Важливі новини

Профілактика гіпертонії

Профілактика гіпертоніїГіпертонія є найпоширенішим захворюванням серцево-судинної системи. Вона призводить до появи у хворих ішемічної хвороби, інфаркту міокарду, розвитку серцевої недостатності, порушень кровообігу мозку. 50% усієї смертності від серцево-судинних захворювань припадає на артеріальну гіпертонію. Найважливіша проблема полягає в тому, що 70% людей з підвищеним артеріальним тиском знають про наявність у них хвороби, а лікуються менше половини із них. Гіпертонічна хвороба набула характеру епідемії. Це зумовило розробку Національної програми профілактики і лікування артеріальної гіпертензії в Україні. Розробляються і впроваджуються високоефективні вітчизняні та закордонні ліки, закупляються у достатній кількості апарати для вимірювання артеріального тиску, створюються пункти для його вимірювання.

На виконання соціальних ініціатив Президента В.Ф. Януковича Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №340 від 25.04.2012р. «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою».

Зазначений проект впроваджується на території Білоцерківського району з 01.06.2012 року.

На його реалізацію у 2013 році передбачена субвенція з державного бюджету в сумі 167413 грн на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

Реалізація проекту передбачає широке залучення до участі в ньому аптечних закладів, що здійснюють свою діяльність на території Білоцерківського району, інформування населення про пілотний проект, а також активну позицію медичної громадськості.

Укладено договори на відпуск гіпотензивних лікарських засобів за референтними цінами між аптекою №139 м.Узина, ТОВ «Людмила-ФАРМКо», комунальним підприємством ТОВ «Фарматрансагро» та медичними працівниками ФАПів, медичних амбулаторій. Для здійснення амбулаторного профілактичного лікування налагоджено виписку лікарями медичних закладів району рецептів на гіпотензивні лікарські засоби хворим на гіпертонію.

Отже, якщо у Вас підвищений тиск, слід обов’язково звернутися за консультацією до лікаря, який призначить необхідне лікування. А придбати лікарські засоби, по рецепту за зниженими цінами, можна у медичних працівників ФАПів, амбулаторій за місцем проживання.

Кожна людина повинна усвідомлювати, що саме від неї залежить кінцевий результат особистих зусиль по зміцненню свого здоров’я та попередження можливих ускладнень гіпертонічної хвороби.

В.Бачинська, заступник голови Білоцерківської районної державної адміністрації