Важливі новини

Біла Церква відсвяткувала День Соборності України

Біла Церква відсвяткувала День Соборності України

Довгим і тернистим виявився шлях нашої країни до Дня Соборності. З часів занепаду князівської Русі, знаходячись під політичним і релігійним гнітом, український народ століттями ретельно беріг спомини про колишню державність, плекаючи надію відродити її на рідних теренах. Визвольна війна під проводом Богдана Хмельницького (в якій велику роль відігравала Біла Церква) дала можливість сформувати праобраз майбутньої України, але зрада Московського царства при підписанні Андрусівського миру розділила нашу землю по Дніпру. Гетьмани України хто шаблею, як Петро Дорошенко, чи політичними діями, як славетний білоцерківець Іван Мазепа, намагалися об’єднати Україну під гетьманською булавою, але московська інтервенція кожного разу розбивала ці потуги. Знову Україна стихла на довгі роки, будучи поділеною між імперіями.

Біла Церква відсвяткувала День Соборності України

Лише на початку ХХ-го століття українці, пробуджені генієм Тараса Шевченка, спромоглися, хай на короткий період, здобути волю. Біла Церква не стояла осторонь цих процесів. Саме тут утворилася Директорія. Саме звідси загони Січових Стрільців під проводом Євгена Коновальця виступили на Київ. Одночасно на заході України проголошено Західно-Українську Народну Республіку. І прийшла неділя 22 січня 1919 року, коли на Софіївській площі міста Києва було проголошено Акт Злуки українських земель. Через шістсот років роз’єднаності над всім нашим народом замайорів прапор Великої Соборної України. Хоча патріоти програли тоді війну, але вони виграли Україну, бо пам‘ять про цей день залишилася жити і через сімдесят два роки українці створенням багатомільйонного Ланцюгу Єднання довели це червоній імперії, котра не оговталася від потрясіння й впала після відновлення Незалежності України.

Біла Церква відсвяткувала День Соборності України

Минуло двадцять літ відтоді, як Україна стала повноправним членом світової спільноти, але щорічно громадяни нашої країни 22 січня згадують той героїчний день 1919-го.... Останніми роками це свято набуло особливо гострої актуальності. Складна ситуація в країні змушує народ виходити на вулиці населених пунктів України і створювати Ланцюги Єдності.

Біла Церква відсвяткувала День Соборності України

Цього року сама погода сприяла білоцерківцям в проведенні Дня Соборності України. На урочисті збори (організовані білоцерківським міським осередком «Молода Просвіта») біля пам’ятника Тарасу Шевченку зібралася чисельна громада жителів міста. Відрадно те, що це були люди різних поколінь - літні люди, молодь, чоловіки і жінки середнього віку. Багато білоцерківців прийшли сім’ями. Всіх об’єднала любов до України. Розпочалися збори коротким екскурсом в історію Дня Соборності, після чого священики Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Автокефальної Православної Церкви спільно з присутніми помолилися за нашу державу. Потім виступали громадські діячі, поети та місцеві політики. Вони висловлювали свою стурбованість за теперішню політичну й економічну ситуацію в Україні. Промовці наголошували на потребі спільним фронтом дати відсіч антиукраїнським силам. По закінченню виступів, збори одностайно прийняли резолюцію, в якій вказали на необхідність єднання опозиційних партій.

Біла Церква відсвяткувала День Соборності України

Після закінчення зборів всі їх учасники утворили довгий Ланцюг Єдності, який простягнувся по вулиці Ярослава Мудрого. Завершилися святкові заходи покладанням квітів до пам’ятної дошки Прометею української державності Вячеславу Чорноволу та читанням патріотичних віршів місцевими поетами.

Тетяна Виговська,
член правління ГО “Молода Просвіта” Білоцерківщини

Комментарии

Гость Гость 06.02.2012 23:06

Мудила с красно-черным флагом это соборность...?

Гость Гость 07.02.2012 17:50

Твоє кацапура яке діло для тебе все рівно це не свято