Важливі новини

Білоцерківщині – 90!

29 березня Білоцерківщина відзначала 90-річчя з дня утворення району.

Білоцерківський район, що об’єднав Білоцерківську та Трушківську волості, створений згідно з постановою Всеукраїнського центрального виконавчого комітету 7 березня 1923 року.

Білоцерківський край має прадавню історію, славні традиції та гарні здобутки.

З кожним роком Білоцерківщина набуває нових обрисів краси, мудрості та молодості.

Ось і до славного Ювілею трударі районі підійшли з новими досягненнями.

29 березня відбулися урочистості з нагоди Ювілею. Вони об’єднали кілька важливих подій…

Прадавній край, ясний і величавий!
Роки минають - слава не мине.
Хай пісня сповістить на всю державу:
В районі нашім свято осяйне!
Зведемо дух понад усім буденним,
Нехай мистецтво нам додасть снаги,
Щоб славилась в віках благословенна
Білоцерківщина - цей край нам дорогий.

На Білоцерківщині вперше в Україні корів доять роботи

29 березня відбулося відкриття єдиного в Україні роботизованого молочно-товарного комплексу в с. Вільна Тарасівка (забудовник ТДВ «Терезине», директор І.М. Кудлай). Це був справжній дарунок для працівників сільськогосподарської галузі району, які за результатами 2012 року мають найвищі показники з надоїв молока.

На Білоцерківщині вперше в Україні корів доять роботи

ТДВ „Терезине” є одним з провідних в Україні по вирощуванню племінного молочно-м’ясного молодняка ВРХ з розвиненим рослинництвом, що забезпечує максимальні результати в збільшенні виробництва тваринницької продукції.

Унікальність нового молочно-товарного комплексу полягає в тому, що доїння корів проводиться роботизованою доїльною установкою. Обслуговують уствановки лише два оператори в одній зміні. Саме вони за допомогою комп’ютера забезпечують функціонування 4-х роботів, кожен з яких одночасно доїть по дві корови. Для зберігання молока використовується 2 охолоджувачі ємністю по 10 тонн кожний.

Як повідомив директор товариства з додатковою відповідальністю «Терезине» Іван Миколайович Кудлай, загальна вартість першої черги корівника, розрахованої на 500 голів, склала близько 20 мільйонів гривень. На сьогодні тут утримується 158 корів та 100 нетелей. А вже незабаром розпочнеться будівництво другої черги. Загалом комплекс розрахований на 1000 голів худоби. Все обладнання та програмне забезпечення вироблено фірмою «Де-Лаваль», а фінансування будівництва відбувається за рахунок залучення інвестицій.

На Білоцерківщині вперше в Україні корів доять роботи

(Іван Миколайович Кудлай – досвідчений господарник, доктор сільськогосподарських наук, директор товариства з додатковою відповідальністю «Терезине» з 6 листопада 2010 року. Народився 21 травня 1955 року в с. Припутні Ічнянського району Чернігівської області. У 1977 році закінчив Українську сільськогосподарську академію за спеціальністю “зоотехнія”. Працював заступником директора з виробництва Держплемзаводу “Білореченський” у Чернігівський області, директором МП “Еліта” в смт. Терезине Білоцерківського району, головою правління ВАТ “Терезине”. Нагороджений у 2004 році Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, у 2005 році - відзнакою “Знак пошани” Міністерства аграрної політики України. Депутат Київської обласної ради VI скликання).

На відкриття комплексу завітав і голова Київської обласної державної адміністрації Анатолій Йосипович Присяжнюк. Він ознайомився з роботою комплексу та зазначив, що за такими фермами майбутнє українського тваринництва.

«Приємно, що Київщина стає прикладом для інших регіонів України. На сьогоднішній день у регіоні відбувається інтенсивне нарощування поголів’я великої рогатої худоби. Минулого року наша область посіла перше місце в країні за кількістю виробленого молока, а за три місяці 2013 надої склали 71 тисячу тонн, - наголосив губернатор Київщини. - Завдяки відкриттю заводів дитячого харчування та виробництва молочної продукції, кількість споживання таких товарів збільшилася майже на 30%. А це говорить про наявний потенціал щодо заміни імпортованої продукції не лише в регіоні, а й в Україні».

На Білоцерківщині створені найкращі умови для стаціонарного лікування

Знаковою подією у цей святковий день також стало відкриття капітально відремонтованого та реконструйованого операційного блоку Білоцерківської центральної районної лікарні.

В урочистостях взяв участь голова Київської облдержадміністрації Анатолій Йосипович Присяжнюк.

На Білоцерківщині створені найкращі умови для стаціонарного лікування

«Головною метою медичної реформи є, насамперед, підвищення якості обслуговування, - наголосив губернатор. - Наразі можна однозначно стверджувати, що для мешканців району створено найкращі в регіоні умови для стаціонарного лікування та значно покращено якість надання медичної допомоги.»

За словами головного лікаря Білоцерківської ЦРЛ Олександра Андрійовича Лопота, ремонт в операційному блоці, який відіграє одну з найважливіших ролей у функціонуванні будь-якої лікарні, не проводився вже 27 років. Після ремонтів, що проведені за попередні 3 роки практично у всіх структурних підрозділах центральної районної лікарні, здійснення яких поліпшило естетичний вигляд відділень, дозволило створити комфортніші умови перебування для хворих та кращі умови праці для медперсоналу. Наразі, за сприяння районної та обласної влади з районного бюджету було виділено 1 мільйон 100 тисяч гривень для проведення необхідних ремонтних робіт. А за кошти державного бюджету придбано наркозний апарат «LEON» з супутнім медикаментозним забезпеченням. На черзі ремонт поліклініки.

На Білоцерківщині створені найкращі умови для стаціонарного лікування

Як повідомив Олександр Андрійович, щорічно у лікарні проводиться близько 1500 операцій різної складності. А завдяки високій кваліфікації хірургів тут мають можливість здійснювати надскладні оперативні втручання на місці, не направляючи пацієнтів до Києва або інших медичних закладів області. Проведена реконструкція дозволила створити комфортніші умови перебування для хворих та медперсоналу.

«Моє життя пов’язане з тобою, Білоцерківська сонячна земля»

Урочисті дійства з нагоди ювілею відбулися в актовій залі Білоцерківського національного аграрного університету. З вітальними словами до присутніх звернулися голова Київської облдержадміністрації А.Й. Присяжнюк, заступник голови Київської обласної ради І.І. Шкирта, голова Білоцерківської районної державної адміністрації А.Я. Немна, голова районної ради В.П. Олійник, Білоцерківський міський голова В.П. Савчук, депутат Верховної Ради України IV скликання Д.О. Рудковський, представник депутата Верховної Ради України VІІ скликання С.В. Кацуби, депутат Київської обласної ради, ректор Білоцерківського національного аграрного університету А.С. Даниленко, які також вручили почесні грамоти, подяки, відзнаки та дарунки кращим трудівникам Білоцерківщини.

Білоцерківщині – 90!

Свої щирі привітання та дарунки на свято привезли і представники районів-сусідів та побратими з Росії. З вітальними словами до присутніх також звернулися керівники району минулих років.

Запрошені на свято ознайомилися з історією та сьогоденням району, переглянувши документальний фільм, насолодилися виступами аматорів сцени Білоцерківщини.

Білоцерківщині – 90!

У холі усі охочі мали змогу познайомитися з чудовими роботами талановитих майстрів декоративно-прикладного мистецтва, а ще – пригоститися гарячим чаєм та запашною випічкою.

Справжнім дарунком для присутніх став виступ народного артиста України Павла Зіброва.

Білоцерківщині – 90!

Свя то вийш ло по - справжньому щирим та гарним. Вміють на благословенній Білоцерківщині гарно працювати, вміють і святкувати. Тож сподіваємося, до свого сторічного ювілею Білоцерківський район стане ще кращим, ошатнішим та багатшим.

Віталіна Добрянська