Важливі новини

Про протипожежний захист об’єктів будівництва та реконструкції

Контроль за дотриманням протипожежних вимог будівельних норм та правил під час будівництва об’єктів є одним з пріоритетних напрямків діяльності Державної інспекції техногенної безпеки. Виконання заходів протипожежного захисту на новобудовах, передбачених державними будівель­ними нормами та проектною документацією є запорукою безпечної експлуатації об’єктів в майбутньому та збереження життя і здоров’я людей.

З спрощенням дозвільної системи у сфері будівництва, все частіше виявляються випадки прийняття в експлуатацію об’єктів декларативним методом з невиконаними заходами протипожежного захисту, що може призвести до виникнення пожежі, її швидкого розповсюдження, перешкоджання гасін­ню та евакуації і, як наслідок, - до загибелі людей та значних матеріальних збитків.

Тому, з метою покращення взаємодії з органами державного нагляду у сфері пожежної безпеки та своєчасного надання практичної допомоги у забезпеченні належним протипожеж­ним захистом об’єктів нового будівництва та реконструкції, Білоцерківський районний відділ ГУ Держтехногенбезпеки у Київській області рекомендує замовникам будівництва дотримуватися вимог п.6 та п.15 постанови КМУ №466 від 13.04.2011 р. «Порядок виконання підготовчих робіт» та протягом 7-ми календарних днів з дня реєстрації декларації в інспекції державного архітектурно-будівельного контр­олю у Київській області письмово інформувати з наданням копії зареєстрованої декларації державний орган у сфері пожежної та техногенної безпеки за місцезнаходженням об’єкта будівництва, а також п.14 постанови КМУ №461 від 13.04.2011 р. «Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом будинків» де зазначено, що протягом 7-ми календарних днів з дня прийняття в експлуатацію об’єкта замовник повинен поінформувати державні органи у сфері пожежної та техногенної безпеки про введення в експлуата­цію об’єкта з наданням копії декларації або сертифіката. На підставі поданих повідомлень про реєстрацію декларацій Білоцерківський районний відділ ГУ Держтехногенбезпеки у Київській області прийматиме заходи щодо планування своєчасних перевірок об’єктів будівництва та реконструкції у відповідності з наказом №108 від 15.03.2012 р. ГУ ДІТБ у Київській області «Про упорядкування діяльності підпо­рядкованих підрозділів по напрямку нормативно-технічної роботи» та наказу ДІТБ України №23 від 08.02.2012 р. «Про затвердження форм звітності територіальних органів Держ­техногенбезпеки».

Повідомлення та копію зареєстрованої декларації в ін­спекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області про початок виконання підготовчих будівельних робіт чи про готовність об’єкта до експлуатації Ви можете надіслати листом за адресою: м. Біла Церква вул. Фастівська, 21а (Білоцерківський районний відділ ГУ Держ­техногенбезпеки у Київській області), або подати особисто за вказаною адресою у приймальний час з 15 год. до 17 год. щоденно, кабінет №6 третій поверх в орган держтехноген­безпеки, тел. для довідок 6-35-86.

Старший інспектор Білоцерківського районного відділу
ГУ Держтехногенбезпеки у Київській області
майор служби цивільного захисту
С.В. Жураківський