Важливі новини

Валентина Бачинська: «Найголовніше завдання – реалізовувати соціальні програми»

Питання про соціальний захист найуразливіших верств населення, що якісно підвищувався упродовж усього минулого року, розглядалося на черговому засіданні колегії райдержадміністрації, яке відбулося наприкінці минулого тижня.

Валентина Бачинська: «Найголовніше завдання – реалізовувати соціальні програми»

У своїй доповіді заступник голови райдержадміністрації Валентина Бачинська зосередила увагу на пріоритетних завданнях, над якими працювала влада району, яких успіхів вдалося досягти та з якими труднощами довелося зіткнутися. «Найголовніше завдання влади – турбота про людину, про її соціальний захист, здоров’я, освіту, дітей і онуків. Зрозуміло, щоб забезпечити належний рівень соціальних гарантій, потрібні кошти, і немалі. Тож саме наповнення бюджету дає можливість реалізовувати соціальні програми та проекти», - відмітила доповідач.

Бюджет – всьому основа

За 12 місяців 2013 року, наголошувала Валентина Бачинська, зведений бюджет району поповнився доходами у сумі 202 млн. гривень, що складає 103,1% затверджених показників на рік. Як же витрачалися зароблені кошти? За її словами, структура видатків зведеного бюджету свідчить про соціальну спрямованість. Так, видатки на утримання закладів соціально-культурної сфери за 12 місяців 2013 року зросли проти минулорічного показника на 4 млн. гривень і склали близько 171 млн. гривень. Зросли також видатки на оплату праці працівників бюджетних установ та організацій. У порівнянні з показниками 2012 року маємо ріст 3,8 % ( 4,2 млн. грн.) і загальний обсяг фінансування 115 млн. гривень.

За минулий рік на Білоцерківщині створено 1408 нових робочих місць. Якщо ж порівнювати рівень праце-влаштування нині з тим, яким він був рік тому, то цей показник збільшився в районі до 60 %. А це, крім усього, і заробітна плата, і відрахування до бюджету, і соціальні гарантії для людей.

52 мільйони гривень на соціальні виплати

Поставивши турботу про людину у центр своєї діяльності, районна влада робить все можливе, аби належні види державної допомоги жителі району мали змогу отримати вчасно. Для прикладу, при народженні дітей 1042 мами отримали матеріальну підтримку в сумі 16,5 млн. гривень. На адресу ще 1198 мам надійшло понад 5 млн. гривень допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а 698 одиноких мам отримали матеріальну підтримку в сумі 3,5 млн. гривень.

Не обійшла своєю опікою держава і малозабезпечені сім’ї. 66 родин отримали допомогу на загальну суму понад 1,7 млн. гривень. Майже 2 млн. гривень держава виплатила дітям, які перебувають під опікою чи піклуванням. Окремі категорії жителів регіону отримали субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово – комунальних послуг, а це 10288 сімей, на суму 8,3 млн. грн, 322 сімей – допомогу на придбання палива в сумі 180 тис. грн. Загалом же в район надійшло – 52,6 млн. гривень.

Розпочаті два роки тому реформи, дали можливість посилити соціальний захист тих верств населення, які найбільше його потребують. Підвищені пенсійні виплати учасникам війни та членам сімей померлих інвалідів війни, за вислугу років колишнім військовослужбовцям у разі втрати годувальника. Також підвищені державні соціальні допомоги дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, пенсіонерам та інвалідам із малозабезпечених сімей, по догляду за дітьми-інвалідами.

У районі приділяється велика увага питанню соціальної підтримки багатодітних сімей та створення належних умов для сімейного виховання дітей. Захист дитини, дотримання її прав, підтримка родини, виховання поваги до сімейних цінностей та відповідального ставлення до батьківства – пріоритет діяльності влади. «Сьогодні у районі ми особливу увагу приділяємо вирішенню такої проблеми, як сирітство та безпритульність, адже кожна дитина повинна мати сім’ю, відчувати родинне тепло та піклування. Наразі в районі функціонують 4 дитячі будинки сімейного типу та 4 прийомні сім’ї, в яких виховується 30 дітей, котрі залишилися без піклування батьків», - відмітила Валентина Петрівна.

Увагою соціальних працівників важливо охопити якнайбільше найуразливіших категорій громадян, зокрема інвалідів, сімей з дітьми, одиноких пенсіонерів. Акцент слід робити на попередженні і ранньому виявленні проблем, які сприяють складним життєвим обставинам. За рахунок коштів державного бюджету введено 23 посади фахівців із соціальної роботи у сільську місцевість. На утримання їх виділено майже 800 тис. гривень. За 12 місяців працівниками проведено інспектування 1673 сімей, з яких 164 взято під соціальний супровід.

В районі діє районний територіальний центр соціального обслуговування. На обслуговуванні відділень соціальної допомоги вдома перебуває 1116 одиноких громадян, їх обслуговує 58 соціальних робітників. У стаціонарних відділеннях постійного та тимчасового проживання в селах Іванівка та Озерна проживає 27 осіб.

Доступна та якісна медицина – кожному

Що стосується медицини, то в цій галузі, підкреслювалося у виступі, останнім часом в структурі мережі закладів охорони здоров’я склалися позитивні зміни. Шлях сільського жителя, який потребує медичної допомоги, починається з первинної ланки. Це може бути ФАП чи амбулаторія, але успішність лікування залежить саме від якості допомоги на первинному рівні. Протягом останніх років на капітальний та поточний ремонти за рахунок усіх джерел фінансування було спрямовано майже 5 млн. гривень. Виконано значні обсяги ремонтних робіт у відділеннях Білоцерківської ЦРЛ, Узинської лікарні, в 2-х медичних амбулаторіях, 12-фельдшерсько-акушерських пунктах. За кошти районного бюджету закуплено обладнання для відділення переливання крові вартістю 110 тис. гривень, придбано 5 автомобілів для надання невідкладної допомоги сільським жителям. В даний час за кошти бюджету проводиться реконструкція ліфтів ЦРЛ, загальною вартістю понад 500 тис. гривень.

В районі протягом року впроваджувалася реалізація проекту державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. На Білоцерківщині загалом зареєстровано понад 10 тис.осіб, що страждають на артеріальну гіпертензію. Медичними працівниками проводилась активна роз’яснювальна робота серед жителів щодо даного проекту, на реалізацію якого у 2013 році витрачено 180 тис. грн.

Найкращі інвестиції – в освіту

Далі у виступі йшлося про освітянську галузь.

-Однією з основних у низці соціальних пріоритетів району є освітня галузь. Підсумком соціальних ініціатив в галузі освіти мають стати високі стандарти сучасної освіти та рівний доступ до її здобуття. Cистема освіти району налічує 36 загальноосвітніх навчальних закладів, 2 позашкільні навчальні заклади, 16 дошкільних навчальних закладів. Загальна чисельність учнів – 4120, дітей дошкільного віку - 1210. Утримання одного учня у загальноосвітньому закладі у середньому становить 15072 грн. при нормативі 8800 грн., тому постає нагальна потреба в оптимізації мережі закладів освіти.

Відповідно до Плану модернізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів та створення освітнього округу в Білоцерківському районі на 2013-2015 роки, затвердженого рішенням двадцять другої сесії шостого скликання Білоцерківської районної ради, відділом освіти здійснено ряд заходів щодо реорганізації мережі закладів освіти. Зокрема, оптимізовано класи з малою наповнюваністю учнів. Так, реорганізовано Сидорівське та Черкаське НВО «ЗОШ І ступеня – дитячий садок» у ДНЗ, що сприяло економії бюджетних коштів та підвищенню якості надання освітніх послуг.

У кожному навчальному закладі введено посаду практичного психолога; відкрито п’ятий пункт корекційного навчання (логопедія) в Озернянській ЗОШ І-ІІ ступенів №1. За спонсорської допомоги встановлено дитячий майданчик у Потіївському НВО.

Створено умови для виховання та навчання дітей з особливими потребами: відкрито інклюзивний клас в Узинській ЗОШ І-ІІІ ст. №2, де навчається 2 учні, у ДНЗ «Малятко» с. Озерна та ДНЗ «Веснянка» с. Матюші відкрито дві інклюзивні групи, де виховуються по одній дитині.

Отримано новий шкільний автобус за державні кошти у Шкарівську ЗОШ І-ІІІ ступенів. Тепер у районі 11 шкільних автобусів, що підвозять 387 учнів до місць навчання.

Зроблено капітальний ремонт даху в Пилипчанській ЗОШ І-ІІІ ступенів, облаштовано систему водовідведення у Терезинському НВО, здійснено промивку системи опалення в НВК «Узинська гімназія», відремонтовано дах Узинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2. Всі школи забезпечено внутрішніми вбиральнями. Загалом на ремонт та покращення матеріально-технічної бази закладів освіти витрачено кошти в сумі близько 1 300 000 грн.

У 2014 році освіта Білоцерківського району потребує вирішення нагальних питань подальшої оптимізації навчальних закладів. Також серед проблемних питань – оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів, комп’ютерної техніки, придбання 2 шкільних автобусів.

Сьогодні зусилля районної влади спрямовані на створення належного соціального захисту найбільш вразливих категорій населення – дітей, пенсіонерів, інвалідів та ветеранів війни. Наше завдання – почути і допомогти кожному. Ми повинні йти до людей, а не навпаки. Адресність, індивідуальний підхід та турбота мають бути в основі нашої роботи з уразливими категоріями населення,- підкреслила Валентина Петрівна.

Андрій Петров