Важливі новини

Прес-конференція «Підсумки 79-го театрального сезону»

З оновленим репертуаром, поповненням режисерського складу, новими «підкореними» територіями театр готовий до нового, ювілейного, сезону!

Протягом 79-го сезону було зіграно 592 вистави та театралізовані концертні програми, які переглянули 101 092 глядачі (з них 29 928 – діти до 16 років).

Кількість вистав збільшилася на 125 у порівнянні з 78 сезоном.

Загальна кількість глядачів, які переглянули вистави та концертні програми, на 21000 більша, ніж у 78 сезоні.

В 79 сезоні 30% наших глядачів – це діти. Таким чином театр робить свій вклад у втілення соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича «Діти - майбутнє України», які активно реалізуються у Київській області при підтримці керівництва області та голови КОДА Анатолія Присяжнюка.

Творчий склад театру в цьому сезоні поповнився 15 високопрофесійними, перспективними спеціалістами, з них – 4 артисти драми, 3 артисти оркестру, 5 артистів-вокалістів, 3 артисти балету.

Відбулися прем’єри вистав:

1. «Три хвилини на вбивство», А. Ламуре – 6 вересня, режисер Ольга Болховітіна

2. «Останній строк», В. Распутін – 27 вересня, режисер Володимир Петренко

3. «Бременські музиканти» за братами Грімм – 20 жовтня, режисер Артур Прокоп’єв.

4. «Агенти новорічної безпеки» - 19 грудня, режисер Наталя Гаєвська.

5. «Тато в павутині», Р. Куні – 23 січня. Режисер – Тарас Мазур

6. «Так закінчилося літо», Я. Стельмах – 30 січня. Режисер – В’ячеслав Стасенко.

7. «Любовна одповідь чоловікові», Г. Маркес – 13 березня. Режисер – Ольга Болховітіна.

8. «Рапунцель» за братами Грімм – 25 травня, режисер Артур Прокоп’єв

9. «Шалене весілля», Р. Хоудон – 1 червня, режисер Олександр Рожков.

10. «Ніч з незнайомкою», О. Петров – 11 червня, режисер Володимир Галена.

Напружені темпи роботи, велика кількість прем’єр (в середньому – 1 вистава на місяць), постійно зростаючий попит на вистави серед глядачів обумовили залучення до роботи, крім штатних режисерів, провідних митців України: Володимира Петренка, Олександра Рожкова, Петра Бойка.

Однією з подій сезону стало «народження» молодого режисера Артура Прокоп’єва, дебютні постановки якого одразу знайшли свого юного і дорослого глядача. Його вистава «Бременські музиканти» визнана глядачами та критиками кращою україномовною сценічною версією казки. А «Рапунцель» вразила не лише постановкою, а й масштабністю втілення режисерського задуму: для оформлення сцени виготовлено 7 кілометрів ліан, використано більше 200 ламп, для «чарівного волосся» героїні – 5 метрів спеціального матеріалу.

Кінець сезону довів, що навіть стихія не може протистояти потужній силі мистецтва. Зірвана через грозу прем’єра «Шаленого весілля» таки відбулася із шаленим-таки успіхом!

Готуються до випуску вистави, прем’єри яких глядачі побачать на початку 80-го сезону:

«Ханума», А. Цагарелі. Режисер В’ячеслав Стасенко.

«Американська рулетка», О. Мардань. Режисер Петро Бойко

Тематичні концертні програми.

16 вересня саксаганці приготували для своїх співвітчизників нову концертну програму, створену спеціально до ювілею Білої Церкви, «Місто, де збуваються мрії».

У 79 сезоні увазі глядачів Білої Церкви та Київської області були представлені програми «Буря в келиху шампанського» (до Нового року), «Весна-шоу» до 8 Березня, до Дня сміху – гумористичне шоу «Окріп», концерт, присвячений річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні; спільно з Білоцерківською єпархією Української Православної Церкви – концертні програми до Дня святого Миколая, Різдва Христового, Масляної, Великодня, 1025-ї річниці Хрещення Русі та інших свят; програми до професійних свят.

23 жовтня театр ім. П. Саксаганського відзначив 3-річчя від дня надання йому статусу Академічного.

27 і 28 березня відбулося святкування Міжнародного дня театру із врученням премії «Браво».

Протягом трьох днів – 26, 27 та 28 квітня – відзначали Міжнародний день танцю новою концертною програмою артистів балету «Феєрія танцю».

Театр ім. П. Саксаганського – постійний учасник культурних заходів обласного рівня.

Соціальні проекти.

Традиційно протягом останніх років для найменш забезпечених верств населення діє проект «Соціальні вистави», який сприяє популяризації театрального мистецтва серед населення, даючи можливість долучитися до нього усім бажаючим.

Робота в Київській області.

Свою творчість театр ім. П.Саксаганського дарує не лише білоцерківцям, а й тисячам мешканців міст і сіл Київської області. Саксаганці часті й бажані гості в містах Київ, Вишгород, Бровари, Буча, Обухів, Богуслав, Фастів, Миронівка, Васильків, Ржищів, Рокитне, Сквира, Тараща, Тетіїв, Володарка, Узин та селах Ставище, Матюші, Трушки, Шкарівка, Ковалівка.

Крім відкритих раніше філій з прокату вистав у містах області, відкрито філію в Києві, де з жовтня цього року театр працюватиме кожних вихідних. Це зумовлено цікавістю столичного глядача до творчості нашого театру.

Для керівників та учасників аматорських театральних колективів Київщини традиційно проводяться майстер-класи від режисерів театру. Організовуються зустрічі з творчою молоддю, з учнями загальноосвітніх шкіл. Адміністрація та актори театру регулярно відвідують театральну студію при дитячому садочку № 17.

12 листопада 2012 року у приміщенні Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. П.К.Саксаганського відбулась непересічна подія у культурному житті не лише міста, а й цілого регіону – позачергова конференція Київського міжобласного відділення Національної спілки театральних діячів України.

Довідка: до складу КМВ НСТДУ входять 16 театрів з міст Чернігів, Ніжин, Житомир, Черкаси, Кіровоград, Вінниця, Бориспіль, Київ, Біла Церква. В травні 2012 року головою КМВ обрано генерального директора-художнього керівника Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. П.К.Саксаганського, заслуженого діяча мистецтв України В’ячеслава Ускова.

Гастрольна і фестивальна діяльність.

Традиційно відбулися гастролі у Жашкові, Звенигородці, Корсунь-Шевченківському. Коло шанувальників таланту сакса ганців розширилося: днями відбудуться гастролі в Івано-Франківську, Калуші, Коломиї з виставою «Хто кому Рабинович», яка стала лауреатом ХLIІ Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти».

Театр ім. П. Саксаганського був запрошений виступити першим на сцені оновленого Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.Л. Кропивницького. 24, 25 та 26 жовтня в Кіровограді з величезним успіхом ішли вистави театру ім. П. Саксаганського «Кайдашева сім’я», «Самотня леді» та «Останній строк». 16, 17 березня на сцені театру ім. М. Кропивницького відбулися вистави «Хто кому Рабинович», «Бременські музиканти» і «Нелегалка».

14, 15 листопада театр відвідав з гастролями Полтаву. Вистави «Нелегалка» та «Самотня леді» мали шалений успіх.

7 вересня 2012 року, напередодні святкування 980-ї річниці м. Біла Церква, в Білоцерківському міському Парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка був посаджений дуб, саджанець якого привезений із хутора Надія (Кіровоградщина), що вважається колискою театру корифеїв. Цим самим саксаганці продовжили на Київщині традицію, започатковану братами Тобілевичами в Кіровоградській області.

Балет театру

У цьому сезоні балет театру, який є справжньою окрасою колективу, порадував глядачів сольною програмою «Феєрія танцю».

Перші кроки в формуванні професійного колективу танцюристів були зроблені в 2006 році генеральним директором-художнім керівником театру В’ячеславом Усковим, а у 2010 році до справи долучився головний балетмейстер Денис Фридинський. Сьогодні у колективі чотирнадцять талановитих артистів, випускників вузів Херсона, Дніпропетровська, Донецька. У планах – суттєве поповнення балету.

Лише за останній рік було поставлено близько 80 хореографічних композицій. Багато з них стали улюбленими у публіки: «Нове танго», «Джаз-кафе», «Пам’яті Майкла Джексона», «Вуличний театр», «Небесна симфонія», «Everybody», «Болеро», «Гопак», «Російський», «Полька-цілувальниця», «Єврейський», «Циганський», «Іспанське полум’я» та ін.

Крім того, жодна драматична постановка не обходиться без участі артистів балету. У драматичних виставах вони не тільки танцюють, а й проживають дійство нарівні з драматичними акторами.

Оркестр театру

У 79-му сезоні оркестр подарував глядачам нові концертні програми. Виконувати різноманітні твори дозволяє різноплановість колективу: він працює як камерний, естрадно-симфонічний, джаз-бенд.

Оркестр вразив майстерністю вимогливу публіку Умані. Спеціалісти, присутні на концерті, високо оцінили професійність виконання та рівень репертуару.

Нагороди та відзнаки.

Заслужений артист України Всеволод Шекіта став переможцем обласної акції «Молода людина року».

Працівники театру були нагороджені Почесними грамотами Київської обласної ради, Почесними грамотами Київської обласної державної адміністрації, Грамотами Управління культури і туризму Київської обласної державної адміністрації, Грамотами Білоцерківської міської ради, Відзнаками КМВ НСТДУ.