Важливі новини

«Історія Білої Церкви: події, постаті, життя»

Таку назву має нова книжка Євгенія Чернецького, презентація котрої нещодавно відбулася за участю представників міської влади та інтелігенції, всіх тих, хто не байдужий до історії нашого міста, історії Надросся. Книжка науковця-публіциста - це новий його доробок у низці численних наукових і науково-популярних видань. «Історія Білої Церкви: події, постаті, життя», як і його книжка «Браницькі», що також вийшла в світ цього року, - це путівник у минуле Білоцерківщини, древнього, багатого на історичні вікопомні події нашого міста, котре восени відзначатиме своє 980-річчя.

«Історія Білої Церкви: події, постаті, життя»

«Історія Білої Церкви: події, постаті, життя»

Потрібно справедливо зазначити, що з презентацією свого доробку Євген Чернецький трішечки поспішив. Адже від дня виходу у світ його історичної книжки - минуло мало часу. І її не змогли прочитати навіть ті особи, що насмілилися виступити в ході презентації. Тому чимало промовців, не стільки, бодай поверхово, хвалили зміст видання, як привертали увагу зали до самої постаті автора. Хоча це й справедливо, оскільки, як наголошувалося у виступах, праця над подібними історичними доробками з точки зору матеріалного зиску, мало приваблива. При написанні книжки Євген Чернецький переймався лише патріотичними мотивами - любов’ю до рідного краю, його минувшини, постатей, що залишили за собою незгладимий соціально-політичний слід на тлі вікопомних століть. І якби не основна меценатська допомога у виданні «Історії Білої Церви…» Володимира Полочанінова, депутата Київської обласної ради, члена виконавчого комітету Білоцерківської міської ради, то, напевно, доробок Євгенія Чернецького ще довго перебував би у вигляді рукопису, припадаючи пилом.

«Історія Білої Церкви: події, постаті, життя»

Чим переймався сам меценат, коштом котрого було видруковано аж 1000 екземплярів цієї книжки? У його виступі та в словах у її передмові домінує думка, яка виражає тематику самої книжки: «Славна минувшина, її видатні особистості є для нас невичерпним джерелом патріотизму, жертовності і натхнення. Проте історія не має бути кон’юктурною на догоду жодній політичній силі. Вона повинна казати правду життя наших предків, в якому світле і героїчне часто-густо було лише епізодами на тлі виснажливого, сірого і буденного…».

Відчувалося, що із усіх виступаючих на цьому дійстві, тільки редактор книжки Володимир Іванців її і прочитав від «корки до корки» (На те й він - редактор). Він не тільки схвально відгукувався на адресу Євгена Чернецького, а й відмітив, так би мовити, слабкі та сильні розділи цього твору. Приміром, книжка сильна тим, що майже всі події посилені історичними постатями, бо історія, як вважає автор книжки, без людей - мертва історія. І не дуже виправдано, як на думку Володимира Іванціва, автор якось хизується такою історичною особою як Катерина Велика… Бо Білу Церкву відвідували й інші значимі і вікопомні постаті.

«Історія Білої Церкви: події, постаті, життя»

Однак, як воно не є, а по закінченні презентації, кожен з її учасників волів мати у своїй домашній бібліотеці цей історичний твір. На жаль, ті 300 примірників книжки не задовольнили потреби всіх «алчущих».

І насамкінець варто вихопити слова із виступу Євгена Чернецького: «При гострій потребі читачів ми додрукуємо тираж цієї книжки…»

Андрій Петров