Важливі новини

Осінній призов до Збройних сил України зменшено до 2,5 тис. осіб у порівнянні з весняним. Кількість новобранців зменшив і Білоцерківський об’єднаний міський військовий комісаріат

Про осінній призов у Білій Церкві та на Білоцерківщині розповідає в інтерв’ю начальник відділу комплектації Білоцкерківського об’єднаного міського військкомату майор Микола Григорович Коломієць

начальник відділу комплектації Білоцкерківського об’єднаного міського військкомату майор Микола Григорович Коломієць

-Миколо Григоровичу, на сьогодні вже майже завершився осінній призов до українського війська новобранців з міста та району. Який підсумок можна зробити з приводу завершення цієї кампанії?

-Черговий призов громадян на дійсну військову службу на території м. Біла Церква та Білоцерківського району проводився згідно з відповідним Указом Президента України “Про звільнення в запас військовослужбовців та черговий призов громадян України на строкову військову службу в жовтні - листопаді 2012 року.”

Завдяки активній участі та допомозі керівного складу Білоцерківської міської ради та складу Районної державної адміністрації, призов проходив якісно, організовано та своєчасно. Наряд на відправку згідно з розпорядженням Начальника Генерального штабу Збройних сил України виконано в повному обсязі. Тобто, на дійсну військову службу призвано 122 особи, що на кілька осіб менше, ніж під час весняного призову.

-Якась дивна ситуація склалася: призовну комісію проходила маса юнаків, а одягли однострої тільки 122 призовники. Чи варто було тривожити стільки молодих людей задля такого мізерного відбору?

-Дійсно, допризовну комісію проходили близько 2 тисяч осіб. І в цьому був певний сенс, оскільки маса допризовної молоді була, скажу відверто, за станом здоров’я непридатною до військової служби. Проте ще був й інший критерій у нашому відборі – моральні якості кожного потенційного новобранця. Отже, ми відібрали до Збройних сил всебічно здорових хлопців. Тобто, всі призовники, які були визнані призовною комісією придатними до військової служби та не мали права на відстрочку від призову, гідно призвані до лав Збройних сил України.

-Кілька слів, будь ласка, про роботу медичної комісії, що так скрупульозно ставилася до здоров’я допризовників.

-У цьому напрямку роботи військкомату великих проблем не спостерігалося. Відповідні заходи проходили своєчасно, якісно та, до речі, безкоштовно. Медичне обстеження та лікування призовників проводилися на базі Міських лікарень №1, №2 та Центральної районної лікарні, що сприяло своєчасному винесенню рішень призовною комісією про придатність призовників до служби в Збройних силах України за станом здоров’я, та представлення їх на обласну медичну комісію.

-Миколо Григоровичу, сьогодні в нашій країні існує такий вид служби - як альтернативна. Скільки юнаків призвано на цю службу за осінній призов?

-Зазначу, що у місті та районі працюють комісії з альтернативної служби. Допризовники майже всі свої відповідні питання вирішують саме з цією установою. А до військкомату вони приносять офіційний документ, зареєстрований в конфесії, до якої вони за своєю релігією – причетні. За осінній призов скористалися правом проходити альтернативну службу 4 новобранці.

-Сьогодні, на жаль, ще не вивітрилися з голів потенційних солдат побоювання стосовно надуманого розгулу позастатутних відносин у війську, безчинства дідівщини і інших неподобств. Тож чи варто боятися допризовникам та їхнім матерям армії?

- Хочу звернутися до молодих хлопців призовного віку міста та району, щоб не боялися йти до армії, адже умови служби в ній змінюються щороку на краще.

Дійсно, поки що ось ця незрозуміла боязнь залишається і понині. Є й інші причини. Приміром, елементарне небажання носити форму, а хтось не хоче її носити з релігійних міркувань. Стосовно всього цього скажемо, що часто ці побоювання безпідставні. Почнемо з того, що лікарі з медичної комісії прискіпливо оглядають кожного призовника. При певних відхиленнях у стані здоров’я ніхто не буде примушувати хлопців служити. Крім того, з нашими призовниками працюють кваліфіковані психологи, вони пишуть тести, щоб визначитись з майбутньою службою. Якщо ж хлопці не хочуть брати до рук зброї з релігійних міркувань, то завжди підуть їм назустріч, ще не було жодного випадку, щоб такі вимоги не були задоволені: молодим людям пропонують альтернативну (невійськову) службу.

І ще хочу нагадати : нині термін армійської служби складає всього рік, вона проходить на території України, частіше - неподалік від дому. Також юнаки можуть проходити службу за контрактом, тобто укласти з командуванням контракт на службу в різноманітних силових структурах (МВС, державна прикордонна служба та інші) та й після завершення служби в армії перед ними постає широкий вибір – можна піти працювати в охорону, міліцію, інші силові структури. Як правило, керівництво приймає на роботу тих молодих людей, у котрих за плечима є служба в армії. Не кажу вже про здобуття під час проходження армійської підготовки професії. Адже тут також перед юнаками відкриваються різні перспективи..

Разом з цим наголошу, що ухилення від служби в армії може мати для того чи іншого юнака важкі наслідки за ст. 335 ч. 3 УК України (ухилення від призову на строкову військову службу), за якою передбачено покарання у вигляді одного року шести місяців обмеження волі із встановленням іспитового терміну.

Однак повернуся до вже сказаного: не дарма ж кажуть, що не такий страшний вовк, як його малюють. Часто наслухавшись інформації про поодинокі прикрі випадки, хлопці починають ухилятися від армійської служби. Але ж і в цивільному житті такі саме випадки можуть трапитись. Тому чи слід ставитись з пересторогою до армії, яка найчастіше загартовує чоловіка? Раніше, навпаки, хлопці мріяли про службу в різних військах, і вона додавала їм ваги і у власних очах, і в очах оточуючих. Тому хочу побажати нашим парубкам здоров’я , наснаги й успіхів в усіх їхніх добрих справах і ще раз нагадати – весняний призов не за горами.

А наостанок нашої розмови хочу добавити: за підсумками весняного призову Білоцерківський ОМВК визнаний кращим серед військових комісаріатів Київської області.

Андрій Петров