Важливі новини

Розвиток Білоцерківщини у першому півріччі поточного року

У Білоцерківській райдержадміністрації проходили ряд заходів, котрих не обминули і представники місцевих ЗМІ. Серед них - чимала за тематичним обсягом прес-конференція, яку влаштував глава райдержадміністрації Андрій Немна та колегія, що в цілому присвячувалася підсумкам соціально-економічного розвитку району за перше півріччя поточного року.

На прес-конференції

Очільник Білоцерківської райдержадміністрації Андрій Немна побудував свою розповідь перед журналістами так, аби бодай коротко охопити соціально-економічний розвиток району. Власне, його відверта розмова розпочалася чи не з головного: наповнення районної казни та видатків на найголовніші потреби району. Або, як наголошувалося, на сформовані за останні два роки пріоритети влади: охорону здоров’я, освіту, агропромисловий комплекс, взаємини з бізнесом, інвестиційний і культурний розвиток, екологію, благоустрій територій. Ці позиції є ключовими для розвитку району. Тож про бюджет району.

Розвиток Білоцерківщини у першому півріччі поточного року

В першому півріччі 2013 року доходи місцевих бюджетів склали 94,2 млн. грн, що становить 98,4% до планових показників, із них:

 • дотації з державного бюджету становлять 34,3 млн. гривень, 95,5% до плану,
 • субвенції становлять 26,4 млн. грн, 95% до плану,
 • власні доходи - 30,2 млн. грн, 107,3% до плану.

В порівнянні з відповідним періодом минулого року, підкреслив Андрій Немна, доходи місцевих бюджетів за перше півріччя збільшились на 2,4 млн. грн, або на 4,4%, в тому числі:

 • дотації з державного бюджету зменшились на 3,9 млн. гривень, або на 10,2%,
 • субвенції збільшились на 3,6 млн. грн, або на 15,8%,
 • власні доходи збільшились на 2,6 млн. грн, 9,4% до плану.

Серед органів місцевого самоврядування в порівнянні з попереднім роком, на жаль, зменшили надходження:
Терезинська селищна рада, Вільно-Тарасівська, Сорокотязька, Тарасівська, Ол. Слобідська, Пилипчанська, Трушківська, Фурсівська, Храпачівська сільські ради.

Доходи районного бюджету за перше півріччя 2013 року склали 73,2 млн. грн, 97% до планових показників, в тому числі: власні доходи – 12,9 млн. грн, 109,4% до плану.

Андрій Немна відмітив бюджетоутворюючі підприємства, які щомісячно наповнюють місцеві бюджети, це: ТОВ «Укрюг», Білоцерківський молочний комбінат, Білоцерківський держлісгосп, завод «Термопак», СВК ім. Щорса, ВАТ ТДВ «Терезине», СКВ «Розаліївське», ТОВ ФК «Агро-Лідер-Україна», ТОВ Агрофірма «Матюші» та ряд ін.

Стосовно видаткової районної скарбниці.

Всього касові видатки по загальному фонду за перше півріччя 2013 року склали 105,9 млн. грн, 53,6% до річного плану, із них:

 • на освіту направлено 43,3 млн. грн, 60,5% до річного плану,
 • на охорону здоров’я – 18,7 млн. грн, 63,2% до річного плану,
 • на соціальний захист населення – 25,4 млн. грн, 49,1% до річного плану,
 • на культуру – 4,8 млн. грн, 43,7% до річного плану,
 • на житлово-комунальне господарство – 2,6 млн. грн, 49,9% до річного плану,
 • на фізичну культуру та спорт – 0,5 млн. грн, 41,8% до річного плану.

В порівнянні з відповідним періодом минулого року, за словами глави райдержадміністрації, видатки в першому півріччі 2013 року в цілому збільшились на 12,6%, в тому числі:

 • фінансування освіти збільшилось – на 13,5%
 • охорони здоров’я – на 6%,
 • соціального захисту населення – на 8,3%,
 • культури – на 4,8%.
 • ЖКГ – на 12,5%.

На оплату праці з нарахуваннями направлено 62,0 млн. грн, 60,4% до річного плану.

В порівнянні з відповідним періодом минулого року видатки на оплату праці збільшились на 15,7%.

Видатки по районному бюджету за перше півріччя 2013 року склали 85,9 млн. грн, 55,8% до річного плану. В порівнянні з відповідним періодом минулого року видатки в першому півріччі збільшились на 4,4%.

В першому півріччі заробітна плата працівникам бюджетних установ виплачувалась своєчасно та в повному обсязі.

Андрій Немна чимало часу відвів інформації про розвиток економіки, інвестиції, будівництво та ремонт доріг. Зокрема наголошувалося, що за підсумками соціально-економічного розвитку району у першому півріччі обсяг промислового виробництва, порівняно з І півріччям 2012 року, збільшився на 3,3 %,

обсяг реалізованої промислової продукції зріс на 2,8 %, середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника району становила 2037,0 грн, що на 2,2 % менше відповідного періоду минулого року. І що відрадно, заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах району відсутня.

До цієї теми називалися й інші показники. Наприклад, кількість юридичних осіб становила 1156 одиниць, що на 0,1 % більше, ніж за І півріччя 2012 року, кількість фізичних осіб-підприємців становила 2483 особи (1,2%).

Частка малого та середнього бізнесу у загальній сумі надходжень податків і платежів до бюджетів всіх рівнів становила 40,7 %.

Андрій Немна торкнувся й питання розвитку промисловості. Так за 6 місяців промисловими підприємствами було вироблено продукції в порівняльних цінах на суму 401,5 млн.грн, що на 3,3 % більше як торік. Реалізовано промислової продукції на суму близько 534,5 млн.грн, що на 2,8 % більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Сьогодні, наголошувалося, в районі діє 15 інвестиційних проектів із загальним портфелем інвестиційних пропозицій 43,5 млн. дол. США.

Розвиток Білоцерківщини у першому півріччі поточного року

Укладена угода про партнерство та співпрацю з адміністрацією Азовського району Ростовської області (Російська Федерація).

Очільник райдержадміністрації не поминув розповісти журналістам про вирішення такого болючого питання як будівництво та ремонт доріг.

- За останні 3 роки,- зазначив Андрій Якович, - ми вперше маємо значні успіхи в даній галузі. В цьому велика заслуга губернатора Київської області А.Й. Присяжнюка, та М.А. Стариченка, директора департаменту капітального будівництва Київської облдержадміністрації.

Для розвитку сільських населених пунктів Білоцерківська районна державна адміністрація створила належні умови по покращенню дорожнього покриття доріг комунальної власності, шляхом проведення капітального та поточного ремонтів.

З державного бюджету у 2012 році на капітальний ремонт комунальних доріг виділено кошти в сумі майже 9,5 млн.грн. У 2013 році з державного бюджету на капітальний ремонт комунальних доріг (20 населених пунктів, 33 вулиці) виділено 8679,9 тис.грн та на поточний ремонт доріг (8 населених пунктів, 12 вулиць) 1032,1 тис.грн. Також, додатково за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам виділені на капітальний ремонт кошти в сумі — 997,1 тис.грн та на поточний ремонт — 469,2 тис.грн.

Крім цього, додатково виділені кошти з обласного бюджету. (На поточний ремонт дороги по вул.Поповича в м. Узин було витрачено 600 тис.грн).

Вього у 2013 році виділено на будівництво та ремонт доріг майже 12 млн. грн.

Білоцерківський район є аграрним регіоном з розвиненим рослинництвом та тваринництвом, і саме тут формується вагома частка валового внутрішнього продукту. Тому Андрій Немна не міг обминути і теми розвитку аграрного сектору, та сіл району.

На сьогоднішній день, наголошувалося, успішно діє така програма як „Підтримка та відродження українського села на період до 2015 року”. Зокрема, в селі Острійки, ТОВ «Острійківське», в кінці 2012 року введено в дію першу чергу комплексу з виробництва молока, де на сьогодні утримується 410 голів корів, за перше півріччя 2013 року завезено 108 голів нетелів. Таким чином перша черга комплексу буде повністю заповнена тваринами. А взагалі комплекс розрахований на утримання 1000 дійних корів. Особливістю комплексу є доїльна установка типу «Карусель».

Другий комплекс побудовано в селі Вільна Тарасівка - забудовник ТДВ «Терезине». (Комплекс введено в дію в лютому 2013 року). У даний час там утримується 300 голів корів. До кінця цього року планується повністю довести поголів’я до технологічного мінімуму в 500 корів. Особливістю даної ферми є те, що доїння корів проводить вісім роботизованих установк.

Цікава деталь. У першу чергу цього будівництва було інвестовано понад 20 млн.грн. У липні дане господарство приступило до будівництва телятника для утримання бичків у кількості 100 голів. Планується до кінця року завершити комплекс робіт і ввести у дію дане приміщення. Вартість будівництва цього приміщення складе близько 4-5 млн.грн. Даний комплекс розрахований на утримання 1000 дійних корів.

Нині особлива увага приділяється також і розвитку свинарства. Так, сьогодні ТОВ «Селекційний центр свинарства» будує свинокомплекс з утримання 1200 голів основних свиноматок та вирощування ремонтного молодняку до 25 кг в кількості 4000 голів. Повне завершення будівництва цього об’єкту заплановано на кінець 2014 року.

До сказаного Андрій Якович додав, що в цьому році також введено в дію повністю реконструйовану свиноферму в учгоспі Білоцерківського НАУ, де впроваджено новітню технологію утримання та вирощування поголів’я свиней. Свинарники облаштовані сучасним обладнанням.

Щодо ВРХ. Поголів’я великої рогатої худоби зросло на 4%. Зокрема, корів – на 1%.

А ось що розповів очільник райдержадміністрації про галузі медицини та освіти.

«У нас досить обережно ставляться до нововведень. Але змінювати систему медичної допомоги було необхідно. Люди повинні отримувати якісну медичну допомогу й мати до неї доступ. З цією метою розпочав роботу Білоцерківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги, реформовано службу екстреної і невідкладної медичної допомоги, капітально відремонтовано приміщення фельдшерсько-акушерських пунктів сіл Мала Вільшанка та Межове, завершено реконструкцію і капітальний ремонт операційного блоку в Білоцерківській ЦРЛ, продовжувався ремонт в терапевтичному відділенні Узинської районної лікарні. У цьому році на 5,6% зросла народжуваність, стабілізовано рівень дитячої смертності та загальної смертності населення. Знижено показник первинної інвалідизації жителів району працездатного віку та серед дітей.

Також у цьому році на 5% більше проліковано хворих у стаціонарах, на 25% - в денних стаціонарах.

В освіті теж є болюча тема - оптимізація малокомплектних шкіл.

Найболючіша тема - не оптимізація шкіл, а якість освіти в закладах, де навчаються 3-5 учнів. Із таким рівнем підготовки дітям потім важко конкурувати з випускниками повноцінних шкіл.

Підвищення рівня освітніх послуг, реорганізація неефективних навчальних закладів - це принципові позиції влади. Не можна викидати гроші на вітер там, де немає якості освіти.

Але ви ж знаєте, що рішення про закриття малокомплектних шкіл ухвалюється лише за згодою громади. У цьому питанні ми не повинні диктувати свою волю.

Із невеликих сіл до сучасних дітей повинен підвозити автобус. Їх у нас 12, до початку нового навчального року очікуємо ще один.

У січні 2013 року Білоцерківською районною радою прийнятий План модернізації мережі загальноосвітніх закладів та створення освітнього округу, розрахований на 2013-2015 роки. Планом передбачено у 2013 році реорганізувати Сидорівське НВО “ЗОШ І ступеня — дитячий садок” у дошкільний навчальний заклад. Вивільнення коштів при цьому складатиме 316487 грн. Учнів підвозитимуть у Дроздівську ЗОШ.

Реорганізація Черкаського НВО “ЗОШ І ступеня — дитячий садок” у ДНЗ вивільнить 475 948 грн. Учнів підвозитимуть у Поправське НВО, Шкарівську ЗОШ. Усі необхідні заходи проведені. Також проводиться робота і щодо працевлаштування вивільнених педагогів.

Упродовж прес-конференції Андрій Немна також розповів про охорону дитинства та материнства, відпочинок дітей під час канікул і впродовж року. А також торкнувся заходів, присвячених Хрещенню Русі, та в цілому – релігійної теми.

«На території Білоцерківського району знаходиться 45 церков, із них 21 Українська православна церква Київського Патріархату.

За останні три роки побудовано 4 церкви: відділок Селекційний, села Михайлівка, Тарасівка, Сидори.

Закладено 7 каменів на будівництво нових церков - у селах Трушки, Михайлівка, Розаліївка, Іванівка, Фастівка, у відділку Селекційний та в Узині.

Сьогодні район розвивається і готовий для нових ефективних впроваджень.

Ми маємо дбати про розвиток кожного населеного пункту, а продовжувати цю важливу справу нашим нащадкам.

Андрій Немна відповів на запитання журналістів.

На колегії

Після закінчення прес-конференції, яка тривала майже годину, розпочалася колегія за участю сільських голів, керівників багатьох підприємств, установ, закладів району, провідних спеціалістів, працівників, службовців адміністрації та райради. Захід провів Андрій Немна.

Порядок денний колегії присвячувався підсумку соціально-економічного розвитку району за перше півріччя цього року.

Розвиток Білоцерківщини у першому півріччі поточного року

І оскільки майже всі питання на прес-конференції збігалися з питаннями колегії, то варто зупинитися на тих, які побіжно чи зовсім ще не висвітлювалися перед журналістами.

Так на колегії виступи Андрія Немни, його заступників, провідних спеціалістів присвячувалися чи не основній широкій темі «Реалізація завдань Президента України щодо створення належних умов для розвитку сільських населених пунктів», а також проведення жнив. Тож стисло про основне, що висловлювали уже названі посадовці.

На колегії йшлося про те, що головна мета перетворень, ініційованих Президентом України у сфері сільського господарства, розвитку села, - зробити реальним господарем на селі саме людей праці.

Неприпустимо, коли окремі «господарі» заради легкого та швидкого прибутку багато років поспіль виснажують землю технічними культурами, порушують агротехніку, не дотримуються сівозміни. Тому вже сьогодні район дбає про те, аби зберегти для майбутніх поколінь родючі чорноземи. Велика надія у цьому покладається на новітні технології обробітку. Наприклад, на такі як No-till.

Активне запровадження системи No-till на теренах Білоцерківщини шість років тому розпочало ТОВ «Мрія», село Блощенці, де керівником є Войтовик Михайло Вікторович. Цього року, окрім ТОВ «Мрія», цю сучасну технологію застосували ще два господарства Білоцерківського району. Це ТОВ «Михайлівське»,село Михайлівка (керівник Калініченко С.В.), де посіви сільськогосподарських культур по системі No-till становлять 450 га, а саме: соя – 200 га; озима пшениця – 130 га; соняшник -120 га, а також ПОП «Агрофірма Узинська», місто Узин (керівник Козачук М.А.), де посіви сільськогосподарських культур по системі No-till становлять 400 га, а саме: озима пшениця – 300 га; соняшник -100 га.

Підкреслювалося, що одним із важливих питань є не тільки виробництво продукції, а її переробка та зберігання. Для цього в Білоцерківському районі побудовано молочний комбінат та новітній елеватор для зберігання зернових культур потужністю 70 тис. тонн, що дає можливість якісного збереження та реалізації його в сприятливий період на ринку.

Завдячуючи ініціативам Президента України КМУ були розроблені програми відшкодування витрат при виробництві сільськогосподарської продукції, а саме Постанова КМУ № 246 від 2 березня 2011 року із змінами та доповненнями покращила умови господарювання та дала змогу населенню району збільшити поголів’я молодняку ВРХ. Зокрема, за перше півріччя 2013 року нараховано дотації:

· за утримання молодняку ВРХ у сумі 219,7 тис. грн;

· за продану на забій худобу нараховано дотації в сумі 54,1 тис. грн.;

· за куплену установку індивідуального доїння в сумі 9.7 тис грн.

З метою підвищення ефективності сільськогосподарської діяльності, поліпшення умов розширеного відтворення в аграрному секторі економіки та підвищення рівня життя сільського населення Білоцерківський район взяв курс на створення обслуговуючих кооперативів. Сьогодні в цьому напрямку проводиться значна робота.

За словами Андрія Немни та інших виступаючих, всі досягнення агропромислового комплексу району слугують поштовхом для розвитку сільської місцевості та покращення добробуту населення.

І останній штрих до цього матеріалу

За інформацією міськрайонного відділу РАГСу, у першому півріччі цього року спостерігалася тенденція зростання кількості шлюбів та показників народжуваності.

Так за 6 місяців 2013 року народилося 223 дитини. (За 6 місяців 2012 року народилося 211 дітей). Померло 555 людей. (За 6 місяців 2012 року померло 523 людини). За 6 місяців зареєстровано 75 шлюбів, що на 13 більше як за відповідний період минулого року.

Андрій Петров