Важливі новини

Городяни заборгували за спожиту теплову енергію понад 40 мільйонів, а підприємства – 73 мільйони гривень

Названі мільйони були оприлюднені під час чергового засідання робочої групи з питань підготовки і забезпечення господарського комплексу та об’єктів соціально-культурного призначення до роботи в наступний осінньо-зимовий період. На зібранні обговорювалися й інші нагальні питання, аби місто перезимувало в теплі та в умовах нормального водопостачання.


Городяни заборгували за спожиту теплову енергію понад 40 мільйонів, а підприємства – 73 мільйони гривень

Потрібно зазначити, що відповідну робочу групу створено кілька місяців тому. За цей час було проведено кілька засідань. Не секрет, що в ході цих заходів обговорювалися питання, від вирішення яких залежатиме нормальне життя та функціонування міста в осінньо-зимовий період. Цими проблемами члени робочої групи переймаються й сьогодні, оскільки вони гальмують підготовку до зими. Що мається на увазі? Найперше, всілякі мільйонні борги. В основному за спожиту теплову енергію та гаряче водопостачання з боку жителів міста та підприємств. Як відомо, газопостачальна компанія України з боржниками надалі церемонитися не буде. Тобто, в кращому випадку, доводитиме постачання газу до мінімуму. А в гіршому – відключатиме котельні без зайвих попереджень.

Отже, як наголошував під час останнього засідання робочої групи заступник міського голови Валерій Гнатюк, необхідно серйозно братися за погашення боргів.

Городяни заборгували за спожиту теплову енергію понад 40 мільйонів, а підприємства – 73 мільйони гривень

Інша «заноза», котра не дає спокійно спати посадовцям, що відповідають за теплопостачання та водопостачання жителям мікрорайонів міста, є зношені, латані-перелатані магістралі місцевої ТЕЦ, яка обслуговує майже весь масив Леваневського. (Ще б пак, магістралі ТЕЦ, що пронизують названий густонаселений мікрорайон, вже давним-давно вичерпали свій ресурс експлуатації. Зношеність магістралей підтверджують й останні їх випробування. Після подачі тиску труби у шістьох місцях не витримали відповідного навантаження. А що буде зимою?

Проте вихід із цієї ситуації потрібно шукати.

Вже сьогодні зрозуміло, що місту самотужки, як і самій ТЕЦ, проблему заміни магістралей не зрушити з місця, оскільки відповідні роботи коштують понад 130 мільйонів гривень! Тож необхідно, наголосив Валерій Гнатюк, або залучати якимсь чином державні кошти, або вдаватися до альтернативних джерел тепло забезпечення. Хоча ще є й інші варіанти. Приміром, надалі використовувати приватний трубопровід, який колись був призначений для обслуговування Шинного заводу №2.

Городяни заборгували за спожиту теплову енергію понад 40 мільйонів, а підприємства – 73 мільйони гривень

Отже, зазначив на завершення засідання заступник міського голови, місто змушене буде просити допомоги у відповідних гілок влади області та країни у вирішенні проблеми заміни мереж ТЕЦ, а власне – проблеми теплопостачання масиву Леваневського.

Учасники засідання робочої групи – керівники основних підприємств, які в тій чи іншій мірі відповідають за підготовку міста до зими – отримали відповідні протокольні доручення. Про виконані роботи вони звітуватимуть на наступному засіданні.

Андрій Петров