Важливі новини

За півроку 1955 жителів нашого міста та району працевлаштувалися за направленням служби зайнятості

Про ринок праці (стан безробіття та працевлаштування) Білої Церкви та Білоцерківського району, який спостерігався у першому півріччя поточного року, розповідає заступник директора Білоцерківського міжрайонного центру зайнятості (далі – Центр зайнятості) Наталія Василівна Матяш.

директор Білоцерківського міжрайонного центру зайнятості Наталія Василівна Матяш
директор Білоцерківського міжрайонного центру зайнятості Наталія Василівна Матяш

- Станом на 1 липня цього року рівень працевлаштування у регіоні складає 32%, а рівень укомплектування вакансій – 64%. Середня тривалість укомплектування вакансій становить 8 календарних днів.

У першому півріччі, згідно з моніторингом, введено в дію 1817 нових робочих місць (в 1 півріччі 2012р. - 1677 нових робочих місць), 1918 вакансій, поданих роботодавцями, укомплектовано за сприянням служби зайнятості (в І півріччі 2012р. укомплектовано за сприянням служби зайнятості - 1714).

З початку року службою зайнятості зареєстровано 1337 договорів на трудові відносини між працівниками та фізичними особами (в аналогічному періоді 2012 р. зареєстровано 1416 договорів), діючих договорів станом на 01.07.2013р.- 6343.

Кількість вільних робочих місць та посад становила 475 одиниць, з них 55 - для осіб з обмеженими фізичними можливостями проти 67 одиниць у минулому році.

З початку року за сприянням у працевлаштуванні до Центру зайнятості звернулося 3495 жителів Білоцерківщини, 2221 особа отримала статус безробітного. З них 63% - жінки, 51% - молодь до 35 років.

Станом на 01.07.2013 року на обліку в Центрі зайнятості перебувало 2898 безробітних, з них 66% - жінки, 50% - молодь до 35 років, 22% - особи, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Загальне працевлаштування

За півроку 1955 жителів м. Біла Церква та Білоцерківського району знайшли роботу та були працевлаштовані за направленням служби зайнятості, з них 980 осіб мали статус безробітного. Серед них 57% - жінки, 50% - молодь до 35 років, 23% - особи, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Важливою є також підтримка малого та середнього бізнесу. Отримали одноразову допомогу по безробіттю для відкриття власної справи 36 безробітних.

Працевлаштування соціально-незахищених верств населення

Статистика свідчить, що кожен п’ятий клієнт служби зайнятості належить до категорії соціально-незахищених громадян. Тому актуальними на сьогодні є такі питання як забезпечення громадянам гарантії реалізації ними свого права на працю, зокрема, сприяння трудовій зайнятості особам, які не можуть конкурувати на ринку праці.

У зв’язку з постійним зростанням звернень до нашого Центру осіб з обмеженими фізичними можливостями, особливої актуальності набуває проблема їхнього працевлаштування. Оскільки мати роботу для інвалідів – це можливість підвищити свій соціальний статус, свою значимість, поліпшити добробут.

Аналіз роботи з соціально-незахищеними верствами населення показав, що за І півріччя 2013 р. з їх числа за направленням служби зайнятості працевлаштовано 338 осіб, тобто, 23% від загального числа громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Серед них 233 чоловіка мали статус безробітного.

Протягом 6 місяців 2013 року на обліку в Центрі зайнятості перебувало 94 особи з обмеженими фізичними можливостями, з них мали статус безробітного 75 чоловік. З їх числа праце-влаштовано 29 осіб (17 безробітних), 3 особи з інвалідністю проходили професійне навчання, 1 людина отримала ваучер для проходження професійного навчання та 1 особа отримала одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

Співпраця з роботодавцями

Для роботодавців Білоцерківщини за І півріччя 2013 року було організовано 122 заходи. Це Ярмарки вакансій, міні-ярмарки, Дні відкритих дверей, юридичні та інформаційні семінари, круглі столи, тощо.

Станом на 01.07.2013 року в базі вакансій Центру зайнятості були актуальними 475 робочих місць. З них: 254 вакансії – це робітничі професії, 159 вакансій – для службовців та 62 вакансії – робочі місця без кваліфікації. Кількість зареєстрованих вакансій з початку року по району становить 3020, з них 297 – з мінімальною заробітною платою, 2576 вакансій мають розмір заробітної плати від мінімальної до середньої. 653 роботодавці району звернулися до служби зайнятості за допомогою в укомплектуванні вакансій. Із цієї кількості 489 роботодавцям ми допомогли знайти необхідних працівників. Тісна співпраця в укомплектуванні кадрами налагоджена з такими підприємцями, установами та закладами: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ № 2»- 25 вакансій укомплектовано; КОД УДППЗ «УКРПОШТА» ЦПЗ № 1 – 76 вакансій; КОЛЕКТИВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «БІЛОЦЕРКІВХЛІБОПРОДУКТ» – 12 вакансій; ФОП ЛЕНТЮГОВ АНДРІЙ ВЯЧЕСЛАВОВИЧ – 14 вакансій; ПАТ «БІЛОЦЕРКІВСЬКА КНИЖКОВА ФАБРИКА» – 19 вакансій; ПрАТ «РОСАВА» – 94 вакансії; ТОВ «АГРОФІРМА ГЛУШКИ», ТДВ «УЗИНСЬКИЙ ЦУКРОВИЙ ЗАВОД» - 38 вакансій укомплектовано; ТОВ «ФАСТІВКА», АГРОФІРМА «БІЛОЦЕРКІВСЬКА», АГРОФІРМА «УЗИНСЬКА» - 28 вакансій укомплектовано, ДОСЛІДНЕ ГОСПОДАРСТВО 9-ГО СІЧНЯ – 13 вакансій укомплектовано та ін.

Поряд з працевлаштуванням 40 підприємств міста та району, на жаль, подали списки стосовно попередження про скорочення штату, а саме 19 осіб ВІДДІЛУ ДЕРЖЗЕМАГЕНТСТВА у Білоцерківському районі Київської області були попереджені про реорганізацію, 3 особи –ПРАВОБЕРЕЖНА ГЕОЛОГІЧНА ЕКСПЕДИЦІЯ, ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «УКРАЇНСЬКА ГЕОЛОГІЧНА ЕКСПЕДИЦІЯ» і 1 особа – ТДВ «ТЕРЕЗИНЕ», 26 осіб ДП ВАТ «КИЇВХЛІБ» «БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ХЛІБОКОМБІНАТ», 65 осіб КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «БІЛОЦЕРКІВСЬКЕ МІЖМІСЬКЕ БЮРО ТЕХНІЧНОЇ ІНВЕНТАРИЗАЦІЇ, 224 особи КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ПРОТИТУБЕРКУЛЬОЗНИЙ ДИСПАНСЕР» та ін.

Громадські роботи – як тимчасова зайнятість

За перше півріччя 2013 року ситуація виправилась: 19 осіб працювали на громадських роботах в Тарасівській сільській раді, 183 особи приймали участь в тимчасових роботах і крім допомоги по безробіттю отримали додатковий дохід.

Громадські роботи були організовані в основному за кошти роботодавців. Тарасівська сільська рада уклала 1 договір та організувала громадські роботи з фінансуванням згідно зі змінами у новому законодавстві, тобто, пропорційно – 50% за кошти місцевого бюджету - 506 грн 29 коп. та 50% - за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття – 506грн 28 коп. Безробітні прибирали придорожні смуги та територію кладовищ, 18 договорів були укладені на певні види робіт тимчасового характеру, пов’язані з благоустроєм територій з селянським (фермерським) господарством «Страт», ФГ «Томилівське», ФОП Жук Ю.М., ПП «Агростар-51», ПП «Віоліма», ТОВ «Білоцерківський машинобудівний завод «Ферум», ФОП Зузенков Ю.М., ФОП Жук Ю.М.

Виконання завдання програми зайнятості щодо організації та проведення громадських та інших видів тимчасових робіт виконано на 24,1%.

За півроку 1955 жителів нашого міста та району працевлаштувалися за направленням служби зайнятості

Профнавчання

Протягом І півріччя 2013 року за рахунок служби зайнятості професійне навчання проводилося для 465 безробітних. Відсоток громадян, які проходили навчання в цьому періоді складає 9,6 до загальної кількості осіб, які перебували на обліку протягом звітного періоду. Закінчили навчання 385 безробітних. Ефективність професійного навчання (працевлаштування) складає 68% .

В звітному періоді навчалися 74 безробітних без професії та безробітних, які займали робочі місця, що не потребують спеціальної підготовки.

Протягом звітного періоду проходили профнавчання 273 жінки, з них закінчили профнавчання 230, 168 жінок працевлаштувалися. Серед молоді до 35 років проходили профнавчання 207 безробітних, з них закінчили навчання 158 та працевлаштувалися – 106.

Протягом звітного періоду направлений на профнавчання (стажування) 1 інвалід - під конкретне замовлення роботодавця ТОВ «Р-Пласт».

Розпочата робота щодо організації видачі ваучерів для перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації громадян після 45 років. Ваучери отримали 2 безробітних громадян за напрямами: 1- електрогазозварник та 1-монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд.

Безробітні залучалися до профнавчання на базі ЦПТО Державної служби зайнятості: 45 безробітних за напрямом «Підприємець-початківець» та в ІПК ДСЗУ - 18 безробітних за напрямом «Організація підприємницької діяльності».

Отримали одноразово допомогу по безробіттю для відкриття власної справи 36 безробітних. Серед них: 18 жінок, 19 громадян до 35 років, 3 жителя села, 1 інвалід.

Крім того, для залучення безробітних до підприємницької діяльності Центром зайнятості було проведено 39 семінарів з орієнтації безробітних на зайняття підприємництвом за темами: «Як відкрити власну справу», «Від бізнес-ідеї до власної справи», семінари з організації зеленого туризму, в яких взяло участь 268 осіб безробітних із них 33 особи - жителі Білоцерківського району.

Профорієнтація

За період І півріччя 2013 року 10550 незайнятих та зайнятих громадян отримали 20389 профорієнтаційних послуг. Нині зберігається тенденція збільшення чисельності осіб, охоплених профорієнтаційними послугами.

Сьогодні Центр зайнятості нарощує обсяги профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю міста та району. Так, протягом звітного періоду було проведено профінформаційні та профорієнтаційні заходи для учнів ЗОШ. Це – 8 “Уроків реального життя” та 6 заходів «Крок у професійне майбутнє», в яких прийняло участь 399 учнів; у «Презентації навчальних закладів», «Дні відкритих дверей», «Ярмарок професій» взяло участь понад 1500 учнів. Також проводилися 15 виїзних заходів «Мобільний центр зайнятості» та «Мобільний профорієнтаційний центр», в яких взяли участь 335 учнів та 645 зайнятих громадян.

На завершення додам, що в ЗОШ Білоцерківського району розміщені ПАК «Профорієнтаційний термінал», які використовуються учнями у виборі професії.

Андрій Петров