Важливі новини

Бандура – це голос України, танець – її душа

У Білої Церкви є місто-побратим - Подольск Московської області. Саме у ньому з 3 по 8 квітня 2013 року проходив ІІ Міжнародний фестиваль «Юные таланты собирают друзей». У заході брали участь художні колективи з різних куточків світу: від Абхазії до Молдови, від Білорусі до Португалії.

Своє мистецтво гри, співу та танцю на фестивалі представляли народна капела бандуристок «Україночка» Білоцерківської школи мистецтв №5, під керівництвом Раїси та Сергія Томащуків, та народний ансамбль танцю «Ровесник» Білоцерківського будинку художньої творчості, під керівництвом Валентини Нікітчук.

Бандура - це голос України, її струни торкнулися серця кожного російського глядача, а народна пісня у виконанні наших бандуристів вразила їх своєю щирістю та мелодійністю. Особливу увагу отримала пісня «Подмосковные вечера» у супроводі бандури.

Танець - характер і душа народу. Саме український танок своєю динамічністю та емоційним темпераментом разюче відрізняється від інших культур, чим заворожує і надихає. Вихованці «Ровесника» демонстрували свою творчість на різних майданчиках міста. Високий рівень підготовки, колоритні костюми наших танцюристів стали візитною карткою українців на даному заході.

Бандура – це голос України, танець – її душа

Творчість двох колективів найбільш повно передала душу українського народу, чим вразила як глядачів, так і учасників фестивалю. Переданий настрій викликав почуття душевного єднання представників різних культур. Тому, бурхливі оплески та крики «браво» були кращою подякою за майстерне виконання.

Запам’ятався учасникам фестивалю теплий прийом та обмін сувенірами з мером та адміністрацією міста. Цікавими були для них заняття у майстер-класах, де педагоги демонстрували особливості національної творчості, зокрема російського народного танцю «Кадриль», прикладного мистецтва та фольклорних ігор.

Незабутніми стали екскурсія до Москви та перегляд балету «Щелкунчик».

На прощання всі представники художніх колективів отримали подарунки від мера міста, водили хороводи біля фестивального вогнища та любувалися святковим феєрверком.

Участь у міжнародному фестивалі в Подольську став гарним уроком співпраці колективів різного жанру та комплексного підходу до ознайомлення зарубіжної громади з українською культурою.

Керівники та учасники колективів «Україночка» та «Ровесник» висловлюють подяку міському відділу культури за співпрацю та допомогу в організації поїздки.

Статтю підготувала: Нікітчук Наталія,
студентка НТУУ «КПІ»