Важливі новини

Підсумки березня: весняно-польові роботи розпочато, тваринницька галузь працює, робочі місця збільшуються

27 березня у кабінеті голови райдержадміністрації відбулася чергова прес-конференція для місцевих та регіональних засобів масової інформації.

Підсумки березня: весняно-польові роботи розпочато, тваринницька галузь працює, робочі місця збільшуються

Андрій Якович детально розповів журналістам про те, чим жив район впродовж місяця, що минає.

Економічна ситуація в районі наразі залишається стабільною та прогнозованою.

Робота Білоцерківської райдержадміністрації у березні 2012 року була спрямована на нові соціальні ініціативи Президента.

Спочатку Андрій Немна розповів про святкові заходи.

На районному рівні було відзначено низку державних свят.

7 березня в Узинському районному будинку культури відбувся святковий концерт з нагоди 89-ї річниці створення Білоцерківського району та Міжнародного жіночого дня 8 Березня. В урочистостях взяла участь заступник голови Київської обласної державної адміністрації Т.Л. Подашевська. Під час урочистостей Тетяна Леонтіївна вручила 5 ФАПам району медичине обладнання.

9 березня було вшановано пам’ять Т.Г.Шевченка. У селі Томилівка представники районної державної адміністрації поклали квіти до пам’ятника ТарасуШевченку.

16 березня з нагоди професійного свята привітали працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення.

20 березня у с.Мазепинці був проведений мітинг з покладанням квітів до пам’ятника Гетьману Івану Мазепі з нагоди 373-ї річниці від Дня його народження.

Андрій Якович розповів також про акцію протесту «Пред’яви червону картку», що відбулася біля приміщення райдержадміністрації 13 березня. Вона стосувалася невиконання передвиборчих обіцянок Президента стосовно молоді. Голова РДА офіційно заявив через пресу, що у цій акції не брали участь ті молоді люди, корті дійсно живуть і працюють в районі і корті переймаються проблемами району. До того ж, він зауважив, що перед тим, як критикувати і намагатися ганьбити керівництво району, варто спочатку проаналізувати, а що власне, зроблено у районі. Андрій Якович навів реальні приклади того, що на Білоцерківщині не такі вже й погані справи, як це намагаються представити. Скажімо, на приватному підприємстві «УкрЮг», що у Шкарівці, близько 70 % працівників - молодь, котра має роботу і непогану зарплатню. До речі, тут створені робочі місця не лише для молоді з району, а й з Білої Церкви. І працює там близько 1000 людей.

Окрім того, створені робочі місця на цукровому заводі в Узині, на районному елеваторі. Незабаром відкриється цех з виробництва біоетанолу при Узинському цукровому заводі. А це ще 70 робочих місць. І таких прикладів чимало.

«Двері Білоцерківської державної адміністрації завжди відчинені для тих, хто прагне конструктивного діалогу, - заявив Андрій Немна. - Тож варто підходити до цього питання виважено, а не на угоду своїм партійним лідерам».

Окремо зупинився голова РДА на ситуації щодо сказу. У Білоцерківському районі в порівнянні з попереднім роком зросла кількість людей, що захворіли на сказ. Черговий випадок укусу людини твариною, хворою на сказ, зафіксований у селі Мала Вільшанка.

Розглядаються питання профілактичних заходів проти сказу, попередження захворюваності сказом серед тварин та запобігання захворюваності на сказ людей. Ветеринарній службі району дано доручення навести належний порядок у населених пунктах району щодо профілактики сказу. Хоча, як зізнався Андрій Якович, є певні проблеми, котрі потребують негайного вирішення.

Нагальним питанням району наразі є проведення весняно-польових робіт. Як повідомив
А. Немна, роботи у розпалі. Вже розпочато посів ранніх культур, підживлення озимих. Район на 100% підготовлений до проведення весняно-польових робіт. Цього року значно збільшуються площі посіву цукрового буряка, сої, кукурудзи. Озимина наразі знаходиться в задовільному стані, на відміну від інших областей. Тому район готовий поділитися насінням з тими районами, котрі потребують значних пересівів.

А. Немна звернув увагу на проведення конкурсу серед державних службовців, який започаткований у вересні 2007 року постановою Кабінету Міністрів “Про проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу “Кращий державний службовець”.

Завданням конкурсу є виявлення висококваліфікованих фахівців із числа молоді для включення їх до резерву кадрів, переведення на відповідальніші посади в органах виконавчої влади. Це сприятиме поліпшенню системи надання адміністративних послуг громадянам, шанобливому ставленню до основних принципів державної служби, довіри та зміцнення авторитету органів влади загалом. Важливим є і питання самореалізації тих працівників, які не стоять осторонь проблем, мають власне бажання допомогти громаді.

Розпорядженням голови Білоцерківської районної державної адміністрації “Про організацію проведення у 2012 році Білоцерківською райдержадміністрацією першого туру щорічного Всеукраїнського конкурсу “Кращий державний службовець” визначений термін проведення конкурсу, створений організаційний комітет, затверджено положення та план заходів.

Конкурс буде відбуватися в двох номінаціях: “Кращий спеціаліст” та “Кращий керівник”.

До речі, у минулому році переможцем І туру на районному рівні стали заступник керівника апарату начальник організаційного відділу райдержадміністрації Світлана Юсупова та державний адміністратор Назар Нужда. Вони достатньо впевнено проявили себе, беручи участь в ІІ турі конкурсу. А Світлана Равилівна Юсупова виборола звання “Кращий державний службовець” в Київській області і стала лауреатом заключного туру конкурсу.

12 березня розпочався двомісячник з благоустрою населених пунктів Білоцерківського району.

З метою поліпшення стану навколишнього природного середовища, благоустрою, озеленення населених пунктів та прилеглих до них територій, були розроблені заходи щодо проведення благоустрою в Білоцерківському районі у 2012 році та створено районний штаб з питань організації проведення благоустрою населених пунктів району. В.Ю. Гринчук, Т.П., Демченко та С.А. Кривий провели об‘їзд населених пунктів і перевірили стан робіт. Це питання було розглянуто на колегії райдержадміністрації 22 березня.

Ветеринарна служба, працівники ДАІ, сільські голови отримали доручення контролювати та не допускати забруднення населених пунктів, придорожних територій, виявляти осіб, які вивозять сміття у недозволені місця, а також привести у відповідність схеми санітарної очистки. У рамках двомісячника в районі буде проведено акцію «Посади своє дерево», під час проведення якої буде залучено громадськість, учнівську та студентську молодь. Було вирішено, що роботи з благоустрою не обмежуватимуться двомісячником, а триватимуть впродовж року.

Андрій Якович висловив подяку дорожнім службам району за задовільний стан доріг. Вже виготовлена проектно-кошторисна документація, отримано позитивний висновок експертизи філії ДП «Укрдержбудекспертиза» у Київській області і надані всі необхідні документи в Головне управління капітального будівництва Київської обл-держадміністрації на капітальний ремонт комунальних доріг (25 населених пунктів 45 вулиць) в сумі понад 7 млн. грн та на поточний ремонт (20 населених пунктів 26 вулиць) в сумі близько 1800 тис.грн.

Також додатково за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам заплановано на капітальний ремонт виділення коштів в сумі понад 900 тис. грн та на поточний ремонт близько 400 тис. грн.

Окремо розповів голова про виробництво молока в районі та закупівлю молока від населення.

Зроблено аналіз роботи галузі тваринництва Білоцерківського району за 2 місяці 2012 року.

I.За період січня - лютого 2012 року господарствами району

- реалізовано 0,5 тис. тонн м’яса худоби та птиці в живій вазі

- вироблено 5,7 тис. тонн молока, що на 11,4 % більше минулорічного показника.

Разом з тим удій на одну фуражну корову зріс на 114 кг і становить 1 120 кг, що більше на 11 %, ніж було торік.

Середньодобові прирости великої рогатої худоби та свиней складають відповідно: 594 г та 267 г, що більше на 3%.

Особливу увагу слід звернути на той факт, що зростає поголів’я як великої рогатої худоби, так і корів, зокрема.

Так поголів’я ВРХ станом на 01.03.2012 року нараховує 12 231 голову, що на 2% більше , корів 5 155 голів, або ріст на 4%.

З метою стабілізації поголів’я, як ВРХ та корів зокрема, свиней та нарощування валового виробництва тваринницької продукції розроблена районна Программа «Розвитку галузі тваринництва на період 2010 - 2015 років», яка передбачає у 2012 році збільшення поголів’я великої рогатої худоби та корів відповідно: ВРХ- 13150 голів, корів 5200 голів, зростання надою на фуражну корову понад 6500 кг, а також ріст поголів’я свиней до 26336 голів.

Так чисельність поголів’я корів планується збільшити за рахунок будівництва та вводу в дію молочного комплексу на 1000 корів, який споруджується в
с. Острійки і вже введена перша черга на 500 голів. Також у 2012 році буде розпочато будівництво двох нових тваринницьких комплексів в ТОВ “Фастівка“
с. Фастівка та с. Вільна Тарасівка кожен розрахований на 1000 голів корів. Крім того проводиться значна робота щодо покращення заготівлі молока в господарствах населення.

Так в 6 населених пунктах району Білоцерківським молочним комбінатом відкрито молокоприймальні пункти, а це в селах: Скребиші, Сухоліси, Трушки, Бикова Гребля, Фесюри, Мала Сквирка, ТОВ “ЖЛК Україна” в с. Матюші.

Такий підхід до справи дає змогу даним молокопереробним підприємствам закупляти у населення понад 25 тонн молока за добу.

Окрім того, голова райдерж-адміністрації поділився планами на квітень та відповів на численні запитання журналістів.

Олесь Мазур