Важливі новини

Ющенко привітав білоцерківських військових

6 грудня, в день святкування 14-ї річниці Збройних Сил України, Президент України – Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Віктор Ющенко відвідав 72-гу окрему механізовану бригаду 8-го Армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України.

Чому вибір Президента прийшовся на Білу Церкву, напевно стане зрозумілим тим, хто знається на історії та сьогоденні 72-ої бригади. Хоча в місті добре відомі цей військовий підрозділ, проте, не зайве буде повідати його бойовий шлях. Тим паче, спираючись на інформацію, надану прес-службою МО України.

Ющенко привітав 
білоцерківських військових

Ющенко привітав 
білоцерківських військових

Отож, знайомтесь:

72-а Гвардійська орденів Олександра Невського, Суворова та Червоного Прапора окрема механізована бригада 8-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України.

72-а окрема механізована бригада 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України є правонаступницею 72-ї Гвардійської Красноградської Червонопрапорної Київської механізованої дивізії, формування якої було розпочато 5 грудня 1941 року в казахстанському місті Акмолінську.

Своє бойове хрещення дивізія отримала на одному з найважчих фронтів в історії Другої світової війні -Сталін-градському. За мужність та героїзм, виявлені в ході Сталінградської битви, 1 березня 1943 року дивізії було присвоєно почесне ім’я Гвардійська.

У вересні 1945 року за участь у боях за визволення Харкова і Крас-нограда з’єд-нанню було присвоєно почесне найменування “Крас-ноградська”. А у січні 1944 ро-ку за визволення Кіровограду дивізію було нагороджено орденом “Червоного Прапора”.

У березні 944 року дивізія, переправившись через річку Буг і зламавши опір противника, в числі перших вийшла на державний кордон СРСР і почала з боями визволяти населені пункти Румунії, Угорщини, Австрії та Чехословаччини.

Загалом за роки Великої Вітчизняної війни дивізія пройшла з боями від Сталінграду до Праги 2850 кілометрів і звільнила 72! населені пункти. За мужність та героїзм, виявлені у роки Великої Вітчизняної війни дивізію було нагороджено орденами Олександра Невського та Суворова III-го ступеня. Більш як 18 тисяч солдат і офіцерів дивізії були нагороджені орденами та медалями. Тридцять один з них стали Героями Радянського Союзу.

У 1947 році 72-у Гвардійську Червонопрапорну стрілецьку дивізію було передислоковано у місто Біла Церква Київської області, а через 10 років переформовано у механізовану дивізію.

Більше 400 військовослужбовців, які свого часу проходили службу у дивізії, брали участь у бойових діях в Афганістані. 14 офіцерів та прапорщиків, які пройшли дорогами Афганістану, і зараз сумлінно проходять службу в частинах та підрозділах з’єднання.

Особовий склад з’єднання одним з перших вступив у “бій” з атомною стихією на Чорнобильській АЕС. За мужність та військову доблесть, виявлені в ході ліквідації наслідків аварії, 57 військовослужбовців з’єднання були нагороджені орденами та медалями. 12 з них до цього часу проходять службу в частинах та підрозділах бригади.

У 1988 році воїни 72-ї дивізії прийшли на допомогу народу Вірменії, ліквідуючи жахливі наслідки землетрусу. А у січні-травні 1990 року особовий склад з’єднання виконував завдання по підтриманню миру в Азербайджані та на його кордоні з Вірменією.

У січні 1992 року в історії дивізії почався новий етап. Особовий склад одним з перших на території України прийняв Військову присягу на вірність українському народові, підтвердивши свою готовність зі зброєю в руках захищати інтереси нашої незалежної держави.

На сьогодні 72-а Гвардійська орденів Олександра Невського, Суворова та Червоного Прапора механізована бригада входить до складу Об’єднаних сил швидкого реагування і є одним з найкращих з’єднань Сухопутних військ ЗС України.

Переважна більшість військовослужбовців з’єднання у різні роки виконували миротворчу місію на територіях колишньої Югославії, Південного Лівану, Іраку. Зокрема, колишній командир 72-ї дивізії генерал-майор Сергій Безлущенко був командиром першого українського миротворчого з’єднання - 5-ї окремої механізованої бригади -в Республіці Ірак.

Військовослужбовці бригади є постійними учасниками заходів на багатонаціональних навчаннях в рамках Програми НАТО “Партнерство заради миру’’.

Чотири рази військовослужбовці цього славетного з’єднання були удостоєні честі брати участь у парадах військ на Хрещатику з нагоди Дня незалежності України.

В цьому році зенітні ракетні підрозділи бригади за підсумками великомасштабних навчань, що проводилися на державному полігоні “Чауда” в Криму, були визнані кращими у складі Сухопутних військ.

Дії підрозділів 72-ї окремої механізованої бригади були високо оцінені Президентом України - Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України Віктором Ющенком під час цьогорічного оперативно-тактичного навчання підрозділів Об’єднаних сил швидкого реагування “Реакція-2005”.

Ющенко привітав 
білоцерківських військових

Ранок 6 грудня пройшов для білоцерківських військовослужбовців, представників влади та журналістів в хвилюючому очікуванні. Ще б пак! До нас їде Президент! Проте з часом всі добряче втомились і змерзли. Адже Президента довелось чекати не одну годину, а добрих півдня. Одначе, вишкіл наших вояків все ж виявився неабияким. Коли Президента зрештою дочекались, то військовий парад пройшов блискуче. Віктор Ющенко привітав присутніх зі святом, прийняв парад та оголосив про присвоєння чергових звань ряду військовослужбовців. А потому Віктор Андрійович ознайомився з досягненнями, побутом та військовим оснащенням 72-ї окремої механізованої бригади, якою командує нині полковник Р.Хомчак. Оглядаючи зброю, Президент чесно зізнався, що „нічого не розуміє, проте вражає”.

Напевно, одним із найцікавіших епізодів перебування Президента у військовій частині стало відвідування останнім солдатської їдальні. Разом з військовослужбовцями, Віктор Андрійович випив чаю з печивом. До того ж, як добрий гість, він пригостив солдат медом з власної пасіки. Відтепер буде що розповідати воякам близьким та друзям на тему: „Як ми з Президентом чай пили”. А сам Президент, зігрівшись солдатським чаєм, провів невеликий брифінг для журналістів, яких чимало зібралося цього дня – і місцевих, і столичних.

Ющенко привітав 
білоцерківських військових

На запитання стосовно стану української армії, Віктор Андрійович відповів, що „сьогодні ми можемо з упевненістю сказати, що Україна має армію, яка перейняла дух і козацьких вояків, і дружин українських гетьманів”. Президент вважає, що боєготовність української армії досить висока. Армія відповідає сучасним вимогам. Проте, Президент визнав і те, що варто більше уваги приділяти фінансуванню армії. І тут же зробив сенсаційну заяву: „вперше за роки існування українських Збройних Сил в 2006 році армія отримає ту суму, яка буде заявлена”. Тобто з наступного року фінансування армії буде стовідсотковим.

Ющенко привітав 
білоцерківських військових

При спілкуванні з Президентом важко було оминути політичні теми. Ось коментарі В.Ющенка:

- Ми готові до політичної боротьби. Але, якщо ми будемо шукати „колоду в очах інших”, то відійдемо від теми дискусії. Сьогодні Україна, яка живе 11 місяців в умовах нової демократії, творить реформи політичні і економічні, проводить нову соціальну політику. Вперше пенсіонери отримують достойну пенсію на рівні прожиткового мінімуму і це вам скаже кожен пенсіонер. Ми підняли середню заробітну плату в країні на 35%. Це фактичні доходи населення. Ми маємо на 70% більший бюджет в порівнянні з минулим роком. Коли це таке було?! Але ми повинні чітко усвідомлювати, що це дала нова по-літика. Якщо б нинішня влада була б такою ж корумпованою, як попередня, то ми б не бачили ні цих пенсій, ні цих зарплат. Тому я буду робити все, щоб політичний блок демократичних сил, які сповідують ідеали помаранчевої революції, відчули підтримку.

Напевно, варто ці слова Президента лишити без коментарів. Думайте самі, шановні читачі.

Коли Президент залишав військову частину, біля КПП його зустріли білоцерківці, серед яких були і опозиціонери, і прихильники нової влади. Віктор Ющенко вийшов до натовпу і поспілкувавшись, пообіцяв, що наступні парламентські вибори будуть чесними, прозорими та демократичними. Поживемо – побачимо.

Підготувала Олена Ткаченко