Важливі новини

Начальник Білоцерківської міліції Олександр Грибенников застерігає громадян від шахраїв

У 2013 році до Білоцерківської міліції (станом на 23.09.13) зареєстровано 606 кримінальних правопорушень, відкритих за ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). На даний час за міським відділом рахується 317 шахрайств, з яких 77 розкрито. Аналіз кримінальних правопорушень показує, що найпоширенішими предметами посягання при вчиненні шахрайських дій являються грошові кошти (249), вироби із золота (34), мобільні телефони (25), комп’ютерна техніка (6) та велосипеди (5).

Впродовж року до Білоцерківського міського відділу міліції надходять заяви від громадян, про те, що їх ошукали шахраї. Ми в свою чергу, через засоби масової інформації повідомляємо про дані злочини та застерігаємо жителів міста та району не вступати в контакт з незнайомими людьми і, тим більше, не довіряти їм свої збереження, цінні речі та майно.

Вкотре, довожу до відома громадян, що в Білоцерківському регіоні періодично з’являються шахраї, які мають на «озброєнні» різні види впливу на психіку людей різного віку. Підліткам та молодим жінкам вони розповідають про непоправну трагедію, що має статися з їх батьками чи близькими, тому необхідно терміново «зняти порчу» з їх сім’ї. Злочинці наказують їм піти до додому і взяти всі коштовні речі та гроші. В результаті такого «очищення» разом із шахраями зникають і Ваші цінності.

З початку року в Білоцерківському міськвідділі зареєстровано 7 шахрайств, скоєних особами циганської національності, які на даний час залишаються нерозкритими.

Хочу сказати, що останнім часом набирає обертів такий вид шахрайства – замовлення товарів через мережу Інтернет із передплатою або ж оплатою за товар в повній мірі. Після перерахунку грошей Ви можете не дочекатись на ту річ, яку замовили, а телефон «фірми» буде в зоні недосяжності або ж взагалі відсутній.

Наданий час і Білоцерківському міськвідділі на обліку перебуває 14 кримінальних проваджень, відкритих за фактами шахрайств, пов’язаних із замовленням послуг, товарів та перерахуванням коштів через мережу Інтернет, з яких 4 розкрито та направлено до суду з обвинувальним актом, а 10 перебуває в провадженні слідчого відділу.

Особливо в цьому році активізувались шахраї, які шляхом поширення неправдивої інформації стосовно родичів. Зазвичай, шахраї телефонують жертвам вночі на мобільний телефон - можуть представлятися працівниками міліції. Людині кажуть, що з її рідним чи знайомим трапилася якась неприємність, або він знаходиться в міліції за вчинення злочину а для того щоб його звільнити, необхідно перерахувати певну суму грошей на номер мобільного телефону шляхом поповнення рахунку, або на банківський рахунок, а останнім часом злочинці стали іще нахабнішими – вони самі приїжджають до жертви серед ночі і забирають гроші (налякані старенькі відразу ж хватаються за ліки, а лиш потім телефонують до своїх рідних і до міліції).

На території обслуговування Білоцерківської міліції такого виду злочину скоєно – 24 шахрайства, з них розкрито – 5 (злочин скоїв гр. 1983 р. н., якого затримано), залишаються не розкритими 19 кримінальних правопорушень.

Шановні громадяни!

Будьте обачними та обережними в спілкуванні з незнайомими людьми. Не вступайте в розмову із незнайомцями на вулиці, також не впускайте до своєї оселі невідомих осіб. Якщо особи що завітали до Вас викликають підозру, негайно телефонуйте до міліції за №102 і, в телефонній розмові з черговим міліції опишіть прикмети візитерів. Коли до Вас вночі телефонують невідомі і повідомляють вимагають гроші за вашого родича, не спішіть віддавати кошти, а негайно повідомте працівників міліції, зателефонувавши за №102, 5-32-06 і ми негайно прийдемо Вам на допомогу.

Олександр Грибенников полковник міліції начальник
Білоцерківського міськвідділу