Важливі новини

Тарифи на житлово-комунальні послуги не зміняться... без голови

Чергове засідання міськвиконкому розпочалося із запізненням через банальну причину: не вистачало певного кворуму чи потрібних людей для розгляду питань порядку денного. Згодом, через 30-40 хвилин, виконуючий обов’язки міського голови (Василь Петрович перебуває десь на відпочинку) Микола Антонюк, уладнавши проблему кворуму, відкрив засідання.

Однак засідання виконкому, як кажуть, не пішло як по маслу, бо кількох його членів почав бентежити, за словами Миколи Антонюка, п’ятий пункт (правильно – п’яте питання) порядку денного: „Про внесення змін та доповнень до рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради №505 від 13.11 2007 р. „Про тарифи на житлово-комунальні послуги”. Іван Шилов з притаманними йому простотою і різкістю висловив, як він сказав, свою особисту думку стосовно цього „пункту”. Питання настільки складне, важливе і, до того ж, - політичне, що його придатніше розглядати бодай у присутності міського голови Василя Петровича. А ще доцільніше – на сесії чи на черговому розширеному засіданні виконкому за участю членів відповідних фракцій та комісій міської ради. Одне слово, ті, хто був проти розгляду цього „пункту”-питання, не насмілилися його ні обговорювати, ні, тим паче, приймати.

Рятувати питання від перенесення його „на потім”, після завершення відпочинку міського голови, взялися Валерій Гнатюк та Андрій Магдич. Члени виконкому доводили, що питання не нове, йому було присвячене і громадське обговорення, і до того ж, депутати самі „делегували” перегляд тарифів (у бік, звичайно, підвищення) на засідання виконкому.

Від подібних переконань опоненти не стали поміркованішими. Отже, житлово-комунальні тарифи чекатимуть повернення з відпустки Василя Петровича. Ну, а там – буде видно...

Після цих перипетій Микола Антонюк виніс на голосування порядок денний (звичайно, без п’ятого „пункту”). Погодившись розглядати всі інші питання, передбачені порядком денним, члени виконкому взялися за роботу.

Ще не погасивши в душах бурхливих емоцій з приводу амбіційного погляду на п’ятий „пункт”, члени виконкому почали уважно слухати звіт начальника відділу з питань торгово-побутового обслуговування населення та громадського харчування Василя Никончука про роботу із зверненнями громадян, які надійшли у поточному році.

Звіт настільки роздратовував членів виконкому, що він вилився, як тепер кажуть, у дискретний формат. Василя Пилиповича весь час зупиняли якщо не репліками „з приводу”, то запитаннями. Приміром, Івана Шилова цікавила достовірна інформація: скільки ж у місті знаходиться поблизу навчальних закладів торговельних точок, які продають цигарки, пиво, інші алкогольні напої? На жаль, Василь Пилипович не зміг заперечити той факт, що дійсно, попри відповідного рішення виконкому, недалечко від ЗОШ, приміром, у радіусі 100 метрів, знаходяться і кіоски, і магазинчики із „злачним” товаром. Шеф міської торгівлі не зміг також відповісти, скільки ж таких точок є біля шкіл, і на якій відстані. Хоча обна-діяв, що неодмінно і особисто надасть Івану Петровичу їх точну кількість.

Та Іван Петрович продовжив розвивати свою думку стосовно „злачного” товару. „Коли їду вранці на роботу, то спостерігаю біля багатьох ЗОШ школярів із цигарками та з пляшками з пивом... Звісно, цей товар, заборонений для дітей, безсоромно продають в кіосках, котрі розташовані неподалік шкіл...”

Справжньою палицею в колесо звіту стали гострі запитання і з приводу гральних автоматів, котрих у кожному мікрорайоні – хоч гать гати. Тобто, гральних залів, клубів та „стовпів” – окремо виставлених автоматів, приміром, у магазинах та кафе. Члени виконкому, розуміючи, що ліцензії на дозвіл відкриття грального бізнесу видає не Василь Никончук, зажадали від нього навести порядок там, де вони встановлені незаконно і без ліцензій та інших дозволів.

У звіті прозвучало чимало цікавих фактів та цифр, які характеризують, як на перший погляд, непогану роботу відділу, котрий підвладний доповідачеві.

Так за шість місяців поточного року до відділу з питань з торгово-побутового обслуговування населення та громадського харчування надійшло 1226 заяв та звернень від суб’єктів підприємницької діяльності та пересічних громадян. Надходило чимало і колективних заяв-скарг. Наприклад, стосовно зміни графіків роботи ПП „Мотор” у кафетерії „Либідь”, ПП „Соломон” у барі „Спорт”, у магазинах „Артеміда”, „Ольвія”... Обмежено графік роботи гральних залів ТОВ „Купідон”, затверджені графіки роботи ринків міста тощо.

Доповідач підкреслив, що на базі відділу створено сектор з питань захисту прав споживачів. Працівниками сектору прийнято 90 громадян, які офіційно звернулися, аби захистити свої права. При розгляді 19 письмових скарг, двом жителям міста повернуто кошти за бракований товар. Дві серйозніші скарги направлено для розгляду до Ки-ївського обласного управління і справах захисту прав споживачів.

У членів виконкому були серйозні запитання і стосовно незаконної вуличної торгівлі. На сьогодні вона набрала хаотичного характеру: городину, дари садів продають чи не на кожному кроці – далеко від визначених чи встановлених місць.

Одне слово, немов на терезах, зваживши в звіті весь його „негатив” та „позитив”, члени виконкому відмовилися його „взяти до відома”.

Після ось такого своєрідного вердикту представники преси, радіо та телебачення вийшли із зали засідання, оскільки решта питань порядку денного їх мало чи зовсім не цікавили.

Микола Висіцький