Важливі новини

Напередодні нового навчального року

Щорічно, за кілька тижнів до початку нового навчального року, у місті проводяться організаційні заходи, які забезпечують успішний вступ освітніх закладів у новий навчальний рік. Нинішній серпень не є виключенням. Так на останньому засіданні виконкому було включене питання для обговорення та прийняття відповідного рішення «Про заходи щодо підготовки та організованого початку 2012-2013 навчального року у м. Білій Церкві».

Судячи зі змісту заходів, які були затверджені відповідним рішенням членами виконкому, останні дні перед новим навчальним роком будуть для Управління освіти і науки, Відділу капітального будівництва, інших відповідних установ та підприємств, а також і для всіх освітян – непростими. Адже йдеться про завершення всіляких ремонтних робіт у приміщеннях, будівлях навчальних закладів, забезпечення умов для продовження інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами, завершення організованого набору учнів до 1-х і 10-х класів, забезпечення раціонального комплектування всіх класів загальноосвітніх закладів, забезпечення навчальних закладів педагогічними кадрами, забезпечення підключення навчальних комп’ютерних комплексів до швидкісної мережі Інтернет, забезпечення щомісячною доплатою за рахунок загальних асигнувань, виділених на освіту, в розмірі: 50-вісоткового посадового окладу керівникам загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних навчальних закладів, дитячих спортивних навчальних закладів, міжшкільного навчально-виробничого комбінату, науково-виробничого центру, Центру практичної психології, соціальної і виховної роботи, дитячого будинку «Материнка»; 40-відсоткового посадового окладу заступникам названих закладів, а також 40-відсоткового посадового окладу педагогічним працівникам Білоцерківського економіко-правового ліцею, Білоцерківського колегіуму… (Всього у рішенні - 23 заходи).

Після завершення засідання виконкому автору цього матеріалу вдалося поспілкуватися з начальником Управління освіти і науки міста Юрієм Федоровичем Петриком стосовно вступу навчальних закладів у новий навчальний рік.

начальник Управління освіти і науки міста Біла Церква Юрій Федорович Петрик

-Юрію Федоровичу, з яким настроєм підходите до початку нового навчального процесу? Адже в школах ще проводяться ремонтні роботи, як і в самому приміщенні Управління освіти і науки. Чи встигне висохнути фарба в приміщеннях освітніх закладів до Дня знань?

-До нового навчального року підходимо без гострих проблем. Майже всі навчальні заклади міста (27 шкільних та 35 дошкільних) готові до першого дзвоника, а в кількох ще проводяться «косметичні» завершальні та відповідні підготовчі роботи. Хоча, зазначу, сама підготовка приміщень, особливо в частині капітальних ремонтних робіт, проходила в нелегких умовах, пов’язаних з нестачею коштів. Адже не важко здогадатися, що тих 10 тисяч гривень, що виділялися з міського бюджету кожній школі для ремонтних робіт, явно не вистачало. Тому кожному керівнику навчального закладу доводилося добре попрацювати зі спонсорами, підприємцями щодо їхньої фінансової підтримки. Тож сьогодні важко підбити загальну суму коштів, яка була витрачена для ремонтів освітніх закладів.

Думаю, що й із підготовкою навчальних закладів до осінньо-зимового періоду ми також справимося.

-Цікаво, скільки взагалі учнів сяде за парти у цьому навчальному році, і скільки із них вперше переступлять поріг школи?

-Сьогодні з точністю до одного школяра ще рано відповісти на ваше запитання, оскільки чимало батьків ще не визначилося з подальшою долею своїх чад. Приміром, чи продовжувати їм навчатися у 10-у класі, чи приступити до здобуття професії в училищах, інших відповідних закладах.

Як мовиться, під загальною кількістю учнів риску можна буде підвести уже наприкінці серпня. Хоча можна приблизно і сьогодні передбачити кількість першокласників та загальне число учнів шкіл. Думаю, що першокласників налічуватиметься не менше 1980 осіб, а загальна кількість учнів – 19200!

-А чи існує на сьогодні проблема щодо забезпечення навчальних закладів відповідними кадрами?

-Як і в минулі роки, навчальні заклади міста повністю забезпечені відповідними фахівцями. Більше того, є вчителі (хоча їх незначна кількість), які працюватимуть не на повну ставку, відповідно до кількості учнів. Наголошу, що така неприємна ситуація виникла з вини та
примх батьків, котрим заманулося своїх дітей переводити на навчання, як на їх думку, до кращих шкіл.

-Юрію Федоровичу, сьогодні в країні, як кажуть, випинаються боками надумані проблеми стосовно одно- і двомовності. Чи зачіпають вони освітянську ниву нашого міста, де «сплошь и рядом» можна почути російську мову?

-Проблемної, а тим паче, критичної ситуації стосовно того, на якій мові викладаються шкільні предмети - у школах міста не виникало і не виникає. І ось чому. По-перше, навчальний процес включає вивчення російської мови у кожній школі, по-друге, за бажанням батьків, їхні діти можуть навчатися виключно у класах з викладанням усіх предметів на російській мові. Такі класи є у ЗОШ № 7 і №18. До речі, вони – не- повні.

Напередодні нового навчального року

-Будь ласка, кілька слів про забезпечення учнів підручниками. Адже з публікацій у пресі мені відомо, що початкову освіту уже переведено на так звані нові стандарти…

-Дійсно, з 1-го вересня учні перших-четвертих класів навчатимуться, як ви сказали, за новими стандартами. Суть їх у тому, що дітки з перших кроків шкільного життя розпочнуть вивчати англійську мову та інформатику. До цього процесу уже підготовлені вчителі ( пройшли відповідне навчання з отриманням сертифікатів) та матеріальна частина класів. У тому числі учні повністю забезпечуватимуться й необхідними підручниками. До речі, відповідними підручниками будуть забезпечені й учні всіх класів навчальних закладів міста. Отже, проблеми стосовно забезпечення учнів підручниками у школах міста – не існує.

-Наостанок нашої розмови хочу запитати про вирішення питання щодо зменшення кількості класів з навчанням у дві зміни. Як відомо, таке навчання не дуже схвалюють батьки та чимало педагогів.

-Як на мою думку, навчання у дві зміни при нинішній ситуації не можна сприймати однозначно. Тут є так звані і плюси, і мінуси… Однак Управління освіти і науки міста робить все можливе, у тому числі й за рахунок раціонального підходу до роботи учительських кадрів, аби зменшувати кількість класів з навчанням у другу зміну. І ось результат: якщо ще у минулому році другою зміною навчання було охоплено 7 відсотків учнів від загальної їх кількості, то у новому навчальному році – наполовину менше.

Користуючись нагодою, хочу вас запросити на загальноміську конференцію колективів навчальних закладів міста, яка відбудеться 30 серпня у приміщенні кінотеатру ім. Довженка. Захід буде цікавим тим, що в ході його роботи підбиватимуться підсумки минулого навчального року та скрупульозно розглядатиметься і прийдешній весь навчальний процес нового навчального року.

Андрій Петров