Важливі новини

День місцевого самоврядування – свято влади на місцях

День місцевого самоврядування – це професійне свято тих, хто працює в сільських, селищних, міських, районних та обласних радах. Тобто, свято всіх, хто представляє загін наших обранців, а також і тих, хто безпосередньо пов’язаний зі службовими обов’язками згаданих обранців. Так би мовити, помічників, що теж є за статусом державними службовцями.

Одне слово, День місцевого самоврядування – є кому і відзначати, і святкувати. Тому й не дивно було, що в цей день розкішна зала Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. П.І.Саксаганського була по зав’язку заповнена здебільшого державними службовцями міської ради та міськвиконкому, у тому числі й небагатьма колишніми.

Міський голова Василь Савчук

Міський голова Василь Савчук для інформації широкому загалу залу, як найвищий у місті «самоврядувальник», поміж вітальних слів коротко розповів про історію цього професійного свята. Це давня слов’янська і древньоруська традиція, яка була започаткована в Київській Русі. Ще тоді громадяни держави обирали собі достойних мужів для управління їхнім соціально-екномічним життям, наділяючи своїх обранців певними владними повноваженнями. Така форма місцевого самоврядування упродовж століть дещо видозмінювалася, набувала то більшого, то меншого значення для простолюддя (наскільки дозволяла верховенна влада), але в цілому - не втрачала своєї суті…

Та вже у пам’ятні наші роки, 15 жовтня 1985 року європейськими державами був схвалений міжнародний пакт, під назвою «Європейська хартія місцевого самоврядування». Цей пакт зіграв і продовжує відігравати велику роль у становленні й розвитку класичної моделі місцевого самоврядування у багатьох державах Європи.

Хартія велике значення має і для нашої країни, яка сьогодні намагається сповідувати її засади. На жаль, з часу ратифікації Верховною Радою Хартії у 1997 році, наше законодавство про місцеве самоврядування й сьогодні ще не зовсім приведено у відповідність з рядом її базових положень…

Однак, як зазначив міський голова, «приземлившись» до міста, влада у місті – як об’єднані зусилля депутатів міської ради, службовців її структурних підрозділів - робить все можливе для благополучної життєдіяльності своїх громадян. Тому Василь Петрович у вітальних словах висловив щиру вдячність своїм колегам за їхню непросту роботу, наголошуючи на її певних нюансах. Адже на сьогодні жоден навчальний заклад не готує спеціалістів для органів місцевого самоврядування. Тож кожний посадовець, котрий переступив поріг, наприклад, кабінету міської ради, повинен не тільки сумлінно виконувати свої обов’язки, а ще - бути Людиною. Бо, як підкреслив Василь Петрович, грюканням кулаком не зарадиш справі, і тільки відвернеш від себе увагу та повагу не тільки з боку колег, а й, в цілому, громадян. Отже, служба чиновника – специфічна, важка, публічна… І, як вкотре наголосив міський голова, на цю службу йдуть люди не заради свого збагачення.

Іван Шилов, депутат Київської облради, колишній секретар міському ВЛКСМ

З цього приводу якось своєрідно висловився Іван Шилов, депутат Київської облради, колишній секретар міському ВЛКСМ, отримуючи як подяку, Грамоту від Василя Савчука. Мовляв, хто йде в чиновництво – то той чи намітив кар’єру, чи – все ж патріот міста.

Грамоти та винагороди від міського голови отримала і ціла плеяда представників органів місцевого самоврядування. У цьому Похвальному листі було чітко витіснено шрифтом за що саме нагороджується той чи інший службовець. «За багаторічну сумлінну працю, високу професійність і відповідальність за доручену справу».

А ще отримали Подяки чимало працівників і за інші, позапрофесійні досягнення. Приміром, у спорті, які проявилися під час спартакіад. Ну, а на адресу тих, хто не отримав Грамот та Подяк, Василь Петрович пообіцяв, звичайно жартома: кому один відгул, кому обід у міськвиконкомівській їдальні, а решті – велике спасибі.

День місцевого самоврядування – свято влади на місцях

Звичайно, свято посадовців, незважаючи на всілякі хвалебні слова та Грамоти, Подяки, конверти з винагородами, було б прісним і дещо буденним, аби не виступи артистів місцевого театру. Ох і виспівували та витанцьовували вони перед винуватцями цього святкового дійства! Здавалося, не так як перед винуватцями інших професійних свят. По-іншому й не скажеш: поважають митці професійної сцени міську владу за їхню тяжку працю на благо мешканців міста Надросся.

Андрій Петров