Важливі новини

На Білоцерківщині питимуть справжнє якісне молоко!

17 січня Білоцерківщину з робочим візитом відвідав голова Київської облдержадміністрації Анатолій Йосипович Присяжнюк. Одним із пунктів його перебування у Білоцерківському районі було село Острійки. Саме тут цього дня відбулося урочисте відкриття новозбудованого молочного комплексу на 1200 фуражних корів з доїльним устаткуванням «Карусель». Подібний комплекс є першим в Україні, до того ж це буде найбільший в регіоні комплекс з виробництва молока.

На Білоцерківщині питимуть справжнє якісне молоко!

Тваринницька галузь на Білоцерківщині може похвалитися певними здобутками.

За період січня - грудня 2011 року господарствами району:

- реалізовано 3, 6 тис. тонн м’яса худоби та птиці в живій вазі;

- вироблено 31,7 тис. тонн молока, що на 9 % більше минулорічного показника.

Разом з тим удій на одну фуражну корову зріс на 332 кг і становить 6388 кг.

Отримано 12,8 млн штук яєць від птиці всіх видів.

Середня несучість однієї дорослої курки-несучки становить 215 яєць.

Середньодобові прирости великої рогатої худоби та свиней складають відповідно: 589 г та 292 г.

У двох господарствах району перевищено 8-тисячний надій молока на одну корову (СК “АФ Матюші” - 8471 л, СВК ім. Щорса, Яблунівка - 8084 л). У двох господарствах надоюють понад 7 тис. л молока на одну корову (ВАТ “Терезине” - 7375 л, ЗАТ “Маки”, Макіївка - 7176 л). Більше половини господарств досягли надою на одну корову понад 5 тис. л молока, що склало в середньому по району 6388 л молока.

Поголів’я худоби на 01. 01. 2012 року становить :

- великої рогатої худоби - 12209 голів ( +289 гол. до початку року ), або на 2 % більше;

в т. ч. - корів 5100 голів, що на 146 голів більше, ніж в минулому році (ріст складає 3 %); свиней - 22430 голів; птиці - 88224 голів/

За період 2011 року отримано 4871 телят (на 9 % більше).

Вихід телят на сто корів становить 71 голову, що на 2 телят більше, ніж було в 2010 році.

Поросят отримано 29110 голів.

На Білоцерківщині питимуть справжнє якісне молоко!

З метою стабілізації поголів’я ВРХ, в т. ч. корів та свиней та нарощення валового виробництва тваринницької продукції розроблена районна Програма “Розвитку галузі тваринництва на період до 2015 року “, яка передбачає у 2012 році збільшення поголів’я великої рогатої худоби та корів відповідно: ВРХ- 13150 голів, корів 5200 голів, зростання надою на фуражну корову понад 6500 кг, а також ріст поголів’я свиней до 26336 голів.

Так, чисельність поголів’я корів планується збільшити за рахунок будівництва молочного комплексу на 1000 корів в с. Острійки. Крім того, в 2012 році буде розпочато будівництво двох нових тваринницьких комплексів в ТОВ “ Фастівка “ та с.Чупира, кожен розрахований на 1000 корів.

Про досягнення білоцерківських аграріїв розповів на урочистостях з нагоди відкриття молочного комплексу голова Білоцер-ківської РДА Андрій Якович
Немна. Він також наголосив на реалізації в районі Програми економічних реформ, ініційованих Президентом та Урядом України, про впровадження сучасних технологій на виробництвах, про нові робочі місця, якість продукції.

- Ми аграрна держава і повинні забезпечувати продовольчими товарами попит населення своєї країни, а не закуповувати продукти у інших державах, - зазначив губернатор Анатолій Йосипович Присяжнюк. - Відкриття такого молочного комплексу у сільської місцевості покращує життєвий рівень місцевого населення, а також збільшує кількість нових робочих місць.

Анатолій Присяжнюк також повідомив про те, що найближчим часом на Київщині працюватиме нова цільова програма щодо розвитку сімейного фермерства, держава й надалі буде підтримувати малий та середній бізнес.

Тож відкриття молочного комплексу в селі Острійки - перша ластівка на шляху реалізації комплексної Програми.

Будівництво такої молочної ферми передбачало створення найбільшого комплексу з утримання великої рогатої худоби та виробництва молока.

На Білоцерківщині питимуть справжнє якісне молоко!

З початку року в комплексі налічується 4 95 голів великої рогатої худоби, у тому числі 198 голів надій, яких складає 5753 кг на фуражну корову. Також планується закупівля нетелів у кількості 1139 голів у 2012-2013 роках. Тут працює новітнє устаткування, що використовується для машинного доїння корів у станках типу «Карусель», фільтрації молока та транспортування його в резервуар для охолодження. Застосування новітнього, повністю автоматизованого технологічного обладнання світового рівня дасть змогу поліпшити виробництво та умови праці обслуговуючого персоналу. А після введення комплексу в експлуатацію створююється 25 нових робочих місць.

Як зазначив у своєму виступі під час прес-конференції губернатор Київщини Анатолій Йосипович Присяжнюк:

- Добре відомо, яка тяжка праця доярок. А при введені в експлуатацію нового устаткування типу «Карусель» лише 2 доярки за годину зможуть обслуговувати 100 корів. Це значно збільшує рентабельність виробництва. Та й надої досить високі. Не зайве звернути увагу на достойні умови роботи для працівників комплексу. Саме за такими фермами майбутнє. На жаль ми ще й досі завозимо молоко з Білорусі, бо власного для потреб населення не вистачає. Тож зараз ми практично з нуля починаємо відроджувати власне виробництво молока, м’яса, інших продуктів харчування. Молочний комплекс ТОВ «Острійківське» - один з десяти комплексів, відкриття яких планується на Київщині у 2012 році. Поголів’я худоби в області планується цього року збільшити на 25 тисяч (нині маємо 150 тисяч голів). Приємно зазначити, що держава нині не стоїть осторонь, а фінансує цю Програму. Тому що нам дійсно потрібно відродити тваринницьку галузь.

Приєднався до розмови і Віктор Петрович Яровий, голова правління ТОВ «Острійківське»:

- Перша черга комплексу вартує 16 млн грн. Ще 5 млн грн треба на закупівлю корів і нетелів. Зараз у комплексі утримується 500 корів. Загалом будівництво і обладнання обійшлося нам в 21 млн грн. Відшкодування з держави очікуємо в сумі 4, 5 млн грн. Вже отримано 1 млн грн. Можемо впевнено сказати, що молоко, вироблене на нашому комплексі, споживатимуть мешканці Білоцерківщини і Київщини. Зараз вже закуповують у нас охолоджене молоко, жирність якого 3,8 % і продають його по 8 грн за літр.

Тож маємо надію, що українці таки питимуть справжнє якісне молоко власного виробництва.

Олена Ходоровська

Комментарии

Гость Гость 27.01.2012 11:38

Ой а де ваші автомати з продажу молока подівалися а то скільки хвалили себе а виявилась булька