Важливі новини

День села Фурси

День села – родинне свято, - під таким гаслом 5 жовтня 2013 року мешканці села Фурси відзначили 441-річницю з дня письмової згадки про нього. Це свято об’єднало всіх, хто в Фурсах народився й виріс, хто став жителем громади та залишився тут назавжди.

Сьогодні в селах Фурси та Чмирівка живуть талановиті і працелюбні люди, тут народжуються й виростають їхні діти, які продовжують кращі традиції старших поколінь. Села мають багатовікову історію, а хто пам’ятає минуле – той має майбутнє. Бо разом усі вони – громада, єдина і велика сім’я, яка прагне на рідній фурсівській землі створити зручні та комфортні умови для життя. А усі досягнення, якими багаті села, складаються із щоденної праці, знань і талантів їх жителів.

День села Фурси

Свято, на яке чекали фурсяни, проходило в приємній та радісній атмосфері. Дитячій гомін та сміх, щасливі та усміхнені обличчя місцевих жителів, теплі та щирі привітання гостей заходу сприяли веселому настрою, і не могли залишити нікого байдужими.

Святкова зала сільського Будинку культури, до речі, нещодавно відремонтованого за кошти державного бюджету, була вщент наповнена селянами та поважними гостями. Серед них: виконавчий директор Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад Вадим Івченко, голова Білоцерківської РДА Андрій Немна та голова Білоцерківської райради Валерій Олійник, начальник відділу культури Білоцерківської РДА Людмила Полішук, директор ТОВ «Завод «Термо-Пак» Яків Усенко, директор ТОВ «Білзерно» Володимир Кваша, головний інженер Білоцерківського ДБК Анатолій Сушко.

Право внести Державний Прапор та Прапор села було надано кращим представникам села: депутату Фурсівської сільради Віктору Кваші, директору ТОВ «Білзерно» Володимиру Кваші, директору дитячого садочка Сніжинка» Ірині Швець та голові жіночої ради Валентині Крикун. Право покладання квітів до пам»ятника Герою Радянського Союзу Гнату Луценку в с. Чмирівка мали кращі учні Фурсівської ЗОШ: 10-класниці Ольга Коваленко та Діана Дехтярьова, та 7-класниці Даша Кріт і Валентина Безпечна.

На правах господаря, свято відкрив голова Фурсівської сільської ради Микола Фурсенко. Він зазначив: «День села Фурси – це насамперед родинне свято. Це свято не тільки тих, хто тут народився, але й всіх, хто поселився тут та прикипів душею до нашого села. Фурси споконвічно славляться талановитими, щирими та працьовитими людьми, які розвивають і прославляють наш край. Тож принагідно хочу подякувати всім, хто дбає про розвиток Фурсів, а також організаторам та спонсорам нашого свята. Завдяки спільній та відданій праці жителі села творять нашу історію для прийдешніх поколінь. І я впевнений, що у нас є всі можливості для розвитку нашого краю».

Привітали фурсян і високоповажні гості з району: голова Білоцерківської РДА А. Немна та голова Білоцерківської райради В. Олійник. Виступаючи перед присутніми, А. Немна зачитав привітання голови Київської обласної державної адміністрації Анатолія Присяжнюка, де зазначено, що ініціативи Президента України мають дотримуватися на всіх рівнях: області, району, села. А представникам влади важливо знати всі проблеми кожного мешканця та шукати шлях їх вирішення. Голова КОДА відзначив високу активність громади населеного пункту та побажав усіляких гараздів. Від себе особисто Андрій Якович побажав селянам здоров’я, родинного затишку та зазначив, що керівництво району робить все, щоб в селах завжди лунав дитячий сміх. З нагоди святкування Дня села від імені отамана Міжнародної ГО «Білоцерківська Січ» Андрія Дрофи вручив Фурсівському сільському голові, генералу українського козацтва Миколі Івановичу Фурсенку ювілейну медаль «10 років Білоцерківській Січі». А В.Олійник привітав освітян з Днем учителя, який співпав зі святкуванням Дня села, та вручив директору дитячого садочка «Сніжинка» Ірині Швець Подяку Білоцерківської райради.

День села Фурси

З Храмом та Днем села односельців привітала й голова жіночої районної ГО «Мати і дитина» Олександра Ткаленко. Вона зазначила, що економічний рівень країни відзначають за рівнем життя людей в селі, тож свято села – це свято усієї нашої Держави.

Грандіозним святковим концертом розпочалася святкова програма, під час якої привітали ветеранів та довгожителів села, зокрема, Булавенка Івана Васильовича, який ще добре почувається. Вітали також і подружні пари, які найдовше прожили в шлюбі, - Бабак Івана Михайловича та Тетяну Кузьмівну. Та наймолодшу пару, що стала на рушник напередодні свята - Сергія Квашу та Вікторію Зайцеву. Вітали також і подружжя Олександра та Світлану Галюга, у яких напередодні свята народився хлопчик Ярослав. До речі, цього року в селі уже народилося 30 малюків.

Вітали фурсян і найближчі сусіди: голова Пищиківської сільської ради Юрій Соловей вручив голові Фурсівської сільської ради Миколі Фурсенку коровай, вирощений хліборобами на своїх полях. А учасники художньої самодіяльності Будинку культури с.Пищики подарували незабутні музичні вітання.

Свято ж продовжилося завзятими спортивними змаганнями, частуванням запашною козацькою кашею та справжніми народними гуляннями. Але головне, що відрізняло це свято, - це особлива атмосфера, притаманна лише тій родині, в якій свято шанують старість, величають людину по її праці і ростять дітей у любові і добрі.