Важливі новини

Підписано Протокол про наміри

Міський голова Василь Савчук під час чергової зустрічі з представниками місцевих ЗМІ, обговорюючи нагальні питання, пов’язані з підготовкою до опалювального сезону, розповів про поїздку білоцерківської делегації, яку він очолив, до Литовської республіки. В ході відвідин був підписаний Протокол про наміри між містами Вільнюс та Білою Церквою.

Підписано Протокол про наміри

В офіційному документі, зокрема, зазначається, що сторони «…керуючись віковими традиціями народів Литви та України, дотримуючись демократичних змін у Європі, виходячи із намірів розвивати стосунки партнерства і довготермінового обопільного співробітництва, основаного на принципах взаємної поваги, рівноправства, економічної вигоди, взаємодопомоги і дружніх зв’язків, прагнучи внести вклад в установлення і зміцнення партнерських відносин між містами Вільнюсом та Білої Церкви,

Домовилися:

1. Створювати сприятливі умови для здійснення різностороннього і взаємовигідного співробітництва в різних сферах діяльності міст, у тому числі у сфері економіки, торгівлі, науки, освіти, охорони здоров’я, культури, туризму та спорту.

2. Обмінюватися досвідом у сфері управління господарством міста в таких напрямках:

  • утримання житлового фонду;
  • енергозбереження;
  • ефективне управління комунальною власністю;
  • використання твердих побутових відходів тощо.

3. Створювати сприятливі умови для всебічних контактів учасників наукової діяльності обох міст, включаючи їх участь в обміні науковою інформацією та в інших сферах співробітництва.

4. В умовах розвитку підприємництва сприяти встановленню і розширенню ділових контактів між суб’єктами підприємництва, реалізації найбільш цікавих і важливих проектів, формуванню інфраструктури підтримки підприємництва, забезпеченню захисту прав та інтересів суб’єктів підприємництва на підвідомчих територіях.

5. Співпрацювати, організовуючи семінари, конференції, круглі столи, виставково-ярмаркові заходи. Проводити стажування спеціалістів для обміну досвідом, спортивні змагання, культурні та інші заходи.

6. Допомагати обмінюватися делегаціями в рамках партнерських зв’язків між Вільнюсом та Білою Церквою. Обміни делегаціями проводити на таких умовах: сторона, яка приймає партнерів, бере на себе витрати, пов’язані з цим прийомом, включаючи проживання, харчування, транспортні витрати, культурну програму.»

Документ, звісно,був підписаний мером Вільнюса Артурасом Зуокасом та мером Білої Церкви Василем Савчуком.

Міський голова Василь Савчук поділився з журналістами враженнями від побаченого в Литовській республіці, яка успішно розвивається, розбудовується в умовах ЄС.

Білоцерківський міський голова Василь Савчук

Звісно, нашому місту за темпами розвитку не порівнятися з Вільнюсом. (Як кажуть, далеко братися куцому до зайця!). Скрізь у народному господарстві спостерігається фінансова допомога з боку ЄС. Особливо помітні позитивні зміни в комунальній сфері. Цікаво, що Литва, зокрема й Вільнюс, свої труднощі, які були подібні сьогоднішнім нашим, давним-давно пережила. Тобто, литовці в своєму житловому господарстві відмовилися широко користуватися послугами ЖЕКів, а всі неполадки, поломки, пов’язані з експлуатацією водопостачання, опалювальної системи, перекладають на наймані відповідні підприємства. Самі ж багато-квартирні будинки здебільшого знаходяться у відомстві самих же жителів цих помешкань. (Подібно нашим ОСББ). Тож, як зазначив Василь Петрович, нам є чому повчитися у нових партнерів.

У прибалтійців є що перейняти і в сфері енергозбереження та використання альтернативного, у противагу газу, палива. На сьогодні вони, навчені проблемою закупівлі дорогого російського газу (700 доларів за 1000 кубічних метрів), широко й успішно використовують біогаз та інші замінники голубого палива.

Підписаний договір тим важливий, що він по суті, дає певні можливості приблизитися до ЄС. Тобто, через Вільнюс отримати доступ до високих європейських технологій, і застосовувати їх при реформуванні, приміром, житлово-комунального господарства. Одне слово, умови Договору між містами – є багатообіцяючими.

Василь Петрович у відвертій розмові з журналістами торкнувся й теми підготовки до нового опалювального сезону. За його словами, житловий фонд настільки підготовлений, що хоч сьогодні будинки ладні прийняти тепло та гаряче водопостачання. На жаль, схоже, гаряча вода появиться в домівках білоцерківців разом з опалюванням.

Як наголосив міський голова, попри мільйонні борги з боку мешканців міста за використаний газ, опалювальний сезон у Білій Церкві розпочнеться без затримки.

Нестрашними будуть для міських доріг та вулиць і морози та заметілі, позаяк уже закуплена певна кількість (50 відсотків від потреби) солі та піску. Решта цих матеріалів місто придбає у ближчі місяці.

Василь Петрович також торкнувся проблем ремонту шляхів міста. На сьогодні всі заплановані ремонтні роботи виконані на 70 відсотків.

Є надія на те, що область до початку осінньо-зимової негоди і ще «підкине» місту пару мільйонів гривень з тим, аби майже всі вулиці були відремонтованими.

Микола Висіцький