Важливі новини

В Україні нічні клуби і ресторани часто нехтують пожежною безпекою!

В Україні нічні клуби і ресторани часто нехтують пожежною безпекою!В рамках профілактичної роботи щодо попередження трагедій, пов’язаних із відпочинком громадян, по всій території України було проведено моніторинг та аналіз стану пожежної та техногенної безпеки культурно-розважальних закладів, зокрема нічних клубів, ресторанів та інших розважальних закладів з масовим перебуванням людей.

Особлива увага приділялась на стан електрогосподарства, шляхів евакуації, наявності та працездатності зовнішнього і внутрішнього протипожежного водопостачання, систем протипожежного захисту.

За результатами проведеного аналізу керівникам закладів було запропоновано негайно вжити невідкладних заходів щодо виконання в повному обсязі запропо­нованих приписами заходів, направлених на попередження виникнення пожеж, надзвичайних ситуацій та недопущення загибелі і травмування людей. З керів­никами об’єктів відпочинку та обслуговуючим персоналом було організовано проведення протипожежного інструктажу.

Крім того, було організовано та проведено практичні відпрацювання опера­тивних планів і карт пожежогасіння культурно-розважальних закладів, зокрема нічних клубів, ресторанів та інших розважальних закладів із масовим перебуван­ням людей.

За результатами моніторингу до органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади було направлено інформацію щодо стану пожежної та техногенної безпеки та вжиття відповідних заходів реагування.

Нагадаємо, 27 січня 2013 року під час проведення культурно-розважальних заходів у нічному клубі «Кісс» (м. Санта-Марія, Бразилія) виникла пожежа, вна­слідок якої загинули 245 людей, 131 людину з травмами та опіками доставлено до лікарень. Причина такої кількості загиблих і травмованих – незадовільний проти­пожежний стан закладу, а також незнання обслуговуючим персоналом обов’язків на випадок пожежі.

До уваги власників нічних клубів та розважальних закладів! Пильно стежте за дотриманням правил пожежної безпеки на даних об’єктах, адже від цього за­лежить життя та здоров’я значної кількості людей!

Інспектор Білоцерківського РВ ГУ Держтехногенбезпеки у Київській області
л-нт служби цивільного захисту Б.Ю. Штика