Важливі новини

Увага! На дорогах двоколісний транспорт!

На даний час ВДАІ звертає особливу увагу на мотоциклістів, скутеристів та велосипедистів, оскільки сплеск аварій на дорогах Білоцерківщини фіксується за участю саме цієї категорії учасників дорожнього руху.

В Україні сьогодні кількість двоколісного транспорту становить 1,5% від середньоєвропейського показника, а аварій з його участю у нас трапляється на 70% більше. Статистично це означає, що майже кожен, хто сідає за кермо скутера або мотоцикла - потенційний учасник ДТП.

Активно поповнюють чорний список дорожніх аварій скутеристи. Якщо проаналізувати статистику аварій, то стає очевидно, що часто винуватцями дорожніх подій стають саме водії скутерів. Вони нерідко «лихачать» і перевищують швидкість. І при цьому скаржаться, що автомобілісти «не дають їм жити». Проте хто б не спричинив аварію, 90% усіх зіткнень закінчуються трагічно для водіїв мототранспорту.

Державтоінспекцію дуже турбує саме безпечність скутеристів, яка приводить до трагедій на дорогах. Основні порушення, які призводять до аварій - керування скутером у стані алкогольного сп’яніння. Також експлуатуються несправні мопеди, керують скутерами підлітки не маючи відповідних навичок водіння.

Мопеди і скутери дітям не іграшки. Останнім часом батьки купують своїм чадом скутери, як раніше купували велосипеди. Хай дитинка катається. Але ж як катається? Через безконтрольність батьків діти, яким по закону ще рано сідати за кермо та ще й в додаток через порушення Правил дорожнього руху стають винуватцями автоаварій. І як наслідок - батьки вбиті горем через загибель дитини, інші діти на лікарняних ліжках.

Право на керування транспортними засобами відповідної категорії може бути надано: мототранспортними засобами і мотоколясками (категорії A1, A) - особам, які досягли 16-річного віку. Право на керування транспортними засобами відповідної категорії підтверджується посвідченням водія транспортного засобу з установленим терміном дії. Для отримання водійського посвідчення категорії «А1» необхідно пройти підготовку в автошколі та скласти іспити в ДАІ. Тим, у кого вже є посвідчення категорії «А», категорія «А1» буде відкриватися автоматично. Для цього необхідно звернутися до відділення реєстраційно-екзаменаційної роботи ДАІ.

Водії, які мають водійські посвідчення з відкритими вищими категоріями, можуть відкрити категорію «А1», здавши тільки практичний іспит на мопеді чи скутері.

Водії скутерів і мотоциклів за Порушення правил дорожнього руху притягуються до відповідальності на загальних підставах.

Особовий склад ВДАІ націлений на проведення профілактичних заходів, направлених на зниження аварійності за участю даної категорії учасників дорожнього руху і недопущення порушень Правил дорожнього руху.

Ст. інспектор ВДАІ Білоцерківського МВ
(з обслуговування м.Біла Церква та Білоцерківського району)
ст. л-нт міліції С.П. Дроваль