Важливі новини

Немає нічого гіршого за життя в умовах проведення реформ

Державна Програма економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» поволі, як мовиться, опускається донизу: її обговорюють, беруть за взірець для реформування соціально-економічного життя на місцях. Схоже, сію чашу судитиметься випити й нам, мешканцям міста Надросся. Такий висновок напросився після нещодавнього проведення круглого столу, який присвячувався реформам майже у кожній галузі міського господарства.

Для плідної роботи в цьому заході міський голова Василь Савчук запросив майже всіх начальників управлінь, відділів, служб міської ради. Виявила бажання попрацювати разом з нашими чиновниками і висока столична гостя - Тетяна Ревенко, заступниця начальника головного управління економіки Київської облдержадміністрації.

То про що ж йшлося в ході роботи круглого столу?

У вступному слові міський голова наголосив, що нинішньому реформуванню мають підлягати майже всі галузі господарства, інфраструктура міста. Завдання, які ставляться міською владою для успішного проведення реформ, спрямовані на головну мету - покращення рівня життя білоцерківців. Для певного результату, очікуваного від реформ, потрібно мобілізувати майже всі підприємства, установи та заклади міста. Василь Савчук закликав керівників перейнятися реформуваннями, і відповідна державна Програма та конкретна програма, «прив’язана» до того чи іншого підприємства, установи чи закладу, повинні лежати в них на робочих столах - як дороговказ.

Щодо роботи круглого столу, то міський голова В. Савчук висловився приміром так:

Державна Програма економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава»

-Під час виступів керівників ми повинні бачити цілісну картину проблем, які лежать на шляху реформ та визначитися, як їх переборювати і вирішувати. Одним словом, для цієї копіткої роботи потрібна чітка системність та послідовність.

Чимало посадовців, виступаючи з приводу, як на думку автора цього матеріалу, не виправдали сподівання міського голови. Василь Петрович, відчуваючи, що той чи інший чиновник плаває у власних «словесах», як міг, то так і доповнював виступ цифрами та фактами, взятими найчастіше із Програми соціально-економічного розвитку міста на поточний рік. Хоча, ніде правди діти, кілька посадовців у свої виступи включали не тільки уже виконане, чи якось-то зроблене, але й те, що потрібно виконати задля реформ у тій чи іншій галузі, за яку вони відповідають.

Державна Програма економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава»

Заслуговував уваги виступ начальника Управління освіти й науки міста Юрія Петрика. Посадовець не тільки похвалився станом та розвитком освітянської ниви міста, яка на сьогодні є найкращою за основними показниками в столичній області, а й окреслив плани і завдання на перспективу. За словами Юрія Петрика, сьогодні все робиться можливе, аби добре почувалася дошкільна освіта, а головне, - не було переповнених груп дошкільного навчання. З метою поліпшення ситуації у кількох мікрорайонах міста уже сьогодні зводяться дитячі садки, виділяються земельні ділянки для потенційного подібного будівництва.

Сьогодні велика увага приділяється й ЗОШ. Особливо в плані інформатизації: у поточному році комп’ютерні класи шкіл поповняться новою технікою, всі школи матимуть доступ до Інтернету…

Як кажуть, було що слухати і з вуст першого заступника начальника Управління ЖКГ міста Євгенія Сінчука. Він торкнувся тих проблем, які вже вирішені і тих, над котрими ще доведеться попрацювати. Так вдалося успішно провести реорганізацію ЖЕКів, прийняти нові тарифи, що відповідають економічно розрахованим. І як вагомий результат, сплата за комунальні послуги з боку мешканців міста становить в середньому понад 90 відсотків. Ну, а попереду - цілий пласт завдань: заохочення населення до створення ОСББ, передача міського водоканалу в концесію, ремонт доріг, житловий фонд, створення єдиного диспетчерського центру, який би включав у себе кілька служб, у тому числі й «гарячу лінію».

Державна Програма економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава»

Також багатообіцяючим був виступ начальника Управління комунальної власності Олександра Ліневича, оскільки Управління є однією з установ, зусиллями котрої наповнюється чимала частина міської скарбниці. Управління й надалі проводитиме аукціони з продажу об’єктів комунальної власності, здачі їх в концесію чи оренду.

На сьогодні непогані показники спостерігаються в роботі Відділу у справах сім’ї та молоді, який очолює Олександр Литвинчук. За його словами, сьогодні велика мережа дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання може охопити дозвіллям (у тому числі й безплатним) в кружках, секціях, студіях переважну більшість школярів міста. Велика увага приділяється і приділятиметься через відповідні служби Відділу випускникам спеціалізованих закладів. Працюватиме так званий інститут наставництва, передбачатиметься життєва допомога дітям відповідних категорій при виході їх зі стін навчальних закладів. Є й інші плани роботи Відділу, проте втілення їх у життя залежатиме від ступеня фінансування з боку бюджетів усіх рівнів.

Державна Програма економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава»

Всім став цікавим виступ Анатолія Рогова, начальника міського Управління охорони здоров’я стосовно реформування галузі медицини. Сьогодні медична галузь, як ніяка інша, потребує реформування у плані наближення її до обслуговування населення за місцем проживання. Цю ситуацію розуміють і «верхи», і «низи». Так в цілому населення країни та, зокрема нашого міста, воліють бачити медицину на кшталт розвинутих країн Заходу. Однак розуміння сьогоднішнього занепаду медицини є тільки розумінням, а до серйозних реформ справа не доходить. Одне слово, прий-няті урядові закони гальмуються відсутністю серйозних коштів. Та попри всі ці та інші негаразди, реформування галузі міської медицини вже намітилися. Приміром, заплановано відкрити в багатьох куточках міста амбулаторії загальної практики сімейної медицини, де надаватиметься медична допомога першого рівня. Найперше, такі амбулаторії відкриватимуться на масиві Леваневського, Залізничному селищі. Надалі, «в отдаленном будущем», розвиватиметься й вторинна і третинна медична допомога, які матимуть в основі обслуговування населення спеціалістів так званого вузького профілю, високоспеціалізовану спецдопомогу на рівні обласних лікарень, відповідних інститутів тощо. Реформуванню підлягатимуть і мед-заклади екстреної допомоги. Розмежованими стануть функції невідкладної та швидкої медичної допомоги… Названі та інші реформи проводитимуться задля максимальної доступності населення до сучасного лікування та профілактики всіх недуг.

У виступі кожного посадовця відчувався підтекст: серйозного реформування галузей не відбудеться без належного фінансування.

Державна Програма економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава»

Тему фінансування реформ у галузях зачепила й Тетяна Ревенко. Вона підкреслила, що в рамках виконання державної Програми, в Облдержадміністрації створений регіональний комітет з економічних реформ. При його всебічній допомозі, в області поновили роботу понад 20 дошкільних закладів, не так давно відкрито 2 нові ЗОШ, будується кілька нових шкіл, зводяться й інші об’єкти соцкультпобуту. Серйозні кроки зроблено й у бік розвитку підприємництва: приміром переглянуто ряд регуляторних актів, недалекоглядно прийнятих на місцевому рівні, котрі заважали розвиткові бізнесу.

Посадовиця торкнулася й інших здійснених заходів, що позитивно вплинули на соціально-економічний розвиток столичної області: виросли показники в сільськогосподарському та промисловому виробництві, зросла й на 20 відсотків середньомісячна зарплатня, яка нині становить понад 2760 гривень. Виросли у порівнянні з попередніми роками і надходження до бюджету.

Завершуючи матеріал про проведення круглого столу, варто сказати наступне: майже все, що в ході його роботи говорилося-балакалося - то розмиті декларації про наміри зробити наше життя кращим. (Це не критика у бік організаторів круглого столу, а відмітина нашого сьогодення). Проте сьогодні є зрозумілою істина: локомотивом всіх реформ має бути економіка з високотехнологічною промисловістю, ефективним сільськогосподарським виробництвом… На жаль, що навіть видно на терені нашого міста, найбільші велетні будіндустрії, промислові гіганти нині мають, м’яко кажучи, плачевний виробничий потенціал. То де ж взяти того локомотива, який би витяг бодай ключові галузі господарства із занепаду?

Державна Програма економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава»

Микола Висіцький