Важливі новини

Стипендія для кращих учнів

3 листопада у Київському академічному обласному музично-драматичному театрі ім. П. К. Саксаганського відбулося цікаве дійство. Цього дня тут вручали стипендії кращим учням міста та району.

Стипендія для кращих учнів

Започаткували такі грошові винагороди в міському Благодійному фонді «Майбутнє країни» (президент фонду Анатолій Гмирін, директор Микола Котушенко).

14 років тому родина Гмиріних заснувала Благодійний фонд «Майбутнє країни». Мета діяльності Фонду – допомогти обдарованим, талановитим, активним учням реалізувати свої здібності та отримати за них винагороду. Відтак, основними критеріями, за якими обирають претендентів на стипендії, є творча обдарованість, активна громадська діяльність, спортивні досягнення тощо.

У програмі взяли участь 22 загальноосвітні школи Білої Церкви та 24 загальноосвітні школи Білоцерківського району.

Стипендія для кращих учнів

За цією програмою передбачено 3 категорії стипендій: міжсеместрові, семестрові виплати, а також річні стипендії для учнів 9 та 10 класів. Крім того, одинадцятикласники зможуть отримувати грошові заохочення за результатами навчального року та зовнішнього незалежного оцінювання.

Цього дня на сцені театру вручили стипендії 169-ом учням загальноосвітніх шкіл Білої Церкви та району.

Така матеріальна підтримка учнів є корисною і спонукає їх до подальших активних дій як в навчанні, так і в громадському житті. Перші гроші, зароблені власними руками, завдяки сумлінному навчанню та активній життєвій позиції, виховують у молодого покоління повагу до праці, розуміння важливості навчання для подальшої вдалої кар’єри та впевненість у власних силах.

У заході взяв участь голова Київської обласної державної адміністрації Анатолій Йосипович Присяжнюк. Виступаючи перед присутніми, губернатор, зокрема, наголосив на важливості підтримки талановитої молоді Київщини. За його словами, розвиток освітньої сфери є пріоритетним завданням у діяльності обласної влади. В обласному бюджеті на 2012 рік планується поступове збільшення виділення коштів на освітянську галузь, причому передбачається як підвищення заробітної плати для освітян, так і запровадження матеріального заохочення учнів. Так, за розпорядженням губернатора, 150 кращим учням області та педагогам, що їх навчають, виплачуватимуть щомісячну губернаторську стипендію у розмірі 200 гривень.

Стипендія для кращих учнів

До речі, 20% від загальної кількості стипендіатів становлять учні та вчителі Білоцерківщини.

Анатолій Йосипович схвалив активну життєву позицію молоді в соціально-економічному та культурному розвитку Київщини. Він повідомив, що на Київщині незабаром планується створення ліцею для обдарованих дітей.

Губернатор також відмітив високий рівень педагогічної майстерності освітян Білої Церкви, наголосивши, що за результатами роботи освітня галузь міста виборює першість в Київській області. А за підтримку талановитої молоді А. Присяжнюк вручив Почесну Грамоту та цінний подарунок президенту Благодійного фонду «Майбутнє країни» Анатолію Гмиріну.

У свою чергу, від імені Фонду губернатору подарували ікону святого Миколая, яку він тут же, зі сцени, передав Обласному центру дитячої та юнацької творчості Київщини.

Стипендія для кращих учнів

У заході також взяли участь заступник голови Київської обласної державної адміністрації Євген Головін, міський голова м. Біла Церква Василь Савчук, начальник управління освіти Київської обласної державної адміністрації Віктор Бутник, депутат Київської обласної ради, ректор Білоцерківського національного аграрного університету Анатолій Даниленко, начальник управління освіти міської ради Юрій Петрик, голова райдержадміністрації Андрій Немна, депутати міської ради, представники громадськості, столичні та місцеві журналісти.

Після урочистостей колектив театру Саксаганського презентував присутнім чудову концертну програму за участю драматичних акторів, артистів-вокалістів, артистів балету, оркестру. Талант саксаганців нікого не залишив байдужим, зарядивши позитивною енергетикою та подарувавши гарний святковий настрій.

Олесь Мазур