Важливі новини

У новий рік – з новими перспективами

депутат міськради, голова постійної комісії з у справах бюджету, фінансів і цін Вадим Миколайович КОВЕРДАЗавершуючи рік, прийнято підсумовувати його результати та окреслювати плани на майбутнє. У депутатів Білоцерківської міської ради це ще й нагода прозвітувати перед своїми виборцями, аби вони знали хто і що зробив за рік депутатської діяльності.

Сьогодні на сторінках нашого видання звітує депутат міськради, голова постійної комісії з у справах бюджету, фінансів і цін Вадим Миколайович КОВЕРДА.

- Вадиме Миколайовичу, у минулому році Ви вперше обрані депутатом Білоцерківської міської ради. Чому вирішили пов’язати своє життя з досі невідомою для вас діяльністю?

- Перш за все, моє бажання стати депутатом викликано тим, що Біла Церква - це місто, де я виріс, тут живуть мої рідні та друзі, у цьому місті мої діти навчаються у школі. Тому, реально оцінюючи свої можливості, я вирішив бути корисним для Білої Церкви і балотувався на виборах до міської ради.

- Що стало пріоритетним у роботі з виборцями?

- Я постійно підтримую зв’язок із мешканцями міста, трудовими колективами різних закладів, громадськими організаціями міста тощо. Така тісна співпраця дала мені можливість глибоко зрозуміти їхні проблеми і труднощі, та, відповідно, у межах депутатських повноважень докласти максимум зусиль для їх вирішення.

Вважаю, що тільки відкритий діалог з населенням дає можливість визначити проблеми тієї чи іншої сфери. Так, проведено ряд зустрічей з представниками шкіл мистецтва для визначення розмірів оптимального фінансування сфери культури в 2012 р. Вирішено питання фармацевтів міста щодо визначення коригування ставок орендної плати в бік зменшення. На зустрічі з головними лікарями акцентовано статті витрат майбутнього, 2012 р.: придбання медикаментів, продуктів харчування, виплата заробітної плати, виділення коштів на підвищення кваліфікації медичних працівників тощо.

- Можете назвати якісь конкретні справи, зроблені Вами особисто чи за Вашого сприяння?

- В першу чергу було здійснено моніторинг тих проблемних питань, які давно чекають вирішення. Так, з’ясувалося, що потребують капітального ремонту приміщення міської дитячої лікарні. За моєї участі, мого настійливого клопотання перед керівництвом області та держави було виділено кошти з Державного бюджету (8 млн. грн) на проведення ремон­тних робіт у терапевтичному корпусі Білоцерківської міської дитячої лікарні.

З метою підтримки освітніх та культурних закладів міста, у 2011 році мною було подаровано комп’ютери для учнів ЗОШ № 7 та для читачів бібліотеки-філії № 10 (вул. Крижанівського,8).

Якщо перейти з високого до більш буденного, то не оминув моєї уваги і стан житлово-комунального господарства міста. Зокрема, за моєї підтримки у місті було запроваджено кілька нових проектів, які мають стати поштовхом для реального реформування ЖКГ, але про них ми з вами поговоримо, коли ці проекти запрацюють.

Йдучи на вибори, я обіцяв жителям свого мікрорайону, що усіляко сприятиму ремонту наших доріг. У 2011 році вже частково заасфальтовано вулицю Лазаретну та провулок Партизанський. У планах на 2012 рік – завершення ремонту дороги по вулиці Лазарет­на (включаючи під’їзд до школи №16), здійснення ремонту на вулицях Партизанська і Набережна.

Також закладено документовані основи для реконструкції корпусів ДОЦ «Лісова казка».

- Попри те, що Ви людина дуже зайнята, знаходите час на спілкування з виборцями?

- Звичайно. Люди звертаються для вирішення своїх проблем і я дуже щасливий, коли мені вдається допомогти і розрадити їхню біду. Прийом громадян я проводжу щоп’ятниці з 12:00 до 16:00 за адресою: Торгова площа, 10 оф. 206. Крім того, виборці можуть відвідати мою віртуальну приймальню в мережі Інтернет за адресою: www.koverda.com.ua. За час мого депутатства до мене звернулося 11 осіб, 6 з них отримали матеріальну допомогу з депутатського фонду (5 тис. грн).

Також під моєю постійною увагою знаходяться соціально незахищені верстви населення, інваліди, ветерани війни, з якими було проведено не одну зустріч. Зокрема, з нагоди святкування Дня Перемоги я особисто зустрічався з 12 ветеранами, яким, крім слів подяки, вручив пакети з продуктами харчування.

Під час зустрічі з інвалідами було обговорено цілий ряд проблемних питань, що їх турбують, з яких були прийняті відповідні рішення. Так, в бюджеті на наступний рік уже закладено кошти (100 тис. грн) на будівництво пандусів. Не оминув своєю увагою й питання щодо перевезення пільгових категорій громадян.

- Ви займаєте досить активну позицію у сесійній залі під час засідань.

- Так. Мною було оформлено 37 депутатських звернень та 3 депутатських запити, які стосувалися коригування (з метою збільшення) нормативів бюджетної забезпеченості по галузях; визначення меж міста – з метою надходження коштів від орендної плати за землю до бюджету міста, а також запит стосовно розгляду пропозиції щодо зміни юридичного статусу ТМО і ПНД ТМО з подальшою передачею даних медичних закладів на повне утримання за рахунок коштів обласного бюджету.

- Що вважаєте основним у здійсненні депутатської діяльності?

- У депутатській діяльності основним вважаю забезпечення своєчасного, обґрунтованого вирішення звернень та скарг громадян, вивчення причин, які породжують скарги, і внесення своїх пропозицій до відповідних органів влади.

- Ви очолюєте одну з найбільш відповідальних комісій Білоцерківської міської ради у справах бюджету, фінансів і цін, тому знаєте важку фінансову ситуацію міста не за чутками. Чи буде 2012 рік таким само скрутним для Білої Церкви, як попередній?

- На дванадцятій сесії Білоцерківської міської ради від 29.09.2011 р. мене обрано головою постійної комісії у справах бюджету, фінансів і цін. Очоливши комісію, розпочав активну роботу щодо розробки проекту бюджету м. Біла Церква на 2012 р.: направлені протокольні доручення кожному керівнику структурного підрозділу виконкому з проханням надати свої пропозиції щодо фінансування у 2012 р. На сьогоднішній час розробляються заходи та ведеться робота в напрямках оптимізації та вдосконалення роботи музичних шкіл, аптек та бібліотек міста. Сьогодні ми робимо максимум для того, щоб у наступному році не стояти «з простягнутою рукою» до вищих органів влади. Зі мною солідарні мої колеги у бажанні вивести Білу Церкву на новий, більш високий рівень розвитку. Наразі проводиться активна робота для мінімізації дефіциту бюджету 2012 р. за рахунок коштів як обласного, так і Державного бюджету.

- Ідея гарна, тому будемо сподіватися, Вам вдасться втілити в життя все те, що Ви запланували зробити для міста. До речі, не поділитеся планами на майбутнє?

- Говорять, це не надто добре, про плани розповідати. Але я лише окреслю деякі найближчі цілі. У місті існує ряд Програм розвитку населеного пункту, зокрема: Програма соціально-економічного розвитку, Програма енергозбереження, Програма розвитку фізичної культури та спорту, Програма оздоровлення дітей. Маю на меті у наступному році провести громадські слухання для формування Стратегії розвитку м. Біла Церква на 2012-2040 рр. аби почути думку представників кожного району міста. У перспективі планую запропонувати створити в районах вуличні комітети, таким чином люди будуть безпосередньо впливати на розвиток міста, делегуючи своїх активістів на зібрання. Для реалізації будь-якого заходу, або ж програми потрібні фінансові ресурси, тому розумію важливість залучення інвестицій, зокрема іноземних інвестиційних організацій для повноцінного та стрімкого економічного та соціального розвитку м. Біла Церква. Так, мною, за підтримки міської влади ініційовано проведення II Білоцерківського інвестиційного форуму, який відбудеться 20.12.2011 р., за участю представників регіональної влади, фінансових структур та фахівців у сфері реалізації бізнес-проектів.

Впевнений, що у міста є майбутнє, але ми маємо творити його разом.

Розмову вела
Катерина Ільніцька