Важливі новини

Не вмер Гаврило, а його галушкою задавило

(або Про те, яка різниця в сумі оплати за теплову енергію при двоставковому та одноставковому тарифі)

В одному з останніх випусків нашого щотижневика йшлося про роботу пленарного засідання чергової сесії міської ради. Серед питань порядку денного наші обранці розглянули проект рішення «Про внесення змін до додатку 1-го рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради від 11 жовтня 2011 року №451 «Про встановлення тарифів на послуги з опалення та підігріву холодної води». У матеріалі про пленарне засідання сесії також наголошувалося, що питання тарифів розглядалося з подання депутата міської ради Костянтина Бугайчука та відповідно до Законів України «Про житлово-комунальні послуги», «Про загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки», «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг» та згідно з іншими відповідними законами країни.

Не вмер Гаврило, а його галушкою задавило

Після тривалого обговорення, «тарифне» питання було прийняте, хоча для кількох депутатів та більшості журналістів воно сприйнялося як церковне вино при причащанні: проковтнув – і все. Тому на минулому тижні міський голова Василь Савчук провів нараду з метою чітко і ясно роз’яснити, особливо представникам місцевих ЗМІ, порядок оплати за спожиту теплову енергію – опалення житла та підігрів холодної води.

У заході взяли участь кілька депутатів міської ради, заступник міського голови Валерій Гнатюк, заступник директора КП БМР «Білоцерківтепломережа» Сергій Ходань та кілька інших посадовців.

Не вмер Гаврило, а його галушкою задавило

З вуст Василя Савчука, Валерія Гнатюка та Сергія Ходаня присутні дізналися про саму сутність нового тарифного введення, яке розпочнеться з 1-го вересня поточного року.

Насамперед, посадовці розповіли про «три кити», на яких стоїть дане тарифне питання: одноставковий і двоставковий тарифи оплати за використану теплову енергію та або-нентську плату.

Яка ж відмінність між одноставковим та двоставковим тарифами? В цілому – аж ніякої! Бо сума, яку споживачі платять в рік за теплову енергію при одноставковому тарифі, приблизно дорівнює тій, яка сплачується за двоставковим. Тобто, при одноставковому тарифі певна сума сплачується тільки в ході опалювального сезону, а при двоставковому тарифі вона розбивається на 12 місяців. Двоставковий тариф, наголошувалося, дозволяє зменшувати фінансове навантаження на споживачів теплової енергії в опалювальний період, зменшувати збитки виробникам енергії, також забезпечує підготовку мереж іншого обладнання до опалювального сезону, бо двоставковий тариф складається з двох частин: абонплати - умовно-постійні витрати (споживачі сплачують упродовж року), та умовно-змінних витрат (плата за конкретно спожиту енергію в опалювальний сезон). Абонплата – то плата підприємству (виробнику тепла) за його всілякі фінансові витрати. Приміром, на придбання труб, всілякого обладнання, за сплату податків, зборів, виплату зарплатні і таке інше. Одне слово, абонплата – це розщеплення тарифу на 12 місяців. (Загальна сума, яка витрачається на послуги з теплопостачання за рік, є приблизно такою ж, як і при одноставковому тарифі - в період опалювального сезону).

Не вмер Гаврило, а його галушкою задавило

Міський голова в ході зібрання неодноразово наголошував, що перехід на одноставковий тариф, як того вимагає відповідне рішення сесії міської ради, стосується тільки тих помешкань, котрі обладнані приладами обліку теплової енергії. Решта будинків (без лічильників) не торкнеться одноставковий тариф. Тобто, мешканці такого житла і надалі сплачуватимуть абонплату.

Із суттю і сутністю цього питання наш читач також може легко розібратися за допомогою таблиць, котрі опубліковані в статті "Тарифи на послуги з опалення та підігріву холодної води для населення".