Важливі новини

Митець з душею вчителя

Видатні люди нашого краю

Світ наш створений досконалим, чудовим. І все, що в ньому є, поєднується гармонійним зв’язком. Тільки от вловити цю невидиму гармонію може далеко не кожна людина. Прекрасне відкривається особистостям неординарним, творчим. І проходить через їхні душі, щоб ожити в музиці, віршах чи на екрані. Недарма ж про талановитих людей кажуть: «має іскру Божу», тобто той дар Великого Творця, що не дає спокою, що стимулює нову земну творчість. Талановитих людей не так уже багато. Але саме вони рухають світ уперед. Саме з них складається еліта нашого суспільства! До таких належить ВАСИЛЬ ПЕТРОВИЧ ЛЯСОТА - український науковець, режисер, автор-виконавець сучасних та старовинних українських творів, а також власних; громадський діяч, доктор ветеринарних наук, професор кафедри гігієни тварин і основ ветеринарної медицини Білоцерківського національного аграрного університету. Автор понад 160 наукових праць. Лауреат міської молодіжної премії.

ВАСИЛЬ ПЕТРОВИЧ ЛЯСОТА

Його життя і творчість настільки динамічні, що, здається, людина переростає саму себе. Щоразу в неї виникають нові ідеї, плани, а те, що вже зроблено, важко назвати звичайною працею. Це вже досягнення. І справді, В.П. Лясота - визнаний майстер своєї справи, талановитий педагог-митець.

...Кажуть, Музи ходять хороводом і обирають невгамовних серцем і душею. Сьогодні Василь Петрович тісно працює з творчим об’єднанням «Рось - фільм» створеним у 1996 році. Студія, яка створює художні та художньо-публіцистичні телефільми. За період існування студії В.П. Лясотою створена низка телефільмів за мотивами творів А.П. Чехова, Е.М. Дударя та за творами сучасних письменників і класиків. Фільми Василя Петровича постійно демонструються на телевізійних екранах міста та області, його твори звучать на обласному радіо і далеко за межами Білої Церкви.

В свій час В.П. Лясота (1983-1984 р.р.) навчався у театральній студії Київського Національного академічного драматичного театру ім. Франка (курс народної артистки України Галини Яблонської).

Сьогодні в творчому доробку В.П. Лясоти як автора та режисера фільмів є низка робіт, присвячених діяльності ряду підприємств міста, серед яких і фільм, присвячений 160-річчю заводу БілоцерківМАЗ.

Одним з нових фільмів В.П. Лясоти є художньо-публіцистичний «НАДІЯ Є», в якому піднято питання профілактики вживання спиртних напоїв, зокрема серед молоді. Варто зауважити, що автор фільму попереджає глядачів не тільки про страшні наслідки використання алкоголю. Автор говорить взагалі про проблему залежності людини. Цей фільм зачіпає одну з найбільш живих і тривожних тем сучасного суспільства - алкоголізм і способи боротьби з цією недугою. У ньому розповідається про волонтерів Всеукраїнського руху «Твереза Україна», які проводять реабілітаційні заняття для залежних людей, щороку організовують зліт непитущих у «Голендерні». Герої фільму діляться напрацьованим за довгі роки досвідом подолання алкоголізму та радять, куди звертатися за допомогою. Цікаві у фільмі й ігрові сюжетні моменти, поради та статистка, яка надається провідними профільними фахівцями Білої Церкви. Особливу атмосферу фільму додає поезія та музика. Вона створює гіпнотичне враження, гармонійно поєднуючись з візуальним рядом картини.

Безперечне достоїнство фільму. Режисер доступно висвітлив реальну проблему сучасного суспільства. Глядачеві має стати зрозуміло, що не можна жити сьогоднішнім днем, не замислюючись про майбутнє. Глядач, подивившись фільм, повинен усвідомити, до чого може привести нехай навіть цілком невинна, на перший погляд, залежність. І якщо навіть і хочеться спокійно видихнути після перегляду, сказавши: «Це всього лише фільм», потрібно розуміти, що реальність - страшніша.

Від імені глядачів ми хочемо висловити подяку В.П. Лясоті за його цікаві фільми! Завдяки таким талановитим землякам ми маємо майбутнє.

Удачі Вам та натхнення!