Важливі новини

«Усі, хто є на білім світі, – мають право бути й жити»

Таку назву мав «круглий стіл», який відбувся 10 квітня у міській бібліотеці-філіалі №1 для дітей.

Усі, хто є на білім світі, – мають право бути й жити

У його роботі взяли участь працівники бібліотеки, учні п’ятого та дев’ятого класів СЗОШ № 1 та волонтери клубу «Ренар»: Олександра Шишуліна, Вікторія Гончарук і Олександр Шепель.

“Якщо хочете краще пізнати людей – завітайте на планету собак”, – такими словами розпочала зустріч завідувачка бібліотеки Валентина Григорівна Шлапацька.

А й справді, чи часто ми замислюємося над тим, як живеться «братам нашим меншим» поруч з нами? І що тварини дають людям, окрім, звісно, суто практичної користі? Як нам навчитися співіснувати у цьому великому і, водночас, такому маленькому світі?

Над такими непростими запитаннями замислилися цього дня усі учасники «круглого столу».

Напевно, найголовніше, що хотіли донести організатори цього заходу, - думку про те, що кожен з нас, незалежно від віку, роду занять чи інших особливостей, повинен бути людиною. І практично кожен може завжди знайти можливість для того, щоб поруч з людиною було комфортно жити і тваринкам.

Учасники «круглого столу» на власному прикладі показали, як можна долучитися до волонтерського руху із захисту безпритульних тварин.

Скажімо, Олескандра Шишуліна – працює в мас-медіа, Вікторія Гончарук – у ветеринарній медицині, а Олександр Шепель – спортсмен. Він, до речі, - заслужений майстер спорту з пауерліфтингу, тренер, дворазовий чемпіон світу та Європи, рекордсмен Європи серед юніорів IPF, який за покликом серця опікується ще й долею безпритульних тварин.

Тож школярам було дуже цікаво познайомитися та поспілкуватися з такими незвичайними людьми.

Усі, хто є на білім світі, – мають право бути й жити

Ветеринарний лікар Вікторія Гончарук розповіла дітям про особливості поведінки безпритульних тварин та правила поводження з ними. І, звичайно ж, відповіла на численні запитання школярів.

А запитань таки було багато! Дітей цікавило, як правильно доглядати за папужками, шиншилами, черепахами, іншими екзотичними тваринками. І, певна річ, було безліч запитань з приводу бездомних тварин. Про те, чи буває, що непритомніє собачка, кого можна купати, а кого ні. Чим можна годувати різних тваринок та що робити, якщо бачиш жорстоке поводження з собачками, котиками і куди звертатись, щоб дізнатися адреси приватних притулків для тварин у Білій Церкві.

І на всі свої запитання діти отримали вичерпні, достовірні, і, найголовніше, цілком зрозумілі відповіді.

А коли дітям дозволили ще й погратися з ручним тхориком Пусіком, якого на зустріч принесла ветлікар Вікторія Гончарук, радості не було меж!

Загалом, зустріч вийшла не лише цікавою і змістовною, а й корисною. Діти отримали і теоретичні, і практичні знання. А ще – засвоїли урок гуманного поводження з тваринками. Сподіваємося, що відтепер кожен з учасників «круглого столу» стане трішечки добрішим та уважнішим до оточуючого нас світу.

Віталіна Добрянська