприймати цю боротьбу як передвиборну акцію. Адже Зелені не проти інвестицій, розвитку економіки в місті, вони за екологічну безпеку і за чисте місто. Саме це і підкреслив у своєму виступі голова міської організації ПЗУ Рабенок В.Б., керуючись Законом „Про правові режими території радіоактивного забруднення” цитуючи ст. 18 розділу ІV цього закону, де сказано, що „У зоні посиленого радіологічного контролю забороняється будівництво... нових підприємств, які шкідливо впливають на здоров’я населення і навколишнє середовище”. Зелених підтримали і депутати міської ради, зокрема, Б.М.Смуток, голова депутатської комісії з законності та правопорядку міськради, голова міської організації Партії „Народний Союз” Наша Україна” (питання про сумісність такого заводу і Всесвітньо відомого дендропарку „Олександрія” в одному місті, а також про доцільність референдуму з цього питання), Садаєва О.І., голова постійної комісії міськради (про надання реальних, закріплених печатками документів щодо екологічної безпеки даного виробництва), Плєшаков А.В, заступник голови бюджетної комісії міськвиконкому, голова міського комітету комуністичної партії України (який висловив сумнів щодо правдивості обіцянок створеня аж 5 тис. робочих місць на міні-заводі).

Партія Зелених 
України в дії - Боротьба продовжується

Висловив свою точку зору з даного питання і народний депутат України Рудковський Д.О. Він зазначив, що у даному проекті є багато плюсів, проте є й чимало мінусів. І перш, ніж приймати рішення щодо будівництва заводу, треба ще добре попрацювати, переконатись, що від цього заводу не буде зла.

А представник облдержадміністрації Анатолій Семенюк зауважив, що нинішні претензії сторін – емоційні, а проект призупинений на рівні адміністрації області. І якщо є сенс, буде сформована робоча група, яка виїде на подібний діючий завод, де матиме змогу знайти відповіді на всі хвилюючі питання.

Підготувала Олена Ткаченко