Важливі новини

Про санепідситуацію в Білій Церкві за минулий тиждень

За результатами моніторингу за останній тиждень в місті не реєструвалися випадки групових захворювань та спалахів інфекційних хвороб, харчових отруєнь.

Реєструвались поодинокі випадки захворювань на вірусні гепатити, скарлатину, бореліоз. Випадки бореліозу були пов’язані з укусами кліщами в дендропарку Олександрія.

Дещо збільшилась захворюваність на гастроентероколіти, причинами яких є вживання немитих ягід, фруктів, порушення умов та термінів зберігання продуктів. Виявлений ще один випадок сальмонельозу пов’язаний з вживанням яєць, куплених на стихійному ринку.

Продовжувались планові та позапланові (по розпорядженню голови Київської облдержадміністрації від 25.06.2013р.) перевірки дитячих дошкільних закладів з лабораторним контролем.

Заступник начальника Білоцерківського міського управління Головного управління Держсанепідслужби у Київській област М.П.Мурзіна
Заступник начальника Білоцерківського міського управління Головного управління Держсанепідслужби у Київській област М.П.Мурзіна

Порушення були виявлені в усіх садочках, але найбільше їх було в ДНЗ №10, що по вул. Мельника:

- невиконання норм харчування, зокрема: м’яса – на 20%, риби – на 50%, сметани – на 33%, масла вершкового – на 33%, молока – на 54%, сиру кисломолочного – на 20%, сиру твердого – на 12%, яєць – на 67%, овочі – на 63%, фрукти – 27%, соки – 44%. На час перевірки були відсутні свіжі овочі, крім картоплі, та фрукти.

Також не виконувались фізіологічні норми харчування (занижена норма їжі):

- в меню були страви, які не передбачені перспективним двотижневим меню і на які відсутні технологічні карти (м’ясне суфле, вареники з м’ясом, рибний шніцель);

- занижена калорійність страв: 1страва – на 43%, ІІ страва – на 58%, ІІІ страва - на 14,8%;

- використовувались миючі засоби, які не дозволені Міністерством охорони здоров’я для застосування в дитячих закладах.

За виявлені порушення оштрафовано 3-х працівників дитячих садочків, з них двох - завідуючих.

За результатами перевірок зроблені приписи щодо усунення порушень, встановлено конт-роль за їх виконанням.

Для вирішення питання щодо покращення стану харчування дітей направлені листи міському голові та начальнику управління освіти і науки.

Також проводились дослідження овочів на вміст нітратів (капуста, огірки), перевищень допустимих норм не виявлено.

За даними лабораторного контролю, якість питної води комунального водопроводу по всіх показниках відповідає діючим нормам.

Однак вода колодязів не відповідала нормам за мікробним забрудненням у 17,2 %, за хімічними показниками (по вмісту нітратів) в 47,4 % досліджених проб.

З метою профілактики виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії, санепідслужба попереджає, що для приготування їжі для дітей віком до 3-х років та пиття є небезпечним використання води з колодязів: по вул.Гризодубової,67, вул.Котляревського,104, вул. Стаханівська, 56, 1-й пров.Стаханівський,2, 20а, 3-й пров. Стаханівський, 62/25, вул. Заярська, 36а, 3-йпров.Чапаєвський, 6; 6-йпров.Чапаєвський, 4, де вміст нітратів перевищує допустиму норму в 1,2- 2,5рази.

Якість води в р. Рось в пробах, відібраних 01.07.13р. в районі центрального міського пляжу, за критеріями мікробіологічної оцінки, відноситься до категорії «брудна». Тому, купатися в р. Рось санепідслужба не рекомендує.

Радіаційний фон в місті становить в середньому 18мкР/год, що не перевищує допустимих норм.

Заступник начальника
Білоцерківського міського управління
Головного управління Держсанепідслужби у Київській област М.П.Мурзіна