Важливі новини

Освітяни Білоцерківщини готуються до нового навчального року

Упродовж минулого навчального року діяльність усієї системи освіти Білоцерківського району була спрямована на реалізацію соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича, на підвищення якості надання освітніх послуг, покращення умов для навчальної діяльності дітей з особливими освітніми потребами, розширення напрямів роботи з обдарованими дітьми, забезпечення ефективного використання коштів, економії енергоносіїв, поліпшення матеріально-технічної бази закладів освіти. Освітянам району вдалося досягти певних результатів, але, звісно, є ще багато над чим працювати. Тож про найголовніше на освітянській ниві – нагальні питання, які мають бути вирішенні до початку нового навчального року - йдеться в інтерв’ю з очільником освіти Білоцерківщини Оксаною Павлівною Кравченко.

 інтерв’ю з очільником освіти Білоцерківщини Оксаною Павлівною Кравченко

- Оксано Павлівно, по суті, ваші колеги з відділу, вчителі району вже всіма думками в своїх навчальних закладах. Тобто, готуються до нового навчального року. Що можна сказати про завершальний так званий етап підготовки до нового навчального року?

- Дійсно, літня пора для освітян – це не лише час відпусток і відпочинку, а й важливий період підготовки до нового навчального року. А розпочнеться він 1 вересня Днем знань, який має стати справжнім святом для всієї громади району.

Цього року у закладах освіти Білоцерківщини вперше за парти сядуть понад 400 першокласників. Якою зустріне їх, як і всіх інших учнів, рідна школа? Чи затишно й комфортно буде їм тут? Чи будуть створені сприятливі умови для розвитку творчих здібностей дітей? Саме над вирішенням цих та багатьох інших питань працюють усі заклади освіти в тісній співпраці з батьківською громадськістю, представниками місцевої влади, тими підприємствами, які не байдужі до питань освітньої галузі.

При підготовці до нового навчального року в системі дошкільної освіти значна увага приділяється покращенню матеріально-технічної бази. Зокрема, обладнано ігрові та спортивні майданчики додатковими спорудами (узинські ДНЗ, ДНЗ с. Трушки, Фурси, Шкарівка), здійснено капітальний ремонт дитсадка в с. Матюші, замінено вікна в ДНЗ с. Озерна, Трушки, ведуться роботи щодо капітального ремонту даху дитсадка Томилівського НВО. У дитячому садочку с. Дрозди встановлено інноваційну (стелеву) систему електроопалення. Загалом переважна більшість дошкільних закладів готова прийняти своїх вихованців, у решті ж поточні ремонти завершуються. Разом із тим невирішеним залишається питання облаштування дитячого майданчика в Потіївському НВО.

- А як почуватимуться у навчальних закладах діти з обмеженими фізичними можливостями? Чи матимуть вони належний доступ до навчального процесу?

- У загальноосвітніх навчальних закладах проводиться робота, спрямована на забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами. Зокрема, розпочато роботу з упровадження інклюзивного навчання (Узинська ЗОШ №1), в усіх закладах освіти обладнано пандуси. З вересня 2013 року передбачається введення в штатні розписи всіх шкіл посад практичних психологів. Це дасть змогу посилити індивідуальну роботу з дітьми та їх батьками, сприятиме створенню умов для психологічної підтримки школярів, у тому числі й дітей з особливими освітніми потребами.

Продовжуючи тему загальної підготовки до нового навчального року варто наголосити, що з самого його початку розпочне роботу Узинський освітній округ, до складу якого ввійшли 10 навчальних закладів (ЗОШ №№1, 2, 5 м. Узин, Узинська гімназія, Малоантонівське НВО, Іванівський НВК, Макіївське НВО, Тарасівський НВК, Розаліївське НВО, районний Дитячий будинок творчості), що сприятиме створенню умов для профільного навчання старшокласників, їх професійного самовизначення.

З метою забезпечення умов для якісної освіти школярів спільними зусиллями проводиться робота над покращенням матеріально-технічної бази загальноосвітніх навчальних закладів. У рамках підготовки до нового навчального року в усіх закладах освіти району активно проводяться планові ремонтні роботи. Зокрема, в бюджеті передбачено кошти на ремонт даху Узинської ЗОШ №2 в сумі 30 тис. грн. В Узинській гімназії проведено поточний ремонт та гідрохімічне очищення системи опалення (75 тис. грн). До початку навчального року має бути завершено ремонт покрівлі Узинської ЗОШ №1. Також у загальноосвітніх навчальних закладах залучаються благодійні та спонсорські кошти на різні потреби, зокрема: на заміну вікон і дверей – на загальну суму 233 тис. грн, ремонт покрівель на загальну суму 74 тис. грн, на виконання поточних ремонтних робіт для підготовки приміщень закладів освіти на загальну суму більше 200 тис. грн.

- Оксано Павлівно, кожного року у багатьох школах виникають проблеми щодо належного опалення приміщень. Тож як на сьогодні готуються мережі, котельні, які обслуговуватимуть навчальні заклади?

- Хоча до зими ще чимало часу, але вже сьогодні у школах проводяться роботи щодо підготовки систем опалення до нового опалювального сезону, на виконання яких передбачено більше 100 тис. грн. Розроблено ряд заходів, спрямованих на економію споживання газу в закладах освіти. Це й обстеження приміщень, мереж, котлів із метою виявлення та усунення причин втрати теплової енергії, і виконання заходів, що передбачають економію використання енергоносіїв, ремонт та утеплення виходів з приміщень шкіл, спортзалів, харчоблоків, котелень, і заміна вікон на теплозберігаючі тощо. Крім того, планується провести заміну газових котлів на котли на твердому паливі у Фурсівській, Трушківській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Скребишівській ЗОШ І-ІІ ступенів, Макіївському НВО, Іванівському, Яблунівському НВК. У дитячих садочках Яблунівського, Чепеліївського НВК, Макіївського, Малоантонівського, Томилівського НВО передбачається заміна опалення газовими котлами на електроопалення.

У процесі ось такої підготовки до нового навчального року керівники закладів освіти активно співпрацюють з очільниками органів місцевого самоврядування, керівниками господарств і підприємств. За підтримки сільських рад окремі школи мають змогу залучити спецкошти на капітальний ремонт на загальну суму 416 тис. 320 грн. Зокрема, Озернянською сільською радою виділено 25 тис. грн на капітальний ремонт даху Озернянської ЗОШ І-ІІІ ступенів; Маловільшанською сільською радою – 35 тис. грн на капітальний ремонт ганку Маловільшанської ЗОШ №2; Терезинською селищною радою - 56 тис. грн для заміни водовідливу Терезинського НВО; Пилипчанською сільською радою – 300 тис. грн для капітального ремонту даху школи. У Поправському НВО проведено заміну вікон, на що сільською радою передбачено 25 тис. грн. За активної фінансової допомоги сільських рад розпочинаються роботи й з облаштування внутрішніх туалетів у Томилівському НВО, Озернянській ЗОШ І-ІІ ступенів №1. У Малоантонівському НВО дане питання вирішується за підтримки місцевих господарств ТОВ «Узин» (директор Лобань С.М.), ТОВ «Антонівський м’ясокомбінат» (директор Тарасенко А.В.).

Велику підтримку заклади освіти відчувають і з боку батьківської громадськості, адже всі ми маємо розуміти, що лише в тісній взаємодії сім’ї, школи і громади – запорука успішного навчання і виховання сучасних дітей.

- І на завершення нашої розмови задам ще й таке запитання: якими питаннями чи проблемами Ви сьогодні переймаєтеся?

- Звісно, не все, що заплановано, вдається реалізовувати повною мірою. Зокрема, проблемним залишається питання забезпечення умов для інформатизації освіти, потребують оновлення (а в деяких школах встановлення) навчально-комп’ютерні комплекси, оскільки, згідно з новими Державними стандартами в системі освіти, з вересня 2013 року розпочинається вивчення курсу інформатики з 2-го і 5-го класу. Оновлення й поповнення сучасними засобами навчання потребують профільні кабінети фізики, хімії, біології, особливо в закладах, які є базовими в Узинському освітньому окрузі. Окремі заклади освіти мають потребу в класних меблях для початкової школи.

Безперечно, своєчасне вирішення цих та інших питань сприятиме покращенню умов для навчання і виховання школярів, що позитивно впливатиме і на підвищення ефективності навчально-виховного процесу, і на забезпечення рівного доступу до якісної освіти кожній дитині.

Микола Висіцький