Важливі новини

Як сплатити штраф за порушення ПДР?

Як сплатити штраф за порушення ПДР?Сьогодні перед порушниками Правил дорожнього руху постає питання: як сплатити штраф за порушення ПДР?

Актуальність питання полягає як в самій процедурі сплати штрафу, так і в тім, чи доведеться порушникові відмічати сплату штрафу з квитанції в підрозділах Державної автомобільної інспекції.

16 липня 2013 року вступив в законну силу Наказ МВС України 20.06.2013 № 606 «Про вдосконалення процедури сплати штрафів за порушення Правил дорожнього руху та застосування механізму автоматичного заліку таких штрафів під час отримання коштів».

Цей Наказ встановлює порядок здійснення обміну інформацією про сплачені штрафи за порушення правил Дорожнього руху між автоматизованою системою «Управління фінансами МВС України» та Національною інформаційною системою Департаменту Державтоінспекції, а саме автоматичне завантаження виписок про сплачені штрафи.

Таким чином удосконалюється процедура сплати штрафів за порушення Правил дорожнього руху, оскільки у громадян не буде необхідності в наданні квитанцій про сплату штрафів до підрозділів ДАІ.

Але Державтоінспекція наголошує: для того, щоб сплата штрафу була внесена до бази даних Національної системи, необхідно правильно заповнювати квитанції встановленого зразка, які повинні розміщатися в кожній банківській установі, а саме код платежу – 21081300 та серію і номер протоколу про адміністративне правопорушення.

Саме за умови наявності в квитанції цих реквізитів штраф буде автоматично облікований та завантажений до автоматизованої системи «Управління фінансами МВС України»

А тому, щоб уникнути непорозумінь з працівниками ДАІ та державної виконавчої служби, порушник ПДР повинен протягом 15 днів сплати штраф ДАІ на користь місцевого Держказначейства по місцю реєстрації порушника.

Квитанція повинна містити:

  • 21081300 – код платежу у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху;
  • серію, номер та дату протоколу про адміністративне правопорушення;
  • прізвище, ім’я та по-батькові порушника;
  • суму сплаченого штрафу;
  • номер квитанції та дату здійснення платежу;
  • адресу, тобто місце реєстрації порушника.

Відповідно до ст. 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

Відповідно до ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі несплати правопорушником штрафу у строк 15 діб, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

  • подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті Кодексу України про адміністративні правопорушення;
  • витрати на облік зазначених правопорушень.

Шановні водії та пішоходи! Будьте уважними та обережними на дорогах! Піклуйтеся про свою особисту безпеку та безпеку інших учасників дорожнього руху!

Старший інспектор ВДАІ Білоцерківського МВ
майор міліції Т.І.Северин