Важливі новини

Новий навчальний рік відкрив Міністр оборони

На минулому тижні для військовиків Білоцерківського гарнізону 72-ї окремої механізованої бригади 8-го армійського корпусу Сухопутних військ відбулася значима подія: і не тільки тому, що розпочався в його підрозділах, як і в усіх Збройних Силах України, плановий новий навчальний рік, а тому, що його офіційно відкрив Міністр оборони України Михайло Єжель.

Новий навчальний рік відкрив Міністр оборони

На відміну від своїх недавніх попередників за посадою та найвищих осіб владних структур країни, що не один раз побували з різними візитами у місті Надросся, Михайло Єжель не примусив довго на себе чекати військових на плацу 5-го майданчика та інших присутніх на обочині цього заасфальтованого клаптика військової частини. О 10-й ранку, як і передбачалося, Міністр оборони разом з керівниками структурних підрозділів військового відомства, у тому числі Генерального штабу, командування Сухопутних військ, 8-го армійського корпусу цього роду військ, а також священнослужителів, представників міської та районної рад відкрив мітинг. Під час короткої, змістовної промови Міністр наголосив на складнощах та труднощах прийдешнього нового навчального року. Та попри всілякі негаразди, підкреслив Міністр, українська армія залишатиметься й надалі надійним захисником країни, її незалежності, цілісності кордонів, безпеки громадян. Керівництво держави докладає чимало зусиль для зміцнення Збройних Сил, бойового духу особового складу. Як приклад позитивних зрушень в українському війську, Михайло Єжель підкреслив: Уряд передбачає закласти у наступний бюджетний рік для фінансування армії у кілька разів більше коштів, як у поточному році. (600 мільйонів гривень – проти 200 мільйонів). Збільшення фінансування дасть можливість продовжувати переозброювати військові части новітньою технікою, яка за тактико-технічними характеристиками переважатиме аналогічні зразки озброєння армій багатьох країн світу.

Новий навчальний рік відкрив Міністр оборони

З новим навчальним роком військовиків-гвардійців також привітали міський голова Василь Савчук, голова міської ради ветеранів Василь Волощенко. Вони закликали гвардійців успішно навчатися військової справи, множити славу дідів-прадідів, які у різні часи гідно захищали Вітчизну від ворогів.

Міністр Оборони мав нагоду тісніше познайомитися з військовими гарнізону. Він, зійшовши з трибуни, немов влився в їхні шеренги. Прискіпливо оглядаючи однострої, Міністр допитувався у посадовців свого оточення, чому у солдатів відсутні пряжки на пасках, якими вони підперезані, а замість «блях» - якісь гачки, що утримують паски на стегнах. Не отримавши «внятної» відповіді, він зобов’язав начальство бригади: протягом доби видати солдатам так звані «бляхи» до пасків. Звернув увагу глава Збройних Сил країни й на солдат, взутих у нестандартні (з товстішою підошвою) черевики. З пояснень він зрозумів: у краще за казенне взуття взули своїх солдатиків – їхні батьки. Зрозуміло, що за свої гроші.

Новий навчальний рік відкрив Міністр оборони

Міністру оборони заманулося дізнатися у солдат про найголовніше: чи готові вони у подальшому пов’язати свою долю з військом? На жаль, як для нього, тільки один чи два солдати виявили бажання стати військовим-професіоналом, підписавши відповідний контракт.

Далі розмова точилася навколо побуту військових. Наприклад, чи смачно їх годують? Бо, мовляв, не завжди вдома на столі були ковбаса, сир, риба… На здивування Міністра, всі опитувані відповідали однозначно: вдома харчувалися краще.

Новий навчальний рік відкрив Міністр оборони

Далі цікавість Михайла Єжеля перенеслась до гуртожитків, де проживають здебільшого контрактники. Не секрет, що очільнику військового відомства не все сподобалося в стінах тимчасового житла сімей військових. (Кому до вподоби кімнатка для прожиття сім’ї, яка складається з 3-4 її членів, без елементарних побутових умов, всі сякі-такі так звані зручності – аж у спільному коридорі?).

Далі, оглянувши у боксах бойову техніку гарнізону, Міністр Оборони влаштував просто неба прес-конференцію, під час котрої він не тільки відповів на всілякі запитання журналістів, а й розповів про прийдешні позитивні зміни у боєздатності підрозділів української армії. А вони – необхідні, оскільки сьогоднішнє озброєння нашої армії, у тому числі й бронетехніка, артилерія, стрілецька зброя, серйозно відстає від зразків не тільки армій НАТО, але й, навіть, Китаю! Тому на сьогодні є чимало проектів переозброєння української армії, яке посилить її обороно­здатність. Приміром, уже ближчим часом планується частково ввести у так звану експлуатацію багатофункціональний ракетний комплекс «Сапсан», військово-транспортний літак АН-70, якісно нові танки та іншу бойову техніку. Ну, а повне переозброєння армії очікується через 10-15 років. Тож на сьогодні головне завдання – зосередити зусилля на збереженні у боєздатному стані наявного озброєння, що передбачає його ремонт і модернізацію.

Новий навчальний рік відкрив Міністр оборони

Торкаючись проблем побуту та житла військових, Міністр оборони зазначив: в рамках реалізації державної програми «Військове містечко – 300» розгортатиметься будівництво квартир на територіях колишніх військових майданчиків. У тому числі й міста Білої Церкви.

Цієї болючої проблеми торкнувся й міський голова Василь Савчук, наголосивши на тому, що уже ближчим часом 50 сімей військовослужбовців гарнізону отримають сучасне житло. Хоча й службове.

Новий навчальний рік відкрив Міністр оборони

В цілому Михайло Єжель залишився задоволеним від своєрідного вояжу до гвардійців Білоцерківського гарнізону, бо ще на плацу сказав: «Дивлячись на стрій гвардійців, я вкотре переконуюсь: у нас є кому захищати Україну!».

Андрій Петров