Важливі новини

На черговому засіданні міськвиконкому

Члени виконкому на своєму засіданні, що відбулося 25 березня, розглянули майже 40 питань порядку денного, серед котрих були найбільш проблемні, які зацікавлять навіть пересічного мешканця міста.

Ажіотаж біля відділення банку та його філій хоч і минув, але...

Але черги біля порогів цих державних фінансових структур чомусь не зникають. А чому? Це і намагалися збагнути члени виконкому та присутні засідання з виступу начальника операційного відділу філії №211 „Ощадний банк України” Н.Ляднової. Працівник філії розповіла, що нині такого напруження, яке спостерігалося біля банківських відділень у січні та лютому – немає. А якщо й появляються нині черги громадян – колишніх вкладників банку СРСР, то тільки зранку, і тільки через те, що всі намагаються зареєструватися та отримати компенсаційні гроші найпершими. Однак присутні , на тлі розповіді посадовця банку, зробили інший висновок: черги не зникають через те, що сьогодні за так званою командою Ощадного банку України, тільки у п’ятницю нещасливий вкладник може зареєструватися для отримання компенсації, а решта днів - призначена для самої видачі горезвісної 1000 гривень. (При умові, коли є кошти). Тож і не дивною є на сьогодні ситуація, при котрій тільки приблизно 14 тис. вкладників змогли отримати свої компенсації (всього вкладів нараховується – 96 тис.)

Членів виконкому цікавило питання, чому в ці дні вкладникам видають не 1000 грн, а трохи меншу суму. Виявляється, через те, що людям також пропонують компенсацію не в гривнях, а в доларах США. До того ж, за курсом – 4,7 грн за 1 долар! Як мовиться, і тут нашого брата дурять. Хоча й з „благословення” Ощадбанку України, а не нашої філії.

На 
черговому засіданні міськвиконкому

Після півгодинного розгляду цього питання, члени виконкому вирішили взяти роботу філії банку на так званий контроль, аби далі не було стовпотворінь біля його порогу.

Плинність кадрів в органах міської ради – одна з найвищих умісті. Цікавим є питання і кадрової роботи у виконавчих органах міської ради. За словами С.Ліснічука, начальника відділу кадрової роботи з питань служби в органах місцевого самоврядування, фактично працюють в органах міської ради 286 фахівців різних рангів та спеціальностей. Понад 80 відсотків з цієї кількості службовців мають певну вищу чи незакінчену вищу освіту. Найбільша кількість посадовців з вищою освітою працює у виконавчому комітеті управлінь: фінансовому, соціального захисту населеня, містобудування та архітектури, комунальної власності, освіти і науки, з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, а також у відділах – у справах сім’ї та молоді, культури, фізичної культури та спорту.

У виступі зазначалося, що 3 посадовці – міський голова В.Савчук, заступник міського голови С. Якимчук та перший заступник начальника управління соціального захисту населення Г.Шапаренко – закінчили Національну акдемію державного управління при президентові України, а секретар ради С.Смолякова є на сьогодні першокурсницею цього ВУЗу.

Майже половина посадовців мають 5-річний і більший стаж роботи, 30 відсотків – від 2 до 5 років, понад 15 відсотків – до одного року. Цікавий факт, у минулому році на службу і структурні підрозділи міської ради прийнято 82 особи, або кожний четвертий посадовець. З наведеного випливає не менш цікавий факт: велика плинність кадрів (понад 25%). Чому ж у середовищі міської влади „перетасовують” працівників, немов колоду гральних карт? Та тому, як підкреслив доповідач, що люди, насамперед, не задоволені порівняно низкою оплатою праці, не ведеться на належному рівні індивідуальна робота з новоприйнятими кадрами з боку начальства, мало є сприятливих умов для входження молодого працівника в курс належних йому справ, а також бракує умов для формування та розвитку почуття відповідальності за доручену справу.

Далі доповідь була присвячена темі, як посадовці підвищують свою кваліфікацію, проходять чергові атестації, а за ратну працю – нагороджуються від відзнак нагрудними знаками міської ради та виконкому - до відзнак Верховної Ради України.

І, насамкінець, ще й така інформація: проявів корупції серед працівників міської ради та виконкому – не виявлено. Одне слово – молодці!

Микола Висіцький